Багатьох пар, які готуються до появи малюка або ж тільки планують вагітність, хвилює питання про інтимної близькості під час виношування дитини і після пологів.

Питання не тільки в тому, коли починати займатися сексом, але і в тому, що у жінки зменшується чутливість, і близькість з чоловіком вже не доставляє такого задоволення, як до вагітності. У багатьох молодих матусь на тлі цього може виникнути депресія, що вкрай небажано, тому що у годуючих жінок може пропасти молоко.

Коли можна займатися сексом з чоловіком після пологів

При виписці з пологового будинку щасливі батьки їдуть додому з дитиною і отриманими рекомендаціями з приводу того, що потрібно утриматися від інтимної близькості не менш, ніж на чотири, максимум шість тижнів.

Такі обмеження лише з-за того, що ще протягом декількох місяців після пологів можна спостерігати кров’янисті виділення з піхви. Дитина народжується, а за ним виходить плацента, в місці прикріплення якій тепер знаходиться відкрита рана.

Саме для загоєння цієї рани, а також рубця на матці, і потрібно час до півтора місяців. Причини, по яким потрібно утриматися від близькості:

 • З недотриманням гігієни в шийку матки в піхву можна занести інфекцію, що дуже небезпечно при наявності відкритої (ще не зажившей) рани;
 • Під час пологів були пошкоджені судини. На місці пошкоджень утворилися тромби, які під час статевого акту можуть відірватися і викликати кровотечу;

Якщо було ускладнення у вигляді розриву промежини, то хірург наклав шов. Для відновлення стінок піхви після пологів у цьому випадку потрібно утриматися від сексу не менше ніж на два, а то і три місяці, навіть якщо дуже хочеться.

Хочу чоловіка після кесарева розтину: коли можна спати?

Деякі жінки можуть думати, що при кесаревому розтині не було видимих пошкоджень. Воно-то так – зовні піхву не пошкоджено, але всередині зміни були сильніше, ніж після природних пологів (якщо не було ускладнень). На стінці матки великий шов, який вимагає спокою для нормального загоєння, а всередині жива рана в місці відділення плаценти.

Після кесаревого розтину так само, як і при звичайних пологах, можна відновити інтимні стосунки тільки через чотири-шість тижнів. Коли перестануть йти кров’янисті виділення, необхідно буде відвідати гінеколога з подальшим проведенням ультразвукового дослідження. Так ви зможете дізнатися, наскільки затягнувся шов і зажила чи рана в місці відділення плаценти.

Перший секс після пологів, можливо, принесе не найприємніші відчуття, тому що може розболітися ще незаживший шрам. Попросіть чоловіка, щоб він був максимально обережним, уважним і терпеливим. Звичайно, інтиму давно не було, і хочеться все зробити по максимуму, але з больовими відчуттями можна виробити неприязнь до сексу з чоловіком.

Ненавиджу своє тіло після пологів: що робити?

У жінки під час вагітності змінюється тіло, однак часто не в кращу сторону. Хочеться, щоб фігура збереглася, але не завжди вона швидко набуває колишні форми, особливості живіт. Коли на тілі з’являються розтяжки, можливо, зайва вага, а дитина відбирає багато сил і енергії, у жінки знижується самооцінка, з’являється безліч комплексів. Отже, пропадає бажання спати з чоловіком.

Сексуальність після пологів розвивається в кілька стадій:

 • Оскільки бажано займатися сексом тільки через місяць-півтора, то в цей час йде процес відновлення. Можна обходитися деякими ласками, щоб зовсім не віддалитися від чоловіка.
 • У перший час постійне годування малюка грудьми і зціджування молока буде трохи бентежити дружина, але незабаром він звикне, і сексуальні відносини прийдуть в норму, і стануть практично такими, як були до вагітності.
 • Другий рік є найскладнішим, і якщо подружжя не навчаться розуміти і чути один одного, то стосунки можуть зіпсуватися, іноді і зруйнуватися. Дитина в цей час швидко розвивається і потребує багато уваги від мами.
 • Через два роки жінка частково звільниться від материнства і зможе більше часу виділяти на чоловіка. Хочеться відзначити, що в цей період молода мама може повністю розслабитися в сексуальному плані. М’язи піхви відновляться, повернеться чутливість, і інтимні відносини вийдуть на новий рівень.
 • Буває, що жінки не можуть впоратися із післяпологовою депресією. Тоді дуже потрібне розуміння і підтримка чоловіка. Можна звернутися за допомогою до досвідчених в області психології фахівцям. Коли все дратує, чоловік не допомагає тощо – це насправді грають гормони. Важливо пережити момент і не звалювати на чоловіка все своє невдоволення.

