Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми

«Сонячний Родос, в віршах я хочу оспівати твої пляжі…» Ні, це не цитата з античної поезії. Але мова сама налаштовується на пишний гекзаметр: можна простими словами описати узбережжі острова, який, якщо вірити міфам, був створений богом Сонця Геліосом? З червня по жовтень на пляжах Родосу лежать сотні тисяч туристів, насолоджуються літнім теплом.

Благо, пляжі острова Родос тягнуться на 220 км, так що місця вистачає всім. Хтось любить крихітні бухти далеко від шуму, а хтось вибирає просторий і упорядкований пляж ближче до готелів і розваг. Одним подобається піщаний берег, а іншим – гальковий. Хтось радий можливості ліниво валятися на піску, а інші закохані в активний відпочинок. Все це є на Родосі: які пляжі ви надаєте перевагу? Наш огляд присвячений найкращих місць для відпочинку з дітьми – вибирайте те, що вам по душі.

Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми

Кращі пляжі Родосу

Для початку – факт: понад 400 пляжів Греції щорічно отримують «блакитний прапор» за чистоту узбережжя та безпеку відпочинку. У їх числі виявляються і кращі пляжі острова Родос. Втім, просто «хороші» пляжі зазвичай настільки ж чисті й упорядковані, як і заслужили високу нагороду.
 

Узбережжям Родосу розпоряджається муніципалітет, тому вхід на всі пляжі безкоштовний. Але за користування інфраструктурою – парасольками і лежаками – необхідно заплатити. Найчастіше берег упорядковують готелі, створюючи своїм гостям комфортні умови відпочинку.

Зауважимо, що в інфраструктуру пляжів на острові Родос входять не тільки шезлонги і парасольки. На просторих ділянках берега часто розташовуються спортивні та дитячі майданчики, практично всюди пропонуються водні розваги. Великі пляжі обладнані душовими і туалетами. На всіх пляжах, відзначені «блакитним прапором», працює рятувальна і медична служба.

Краще обладнані пляжі Середземноморського узбережжя – просто тому, що саме там розташовується більшість туристів, що приїжджають на Родос заради спокійного відпочинку. Віндсерфери, віддають перевагу берег Егейського моря, найменше піклуються про лежаках: їх цікавить наявність станцій для серфінгу і можливість взяти напрокат професійне обладнання. І все ж на Егейському морі є упорядковані пляжі. Ви зможете з комфортом розташуватися на березі, щоб поспостерігати за відважними підкорювачами хвиль.

Пісок або галька

Родос настільки доброзичливий до туристів, що пропонує пляжі на будь-який смак. На узбережжі Середземного моря пісок чергується з галькою – це самі зручні пляжі для відпочинку з дітьми. Берег Егейського моря вкритий переважно крупною галькою, хоча зустрічаються і піщані ділянки. Є і кам’янисті пляжі, малопридатні для відпочинку, зате службовці ефектним фоном для фотосесій.

Насправді відповісти на запитання, де на Родосі кращі пляжі, вельми непросто. Труднощі в тому, що на острові немає ідеальних пляжів. Одні покриті м’яким пісочком і добре обладнані, але у високий сезон переповнені. Інші мальовничі та немноголюдны, але віддалені від місць відпочинку. Треті були б чудовим місцем для відпочинку з дітьми, але до них потрібно спускатися по скелястій стежці. Четверті всім гарні, але починається біля берега глибина заважає купатися з малюком. Втім, недоліки потрібно враховувати, але не концентруватися на них: переваги пляжів грають більш важливу роль. У нашому огляді ми докладно описали всі пляжі Родосу – вам легко буде прийняти рішення, де ви хочете відпочити.

Кращі пляжі на Родосі для дітей

Ви напевно вже придивлялися до найпопулярніших курортів Родосу, вивчаючи пам’ятки і готелі. Але те, який пляж поблизу, не менш важливо для відпочинку з дітьми.
 

Як правило, для відпочинку з малюками вибирають піщаний пляж з пологим входом в воду. Такими умовами можуть похвалитися пляжі Ладико, Колімбія, Цамбика, Стегна, Агія Агата, Ліндос. Серед них найбільш зручні Колімбія і Стегна – в силу того, що вони розташовані поруч з готелями. Інші пляжі знаходяться у відокремлених місцях, і добиратися до берега доведеться машиною.

