Як в манікюрних салонах, так і вдома, при роботах з нігтями на руках і ногах утворюється багато пилу. Дрібні частинки — це шматочки нігтів, шкіри, старого лаку літають в повітрі, потрапляють на слизові оболонки та в легені. Це не просто неприємно, а й алергічні реакції і захворювання дихальних шляхів можуть стати постійними супутниками людей, що займаються манікюром. Для збору такої пилу і створений спеціальний прилад — манікюрний пилосос, збирає мікроскопічні частинки в робочій зоні майстра. У всіх сучасних салонах вже є такі прилади, багато купують їх і для домашнього користування.

Які бувають манікюрні пилососи

Зміст статті

 • Які бувають манікюрні пилососи
 • Як самостійно зробити пилосос для манікюру
 • Витяжка з комп’ютерного кулера: покрокова інструкція
 • Вбудований пилосос для манікюру: покрокова інструкція

Манікюрні пилососи можна умовно розділити на два типи:

 • переносні, їх можна рать до клієнта додому або переміщати по салону;
 • стаціонарні, як правило, більш потужні, вмонтовані або знаходяться безпосередньо на робочому місці майстра.

Потрібно розібрати детально обидва варіанти виготовлення обладнання.

Важливо! При бажанні, керуючись поданими інструкціями, можна з підручних речей своїми руками виготовити манікюрний пилосос необхідної конструкції і потужності.

Як самостійно зробити пилосос для манікюру

Для самостійного виготовлення приладу не потрібно бути електриком і столяром, головне, все робити не поспішаючи, акуратно і при виключеному з розетки електрообладнанні. Головний робочий орган нашого пристрою — це електродвигун, саме він, обертаючи лопаті, буде створювати тягу, необхідну для видалення дрібних частинок з робочої зони. Електродвигун можна взяти з непотрібною кухонної витяжки, вентилятора, фена. Все буде залежати від його потужності — дуже потужний мотор не тільки більше споживає електроенергії, а й буде створювати більше шуму. Слабкий мотор не дасть потрібного ефекту. В ідеалі для стаціонарних пристроїв підходять електродвигуни 30-60 Вт. Якщо вдома не знайшлося підходящого мотора, то його можна придбати в будівельному магазині, з лопатями і блоком живлення, бажано і з регулятором частоти обертання. Крім цього, можуть знадобитися дроту для комутації, пластикові рукава (труби) різних діаметрів і матеріал для декоративної обробки — пластик, тканина, захисна сітка. Все це також є в таких магазинах.

Витяжка з комп’ютерного кулера: покрокова інструкція

Такий тип приладу найбільш простий у виготовленні, зробити його можна за один день, а користі він принесе чимало.

 • Нам необхідно дістати комп’ютерний кулер. Це електродвигун з лопатями — міні-вентилятор, що охолоджує нутрощі комп’ютера. Його можна зняти зі старої машини або придбати в спеціалізованому магазині електротоварів.
 • Напруга живлення моторчика 12 В, а в мережі 220, значить, знадобиться блок живлення. Ідеально підходить блок живлення до ноутбука. Там правда вихідна напруга трошки більше, але нашого пристрою це не зашкодить — швидше обертатися буде. Можна також пошукати блоки живлення від різних девайсів (ігрових приставок, дитячих іграшок), в крайньому випадку — купити.
 • Корпус. До виготовлення корпусу слід підійти з особливою ретельністю, від кутів нахилу буде залежати зручність роботи. В мережі є маса прикладів, найпростіше виготовити корпус з фанери і обтягнути тканиною. У всякому разі, такі дрібниці можна виправити згодом.
 • Захисна сітка. В якості захисної металевої сітки можна використовувати стандартну комп’ютерну.
 • Збір конструкції. Кріпиться кулер і сітка до корпусу саморізами. При підключенні вентилятора, головне, дотримуватись полярності, якщо з першого разу не вийде, то потрібно відключити пристрій і поміняти місцями проводи. Якщо блок живлення потрібен ще для будь-яких цілей , то доведеться встановити роз’єм, а якщо буде застосовуватися тільки для манікюрного пилососа — проводи припаюються до висновків електродвигуна та ізолюються. Якщо є бажання можна встановити і мікровимикач на бічній панелі.
 • Мішечок для збору сміття. Береться готовий мішок з взуття або зшити з тканини. Кріпиться мішечок до кулеру на гумках.
 • Вбудований пилосос для манікюру: покрокова інструкція

  Вбудований в стіл пилосос — найкраще рішення. Працювати за таким столом зручно, нічого не заважає і не обмежує рухів майстра. Потужна витяжка справляється не тільки з мікрочастинками, але і з запахами. Для виготовлення такого професійного обладнання може знадобитися допомога і чоловіків.

 • Необхідно в кришці столу (стільниці) зробити виріз, під розмір вентилятора. Якщо немає досвіду подібних робіт, то краще звернутися до фахівця. Виріз може бути будь-якої форми.
 • Установка вентилятора. Вентилятор можна використовувати стандартний, з витяжки, такі встановлюються у ванних кімнатах і туалетах. Кріпиться він також саморізами, або болтами. Як варіант можна встановити кілька комп’ютерних кулерів.
 • Установка захисної сітки.
 • Увага! Захисна сітка повинна мати маленькі клітинки, електродвигун великої потужності може нанести серйозні травми при попаданні пальця в зону обертання.

  4.Мішок для збору сміття. Мішок можна виготовити з щільного матеріалу і кріпити до вентилятора за допомогою шнура або гумового джгута.

  5.Вимикач. Таку стаціонарну конструкцію непогано було б оснастити вимикачем, який завжди буде знаходитися під рукою.

  Як видно з огляду нічого складного у виготовленні манікюрного пилососа немає – було б бажання!