  Що допоможе відновити тонус м’язів піхви

  М’язів піхви, як і іншим м’язам в нашому тілі, необхідні тренування. Щоб відновити тонус, можна звернутися до фахівців, а також займатися в домашніх умовах. У цьому допоможуть вправи Кегеля.

  Їх суть полягає в стисканні м’язів піхви. Потрібно їх стискати, видихаючи повітря, а розтискати на вдиху. Слід з кожним днем збільшувати кількість стиснень. Починати з хвилини, спочатку повільно скорочуючи, потім нарощувати темп. Так дійти до десяти хвилин стиснень.

  Такого роду вправи виконуються як без пристосувань, так і з ними. Бажано придбати спеціальні кульки Кегеля. Це дозволить зміцнити м’язи піхви, підвищить збудливість і чутливість, як було до пологів.

  Які ще труднощі можуть виникнути і як з ними справлятися

  • «Хочу інтиму, але боюся, що мастила буде недостатньо, так як при ласках руками її практично не було»

  Ця проблема існує, але з нею легко впоратися, оскільки існує величезний вибір лубрикантів, який повністю заміщають природну змазку. Мастила стає менше, тому що в післяпологовий період значно знижується рівень естрогену в організмі. Будьте обережні при виборі гелю-лубриканта під час грудного вигодовування. У них можуть знаходитися гормони, що строго протипоказано годуючій мамі.

  • «Дуже хочу відновити інтимні стосунки, але під час першого разу були хворобливі відчуття і виник страх»

  Піхва пронизаний великою кількістю нервових закінчень, які при пологах були пошкоджені. Також якщо був розрив промежини, то в місці накладеного шва може ще хворіти тривалий час. Буває і так, що анатомія піхви змінюється настільки, що неможливо займатися сексом досить довго (ускладнення при пологах). У цьому випадку необхідно звернутися до фахівця – можливо, знадобитися хірургічне втручання.

  • «Хочу сексу, але ненавиджу свою фігуру»

  Необхідно зрозуміти, що ця фігура (якщо вона змінилася в гіршу сторону) – всього лише ваш тимчасовий вигляд. Якщо з’явилося з-за цього безліч комплексів, зверніться за допомогою до психотерапевта, або до свого чоловіка. Чоловік обов’язково повинен вас підтримати, та й ви повинні побачити, що у нього все ще не пропало бажання зайнятися з вами любов’ю. Займайтеся гімнастикою, складіть для себе раціон харчування. Тим більше це буде корисно не тільки для вас, але і малюкові, який знаходиться на грудному вигодовуванні.

  • «Не хочу статевих відносин, а чоловік ображається»

  У такому випадку постарайтеся пояснити чоловікові, що це природне небажання, і з його боку необхідно трохи терпіння і дбайливого ставлення. Оскільки жінка тільки що народила, природа зробила так, щоб хотілося всі сили віддавати на турботу про дитину. Тобто, поки малюкові потрібна захист і допомогу, другої дитини жінка не буде хотіти, відповідно, і статевих відносин теж.

  Необхідно з’ясувати, чи це природне небажання, то воно обгрунтоване деякими психологічними порушеннями, страхами.

  Страхи, які можуть притупляти бажання зайнятися сексом:

  • Страх виникнення хворобливих відчуттів – покажіться лікарю, він скаже, наскільки рани загоїлися;
  • Може прокинутися дитина. Цей страх тримає жінку в постійній напрузі, внаслідок чого вона не може розслабитися і отримати справжнє задоволення від процесу. Попросіть кого-небудь із рідних погуляти годинку з малюком;
  • Страх знову завагітніти. Ніхто одразу не захоче ще одну дитину, але з часом пологи і вагітність будуть згадуватися, як щось світле і хороше і, можливо, знову захочеться малюка. Але поки йде процес відновлення, необхідно оберігатися. Попросіть свого лікаря-гінеколога порадити підходящий саме для вас метод контрацепції.

  Багато жінок вже через місяць починають займатися сексом з чоловіком. Підходити до цих термінів необхідно індивідуально. Але якщо дискомфортні відчуття не залишають, то варто звернутися до гінеколога. Також підозру повинні викликати виділення з неприємним запахом – це може свідчити про запальний процес.

  Якщо бажання зайнятися коханням виникає сексуальне життя налагоджується, починається новий період сімейного життя. Дуже важливо розуміти один одного і пройти всі труднощі разом.