Піщано-галькові пляжі Фаліракі і Кіотарі також гарні для відпочинку з дітьми. Узбережжя Фаліракі, незважаючи на завантаженість, цілком може претендувати на звання кращого пляжу Родосу для дітей. По-перше, до моря не доведеться їхати на машині і спускатися по скелях. По-друге, поруч з пляжем знаходиться розкішний аквапарк.

Якщо ви віддаєте перевагу гальковий берег, то придивіться до пляжів для дітей Калифее і в місті Родосі. На родоському пляжі завжди панує пожвавлення, а от серед бухт Калифеии легко знайти тихе місце навіть у високий сезон. Дуже великої гальки на цих пляжах немає, але все-таки варто подбати про захисного взуття.

Середземне море

Коли ви почнете шукати пляжі Родосу на карті, то відразу помітите, що майже всі вони знаходяться на східному узбережжі. Середземне море, яке омиває острів зі сходу, дуже спокійне і тепле – на відміну від Егейського, задерикуватий характер якого цінують віндсерфери.

Біля пляжів Середземного моря відразу кілька переваг:

В той же час не кожен ділянка берега підійде для відпочинку з маленькими дітьми. Пропонуємо вивчити кращі пляжі Родосу на Середземному морі, від північного до південного краю острова, а заодно і ознайомитися з колекцією кращих сімейних готелів цього дивного острова.

Список пляжів

 • Пляж Еллі
 • Пляжі Фаліракі
 • Каліфея
 • Ентоні Куін, Родос
 • Ладико
 • Афанду
 • Пляж Колімбія
 • Цамбика
 • Stegna
 • Агія Агата
 • Ліндос
 • Кіотарі
 • Пляж Еллі

  Один з найпопулярніших пляжів міста Родос розташований на півночі острова. Варто зробити яких-небудь 300 кроків на захід, і ви опинитеся на березі Егейського моря. Але для того, щоб досхочу накупатися, віддайте перевагу залишитися на пляжі Еллі, омивається водами Середземного моря. Покритий галькою берег досить широкий, місцями ширина досягає 35 метрів. Інфраструктура пляжу заслуговує усіляких похвал: відпочивати тут приємно, комфортно, весело. Вдале розташування пляжу має і зворотну сторону – тут завжди дуже багато туристів. Але як тільки вам набридне штовханина на березі, ви можете піти з дітьми в Акваріум або в Археологічний музей (ці пам’ятки знаходяться поруч з пляжем).

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми(Фото © Linmtheu / flickr.com / Ліцензія CC BY-SA 2.0)

  Пляжі Фаліракі

  Один з найбільш протяжних, найкрасивіших, найбільш жвавих, найбільш упорядкованих пляжів Родосу розташований на курорті Фаліракі. Широка піщана смуга тягнеться на 4 км. Біля кромки моря зустрічаються галькові ділянки, але дно скрізь і пологе піщане. Кращих умов для відпочинку з дитиною не можна і уявити, з одним лише застереженням – у високий сезон на узбережжі Фаліракі яблуку ніде впасти. Щоб не відвойовувати собі місце під сонцем, зручніше всього вибирати для проживання готель з власним пляжем. Зверніть увагу на сімейні готелі, які обладнали на березі місце для дитячих ігор.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми

   

  Готелі поруч з пляжем Фаліракі:

  На пляжі маса розваг на будь-який смак, до того ж поруч з ним знаходиться один з найбільших аквапарків Європи. Головний плюс аквапарку – величезна розважальна зона для дітей. Зауважимо, що до пляжів Фаліракі часто зараховують сусідні затишні бухти – Калифею, Ентоні Квін. Але вони заслуговують окремої розповіді.
   

  Каліфея

  Курорт Каліфея примикає до Фаліракі з півночі. Характер берегової лінії тут різко змінюється: замість просторій пляжної смуги – маленькі бухти, оточені скелями. Берег тут вкритий галькою, вхід у воду досить пологий. Як правило, пляжі належать готелям, які дбають про чистоту і впорядкованості берега. А чистота тут дійсно на вищому рівні – не дарма курорт з року в рік завойовує «блакитний прапор». Деякі пляжі мають розвинену інфраструктуру для активного відпочинку, інші підійдуть для того, щоб спокійно повалятися під сонечком.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми

