Після пологів сильно зіпсувалися відносини з чоловіком

Вагітність дається жінці нелегко. Разом з очікуванням дива підвищений рівень тривожності за благополучний результат пологів і здоров’я дитини. Любов до дитини у деяких матусь виникає ще до його народження, тоді як у інших інстинкт материнства виникає після появи малюка.

Сам процес народження нового життя непростий, пов’язаний з сильним фізичним навантаженням, необхідністю перенести біль. Крім того, змінюється гормональний фон. В процесі виношування немовляти жінка набирає зайву вагу, який втрачається не відразу, що, в свою чергу, веде до побоювань, залишилася дружина привабливою для чоловіка так само, як це було на початку їх відносин.

Психологи вважають, що народження малюка – це криза в сімейному житті, то є певний етап, який знаменується сильними і незворотними змінами в особистому, емоційної і матеріальній сфері. Поява відповідальності за нове життя змінює відносини подружжя між собою, іноді в гіршу сторону.

Чому змінюються стосунки в сім’ї після пологів

Після пологів сильно зіпсувалися відносини з чоловіком

Народження дитини – це сильний стрес для обох батьків. Батько також буває наляканий і розгублений у зв’язку з різко зміненими умовами. Тепер увага дружини більше направлено на немовля, але чоловік не завжди розуміє, що маленьких дитина в перші роки життя потребує постійного догляду і знаходження матері поруч з ним.

Жінка постійно знаходиться не тільки в емоційному напруженні, але і втомлюється фізично. Їй доводиться годувати дитину, виконувати роботу по дому, при цьому чоловік вимагає уваги до себе. У деяких випадках молода мама схильна розвитку депресивного розладу, що тягне за собою зміну настрою в гіршу сторону.

Після пологів молода сім’я раптом може виявити, що відносини зіпсувалися. Ознаками цього є:

  • Поява дратівливості у кого-небудь з подружжя.
  • Відмова від виконання подружніх обов’язків і втрата сексуального потягу до дружини або чоловіка.
  • Небажання приділяти час один одному.
  • Прагнення чоловіка рідше бувати вдома, йти на роботу або проводити час з друзями.
  • Претензії до зміненої фігури дружини.
  • Критика і небажання допомагати.

Відчуття, що ти батько і несеш відповідальність за сім’ю, до окремим чоловікам приходить не відразу. Деякі лякаються, а умови, що змінилися після родів викликають розгубленість. Не дарма кажуть, що чоловік – друга дитина. Якщо стосунки з чоловіком раптом зіпсувалися, це може бути пов’язано з недостатнім розумінням своєї ролі в якості батька, добувача і захисника маленької клітинки суспільства. Незрілість, недомовленість, нестабільність сім’ї в подальшому веде до появи проблем, тому до пологів повинні готуватися обоє батьків.

Як жінка може виправити зіпсовані стосунки

Після пологів сильно зіпсувалися відносини з чоловіком

Зрозуміти один одного допоможе своєчасний і спокійна розмова. Звичайно, присутність малюка може відволікати, тому слід дочекатися, поки він засне. Дружина повинна вислухати точку зору чоловіка, чому їх сімейне життя з чоловіком змінилася. Він висловить свої міркування, промовить про те, що його не влаштовує і які страхи у нього існують.

Після того, як жінка вислухала точку зору чоловіка, приходить черга висловити свої міркування. Слабка стать сам по собі емоційний, а після пологів емоції особливо сильні і суперечливі, однак, доведеться стримати себе і спокійно розповісти про те, що хвилює. Молода мама повинна розповісти батька своєї дитини про те, чим вона займається щодня, які труднощі відчуває, що вона відчуває. Не можна переходити на особистості, кричати і звинувачувати, інакше це знову призведе до взаємних докорів, а відносини стануть ще більш непередбачуваними і конфліктними.

