Отже, прибутковий податок, яким обкладається будь-який дохід громадян, існує протягом багатьох років. І нескладно зрозуміти це буде завжди, навіть при такій нестабільній ситуації в країні. Коротко цей податок називають так – ПДФО. І будь-яка офіційна заробітна плата обкладається цим податком з фізичної особи, і роботодавець просто зобов’язаний його справляти.

Надання пільг на дитину в 2017 році!

Багато знають і вже не раз чули про таке, як податковий відрахування на дитини. І цим може скористатися будь-який батько, якщо у нього є дитина або перебувати в опікою. Крім цього вік може при цьому досягати 24 років, за умови якщо дитина:

  • Студент.
  • Курсант.
  • Учень ординатури.

Все це дає можливість уникнути повного оподаткування доходу. Але при цьому потрібно розуміти, що так робиться тільки з одним джерелом доходу в родині, доведеться просто зробити вибір. Для цього потрібно подати заяву на пільгу у своїй організації і додати свідоцтво про народження, а також, якщо дитина вже навчається довідку з місця навчання. Це не так складно зробити, кожен рік сума пільги змінюється.

Але іноді необхідно самостійно надавати весь пакет документів в податкову, тому, що роботодавець може цього не робити. Крім цього в 2017 році, буде існувати і така тенденція. Якщо роботодавець не надає можливість скористатися цією пільгою при оподаткуванні заробітної плати податком, то працівник сам може зробити повернення з цього податку. Все це робиться просто, складається декларація ЗНДФЛ, до неї додається весь необхідний пакет документів і після цього відправляється в податковий орган за місцем проживання.

Після камеральної перевірки, працівники податкової служби виносять укладення і повертають переплачений податок працівникові. Це не завжди зручно, але робити необхідно, так як саме такий податок вважається зайво сплаченим. А якщо в сім’ї троє чи двоє дітей, то році виходить велика сума. Але потрібно розуміти, що пільга також надається в залежності від заробітної плати, а саме в сумарному вираженні, коли вона доходить до певного показника, пільга припиняється.

У будь-якому разі держава дає можливість всім громадянам отримувати пільги на своїх дітей, що важливо. Крім усього цього є й такі доходи, які не оподатковуються, список завжди можна знайти в податковому органі за місцем прописки і не тільки. Сьогодні всі громадяни повинні знати про свої права.