Конкретні пільги на дорожній податок пенсіонерам у 2017 році необхідно уточнювати в кожному своєму регіоні. Законодавство відносить цю транспортну виплату до місцевих податків, а значить, його контролюють саме регіональні влади, в залежності від області можуть бути значні зміни.

Різноманітні пільги

Транспортним податком обкладається будь-який транспортний засіб у власності. Його зобов’язані платити всі щороку, квитанції найчастіше приходять поштою, також можна відстежити свої заборгованості в інтернеті. Варто відзначити, що пенсіонери також обов’язково повинні вносити гроші за цієї виплати. Незважаючи на те, що в даний момент це самий захищений соціальний прошарок населення. Приємним моментом є лише наявність пільг.

Варто звернути увагу на велику різноманітність послаблень:

  • Деякі транспортні засоби зовсім не оподатковуються, це стосується малопотужної техніки, а також спеціалізованих машин для інвалідів, якщо вони перебувають у власності пенсіонерів
  • Зниження суми податку на декілька відсотків в залежності від регіону. Найчастіше це стосується лише транспорту з потужністю більше 150 кінських сил
  • На машини вітчизняного виробництва податки можуть бути знижені або зовсім скасовані

Кожен пенсіонер має право лише на одне послаблення, але він сам має право вибрати на яке саме. Це дає можливість кожному отримати найбільш вигідний для себе варіант, будь то знижка або ж скасування податку на конкретну власність.

Особливості транспортного податку

Транспортний податок обов’язково повинні платити всі, хто має у власності будь-яку техніку, яка підходить під дане визначення. Проте, є деякі конкретні знижки, які охоче надаються пенсіонерам.

Це можливість не платити за певний транспорт, особливо якщо він другий у власності. Також є досить привабливі знижки, вони можуть бути від 20 до 50 відсотків, муніципальна влада розмір встановлюють самостійно. Є також індивідуальні обмеження на пільги, наприклад, зниження податку на певний транспорт або ж тільки лише для певних громадян, для інвалідів або ветеранів.

Транспортний податок обов’язково повинні платити всі. Він необхідний для підтримки гарної економічної ситуації в країні. З урахуванням витрат на ремонт і бензин може бути зміст авто занадто дорого для пенсіонера, тому важливо користуватися можливими пільгами.