Попросити чоловіка допомагати їй з деякими обов’язками по будинку. Чоловік цілком може посидіти з малюком, поки дружина у ванні або відправляється по магазинах. Чоловік повинен розуміти, що молода мама знаходиться постійно в обмеженому просторі і їй часто не вистачає часу на те, щоб перекусити, не кажучи вже про складні процедури догляду за собою.

Секс – це невід’ємна частина сімейного життя. Після пологів сексуальне бажання у жінки може бути значно знижений, однак, і з чоловіком можуть бути проблеми у виникненні у нього сильно потягу, тому що нарешті-то можна або, навпаки, зниження привабливості для нього дружини. У будь-якому випадку дружині доведеться постаратися і принести задоволення чоловікові. Добре, якщо є можливість віддати на кілька годин малюка родичам, а самим провести разом романтичний вечір.

Є безліч способів доставити чоловікові задоволення, і грамотна жінка вивчає їх і застосовує на практиці. Справа в тому, що нестача сексу стає причиною не тільки конфліктів всередині сім’ї, але і походів чоловіки на сторону, тому дружині доведеться постаратися і запобігти це.

Чоловік і дитина

Після пологів сильно зіпсувалися відносини з чоловіком

Деякі жінки не довіряють перший час чоловікові наближатися до малюка, побоюючись, що він може зробити щось не так, в результаті молодій мамі після пологів доводиться робити все самій, що веде до додаткової втоми, появі подразнення і віддаленості з чоловіком один від одного.

Насправді, молоді батьки в більшості своїй дуже акуратно і з любов’ю ставляться до своїх дітей. Вони цілком можуть допомогти переповити і погуляти з малям. Час, що батько проведе з дитиною, створить у них емоційний зв’язок. Однак у деяких матерів після пологів з’являється почуття ревнощів до немовляти, тому з чоловіком у них часто виникає конфлікт з-за того, що батько хоче допомагати, а мати всіляко перешкоджає цьому.

Така ситуація призводить до того, що чоловік перестає звертати увагу на свою дружину і дитину, що веде до ще більших конфліктів з чоловіком. Стосунки в сім’ї – це тонка грань, коли обидві сторони починають розуміти зміни, що відбулися, та відповідальність за них.

Можливий інший варіант, коли молодий тато взагалі відмовляється спілкуватися з немовлям і навіть уникає перебувати з ним в одній кімнаті. Чоловікові може бути неприємний дитячий крик, запах дитини. Все це викликає обурення з боку дружини, яка вважає, що вони з чоловіком повинні на рівних доглядати за малюком. Це призводить до нових сварок, після яких виникає ще більше нерозуміння, а іноді і догляд другої сторони з дому.

Жінці доведеться проявити всю мудрість, щоб сильно не зіпсувати стосунки з чоловіком і допомогти йому адаптуватися до нових сімейних умов. Слід поступово привчати чоловіка до спілкування з малюком, спочатку даючи виконувати прості дії: покачати, потримати пляшку, дати соску.

Для того щоб налагодити відносини, допоможуть спільні прогулянки з коляскою. Вони не обов’язково повинні бути довгими, зате після них немовля буде міцно спати, а батьки можуть зайнятися своїми справами. Тиснути сильно на чоловіка не варто примушувати його робити те, що йому неприємно. Привчання до малюка здійснюється поступово, це дозволить зберегти стосунки і не говорити надалі, що вони зіпсувалися.

Пам’ятайте, що треба розмовляти з чоловіком, розповідати про свої почуття, але робити це потрібно максимально спокійно і розслаблено, і тоді після народження маляти не доведеться відновлювати втрачені стосунки заново або переживати від їх повного руйнування.

В деяких випадках допоможе консультація психолога, який виявить, з якої причини відбулися розбіжності в сім’ї, відчуття своєї ролі кожного з батьків і підкаже, як прийти до угоди і краще зрозуміти один одного. Багато пар помічають, що після втручання незалежної сторони їм вдалося краще зрозуміти себе і підняти рівень своїх відносин на новий щабель.