У наші дні, поняття мати – одиначка не має викликати жодних засуджень. Все частіше і частіше можна зустріти сім’ю, де не вистачає батька. Серед матерів – одиначок все більше можна побачити успішних жінок. Для матерів одиначок Законами РФ передбачені різні пільги і субсидії. Але насправді не кожна сім’я може скористатися цими виплатами.

Суспільство звикло до поняття мати-одиначка як жінка, яка утримує дитину або дітей самостійно. Але держава має на цей рахунок свою думку. Закон говорить, що матір’ю може бути жінка, яка народила дитину поза шлюбом, і його батько не встановлено. Також одинокою матір’ю вважається жінка, яка народила дитину перебуваючи у шлюбі, але батько заперечив своє батьківство рішенням суду.

Жінка, яка усиновила чи удочерила дитини, теж може отримати відповідний статус. Коштувати помітити, що жінка, яка стала вдовою, не може мати статус матері-одиначки, але може претендувати на виплати за посібником для родини, яка втратила єдиного годувальника. У разі, коли батька дитини позбавляють прав батьків, то статус одиначки не покладено матері і батько виплачує аліменти примусово.

Урядом передбачені різні пільги для самотніх жінок з дітьми. До речі, не всі знають насправді про те, що можна отримувати пільги, якщо ви мати-одиначка. Дізнаватися про виплати та пільги, матері-одиначці необхідно за місцем проживання в комітетах соц. захисту. Для того, щоб отримувати пільгову виплату кожен місяць, мати одиначка повинна піти за місцем проживання у спеціалізовані органи соцзахисту. Там дізнатися і згодом принести про всі необхідні документи та довідки.

Пільги для дитини в школі

Згідно з законом Уряду Росії під номером 677 «Про затвердження типового положення про дошкільному освітньому установі», то в школу або дошкільну організацію спочатку приймаються діти одиноких мам. Варто зауважити, що мати-одиначка в цьому випадку повинна працювати, тоді харчування у школі для дитини має бути безкоштовним.

Дитина одинокої мами має право користуватися спеціальною пільгою на харчування при навчанні в школі. Він може безкоштовно користуватися дворазовим шкільним харчуванням. Також для дитини пільговика, учня у спортивній чи школі мистецтв, надається підтримка держави при оплаті за навчання. При оплаті за навчання дитини, яка не досягла 18 років, уряд бере на себе 30 % від звичайної вартості навчання.

У завершенні можна відзначити, що матерям-одиначкам дуже важко деколи добитися своєї пільги. Пройшовши через невикорінне бюрократичне болото, бувають випадки, коли постійна біганина по збірці всіх довідок і документів зупиняє деяких мам на півдорозі.