На сьогоднішній день існує величезна різноманітність побутової техніки для будь-якого призначення. Якщо говорити про приладах, призначених для прибирання пилу, однією з найкращих різновидів по співвідношенню «ціна — якість» останнім часом є пилосос з аквафільтром. Окрім прибирання приміщень, він дозволяє одночасно зволожувати повітря, роблячи мікроклімат квартири ще більш комфортним для проживання.

Які бувають аквафильтры в пилососах

Зміст статті

 • Які бувають аквафильтры в пилососах
  • Кальянні
  • Турбулентні
  • Сепараторні
 • Як вибрати пилосос з аквафільтром
 • Плюси і мінуси пилососи з аквафільтром

Основною особливістю таких моделей є те, що вони використовують в якості фільтра звичайну воду, через яку проходить всмоктуване повітря. Після такої очистки він стає чистим і зволоженим, що добре позначається на здоров’ї людини. Існує кілька різновидів фільтрів на основі води.

Кальянні

Принцип дії пилососів з кальянним фільтром найпростіший, а сама техніка відноситься до бюджетних варіантів даного сімейства. У процесі роботи пил з повітрям піднімається по трубці потрапляє у внутрішній контейнер з рідиною. Проходячи через воду, велика пил залишається на дні ємності. Попередньо очищений потік повітря проходить через систему повітряних фільтрів і спеціальних лабіринтів для кращого уловлювання дрібних частинок пилу. Іноді такі фільтри обробляються спеціальними антибактеріальними засобами.

До недоліків такої техніки відноситься деяку незручність при експлуатації – конструкцію з фільтрами необхідно розбирати і промивати після кожного прибирання, а самі фільтри потрібно час від часу замінювати на нові.

Турбулентні

Прилади з таким методом фільтрування забезпечені спеціальними форсунками, які формують завихрення води, що збільшує кількість захватываемой її пилу, дозволяючи також пов’язувати суттєво менші за розміром частинки. Таким чином повітря, що проходить через водяний фільтр, відчищає на 96%. У контейнері відбувається затримання пилу діаметром до 3 мкм допомогою губчастого фільтра. На виході з пристрою остаточну очищення бере на себе НЕРА-фільтр, вловлює пил, що залишилася сухою.

ДОВІДКА! Такі пристрої найбільш популярні у зв’язку з доступною ціною, невеликими габаритами і відносно високою ефективністю прибирання.

Сепараторні

Ці пилососи є найбільш високотехнологічними представниками розглянутого класу з водною системою фільтрації. У них завихрення створюються не з допомогою форсунок, а з використанням турбіни або центрифуги, яка розкручує знаходиться всередині рідина до швидкостей 36000 об/хв. Як слідства утворюються частинки води за своїм розміром наближаються до пилу, що забезпечує ще краще змочування і утримання її усередині фільтра.

З одного боку, це надає пилососам додаткову зручність в експлуатації, але з іншого, наявність центрифуги збільшує габарити, вага і вартість приладу, роблячи його менш універсальним і доступним для покупця.

Як вибрати пилосос з аквафільтром

При виборі пилососа з аквафільтром потрібно мати на увазі, що діапазон цін на ці пристрої досить широкий і залежить від кількості закладених в нього функцій, якості очистки та терміну безвідмовної роботи.

Прилади економ-класу коштують у межах 10 тисяч рублів. Вони працюють на основі кальянного принципу отчистки, мають середній за розмірами ємністю для заправки води і відносно невеликою потужністю. Якість очистки у них саме скромне.

До категорії середнього класу відносять агрегати вартістю від 10 до 30 тисяч, вони оснащені великою кількістю функцій, володіють більшою потужністю і надійністю. Такі моделі можуть прослужити 5-7 років, а їх експлуатація буде більш зручною і приємною.

І нарешті найдорожчі пилососи преміального класу можуть досягати вартістю в кілька сотень тисяч рублів. Вони показують чудову якість прибирання, володіють унікальним набором додаткових функцій, таких як зволоження і ароматизація повітря. Потужність цих приладів досить велика і регульована. Найвища якість дозволяє експлуатувати товар не один десяток років.

При виборі моделі, крім ціни необхідно враховувати наступні основні параметри:

 • потужність;
 • наявність функцій;
 • вид прибирання (суха, мокра, суміщена);
 • об’єм контейнера для води;
 • гучність при роботі;
 • якість очистки;
 • комплектація (види та кількість насадок).

Плюси і мінуси пилососи з аквафільтром

До переваг пилососів з водяним фільтром відносяться наступні властивості:

 • відносно висока ступінь очищення, що дозволяє фільтрувати найдрібніші частинки пилу, одночасно зволожуючи повітря в приміщенні, роблячи його комфортним і приємним для дихання;
 • вся зібрана пил знаходиться у воді в рідкому стані, вона не розлітається при витяганні, її легко видаляти без ризику забруднити прибране приміщення;
 • крім пилу і бруду аквафільтр здатний затримувати бактерії, що особливо добре для людей з алергією і астмою;
 • можливість проведення двох типів прибирання – сухою і вологою.

Недоліками цього обладнання є:

 • відносна дорожнеча;
 • маса та габарити приладу при вологому прибиранні, істотно знижують його мобільність і зручність при чищенні;
 • трудомісткість завершальної фази прибирання, пов’язаної з необхідністю розбирання пилососа, промиванні його бака, складових частин, фільтрів, подальшої просушування і збірці, що займає значний додатковий час.