Після заміни відеокарти не включається монітор – що робити?

Після заміни відеокарти не включається монітор  що робити?Нерідко трапляється така проблема, що при заміні відеокарти не включається на монітор ПК. Такі проблеми можуть виникнути з різних причин. В першу чергу слід знайти несправність і усунути її. Що робити, якщо встановив або поміняв відеокарту, а монітор не включається, розберемо нижче.

Можливі причини

Зміст статті

 • Можливі причини
 • Несумісність відеокарти
 • Неправильна встановлена відеокарта
 • Що робити — рекомендації

Найчастіше монітор працює через поломки комп’ютера. Причиною несправності може служити:

 • Поломка відеокарти.
 • Немає відповідної напруги.
 • Мережевий кабель не підходить до апарату.

Якщо відеокарта несправна, тоді ПК буде завантажуватися, але зображення на екран не буде виводитися. Щоб перевірити чи працює нова відеокарти потрібно зробити наступне:

 • Дістати з комп’ютера відеокарту і оглянути її візуально. На ній не повинно бути подряпин, тріщин і сколів.
 • Встановіть відеокарту на інший ПК і спробуйте його включити. Якщо монітор запрацює, тоді відеокарта не підходить до іншого комп’ютера.

ДОВІДКА! Ще однією причиною несправності монітора може бути погано приєднані дроти. В цьому випадку потрібно відкрити процесор і приєднати їх ще раз до всіх комплектуючих всі дроти.

Несумісність відеокарти

В першу чергу треба перевірити сумісність обладнання. Після установки і запуску комп’ютера в цій ситуації монітор може не бути чорним. При установці також необхідно дотримуватися послідовності дій.

Обов’язково при покупці нового комплектуючого звертайте на те, які плату будуть сумісні з вашим комп’ютером. Інакше доведеться міняти куплений товар на новий.

Пам’ятаєте! Перед покупкою відеокарти почитайте на коробці або в інтернеті, яка модель підходить під ваш тип комп’ютера.

Після заміни відеокарти не включається монітор  що робити?Також причиною проблеми, може бути, несумісність обладнання з операційною системою. Це найбільш поширена причина несправності.

Найчастіше у користувачів, які встановили останню версію Windows 10, після заміни відеокарти немає зображення на екрані. Щоб цього уникнути такої проблеми слід попередньо на коробці вивчити характеристики пристрою. Це допоможе підібрати правильну модель для ПК. Тому, якщо несправність полягає в цій проблемі, необхідно просто замінити складові.

У характеристиках пристрою, повинно бути написано з якою операційною системою воно сумісне. Якщо на комп’ютері встановлена остання версія Windows. Не варто дивуватися, що після підключення деталі, екран не включається. У цій системі часто виникають проблеми і помилки в роботі, які не так-то просто виправити самостійно. Тому краще всього звернутися до фахівця, і всю роботу зробити правильно.

Неправильна встановлена відеокарта

Після заміни відеокарти не включається монітор  що робити?Ще однією поширеною проблемою несправності служить неправильна установка пристрою. Найчастіше, неправильна установка може бути на старому стаціонарному комп’ютері. Зазвичай у такому разі заміну всіх компонентів на ПК користувач віддаєте перевагу робити самостійно, без допомоги фахівця. В результаті при включенні агрегату монітор не загоряється, і залишається чорним.

Якщо комп’ютер не бачить відеокарту, і монітор не включається. Можливо, деталь була щільно не вставлена, і немає потрібної передачі сигналу. Тому потрібно вийняти деталь тому і повторно вставити.

Що робити — рекомендації

Іноді деталь вставлена щільно, і сумісна з комп’ютером. Але монітор все одно не включається. Чи справді в цьому випадку причина у відеокарті або ж варто іншу проблему?

Перш ніж запускати пристрій слід попередньо перевірити чи все кабелю добре приєднані. Перевірте включений ПК в мережу. Також слід зрозуміти справно працює процесор з іншого відеокартою. Зверніть увагу на роботу вентилятора. Якщо майстер все поставив правильно, необхідно знайти іншу причину.

Після заміни відеокарти не включається монітор  що робити?Після включення коробки повинні загорітися і мерехтіти світлодіодні лампочки. Про те, що система працює нормально без проблем, повинен сказати звук включення в колонках. Якщо система завантажилася, але екран, так і не загорівся. Тоді слід перевірити нову відеокарту.

Справно працює монітор, можна перевірити, підключивши його до іншого обладнання або по мерехтливим лампочкам на кнопці включення. Якщо системний блок працює справно і періодично охолоджується, значить, комп’ютер повноцінно працює. Слід спробувати витягнути замінені деталі й перевірити її справність або ж шукати проблеми в операційній системі.

У багатьох користувачів нерідко виникає ситуація, коли потрібно замінити старі деталі в системному блоці. Зазвичай таку відповідальність на себе бере сам власник, і намагається замінити залізо самостійно. Після чого при включенні ПК екран може не спалахувати. Щоб цього уникнути, слід перевірити сумісність деталей і правильність установки. Якщо все зробити коректно, проблем з роботою агрегату не буде. Якщо ж ви не розбираєтеся в залізні деталі, тоді краще всього звернутися до фахівця, щоб уникнути труднощів з комп’ютером.