  Ентоні Куін, Родос

  Тиха бухта біля південного краю Фаліракі так і проситься на фото. Кращі фотографії виходять з моря – в бухту заходять прогулянкові яхти. Берег хоч і мальовниче, але для відпочинку з дитиною не дуже зручний: піщана смуга вузька і маленька, а частина шезлонгів розташована прямо на скелях, що спускаються до моря. Зате любителі сноркелинга оцінять це місце – підводні краси починаються прямо біля берега.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми(Фото © Cristian Ghe. / flickr.com / Ліцензія CC BY 2.0)

  Ладико

  Бухта Ладико знаходиться всього в кількох сотнях метрів від Ентоні Квін. Впорядковані ділянки розташовані на протилежних сторонах бухти – для відпочинку з дітьми рекомендуємо вибирати піщану південну частину берега. Спускатися до пляжу доведеться по гірській стежці, але зате ви потрапите в тиху заводь, де море ледь колишеться. Пляж знаходиться досить далеко від найближчих готелів. Для тих, хто їде до моря на машинах, передбачена парковка в тіні дерев.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми

  Афанду

  Селище Афанду стоїть осторонь від берега, але на пляж не обов’язково ходити пішки – туристичний паровозик за 5 хвилин доставить вас до моря. Пляж селища тягнеться майже на 5 км, при цьому берегова смуга досить вузька. Узбережжя у Афанду вкрите галькою, дно знижується досить швидко, тому пляж підійде для відпочинку з дітьми, які добре плавають. На пляжі працює центр водних видів спорту, де можна освоїти ази віндсерфінгу і катання на водних лижах. Втім, якщо ви мрієте просто позасмагати, Афанду порадує вас впорядкованістю. Чистота і безпека цього пляжу неодноразово підтверджувалася «блакитним прапором».

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми(Фото © barbara / flickr.com / Ліцензія CC BY-NC-ND 2.0)

  Пляж Колімбія

  Курортне селище Колімбія – дуже популярне місце для сімейного відпочинку. Свою роль тут відіграє і спокійна атмосфера, і велика кількість зелені, і протяжний пляж. Берег в Колимбии не дуже широкий, але біля кожного готелю створена зручна зона відпочинку. Піщаний пляж з пологим заходом в морі оцінять батьки з малюками, а відсутність натовпів відпочиваючих сподобається абсолютно всім. Над узбережжям Колимбии майорить «блакитний прапор», заслужена нагорода за високий рівень екологічної безпеки. Зверніть увагу, що на південній частині пляжу починаються ділянки гальки, а дно знижується досить різко.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми
   

  Цамбика

  Цей пляж відокремлений від Колимбии скелястим мисом, за яким знову починається довга і досить широка піщана смуга. Море біля берегів Цамбики таке прозоре й спокійне, що навіть боязка дитина погодиться увійти у воду. Узбережжя дуже добре обладнане і, що важливо, ніколи не переповнене. Центр водних видів спорту TsambikosWatersports пропонує навчитися катанню на водних лижах і вейкборді та розважитися всією родиною у водному парку, атракціони якого розташовані прямо в море.

  Єдиний недолік – віддаленість готелів від пляжу. Як правило, на узбережжі Цамбика їдуть відпочивати з Колимбии. Радимо звернути увагу на сімейні готелі, які знаходяться ближче всього до пляжу і до того ж мають басейни.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми

  Готелі поруч з пляжем Цамбика:

  Stegna

  Затишна бухта з піщаним берегом, рівним дном і чистою водою – це і є пляж Стегна. Від краю до краю бухти близько 800 метрів берегової лінії є обладнані шезлонгами дільниці та місця, де можна розташуватися прямо на піску. Уздовж першої лінії вишикувалися готелі, апартаменти і ресторанчики, але на пляжі досить спокійно і небагатолюдно. Для відпочинку з дітьми це місце підходить як не можна краще.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми

  Агія Агата

  В мальовничу бухту Агія Агата (або Агія Агати) доводиться добиратися машиною – вона віддалена від курортів. Але поїздка того варто, тому що це прекрасне місце для відпочинку з дітьми. Широкий берег покритий дрібним піском, дно рівне, море прозоре – хіба не так ви уявляли собі ідеальний пляж? Майже весь простір уздовж моря включена лежаками, але можна влаштуватися подалі від лінії прибою. Розваг на пляжі майже немає, але діти готові насолоджуватися купанням в теплій воді і спостереженням за дрібними крабами, гуляють по дну. Найближчий до пляжу курорт – Харакі. Узбережжя у цьому курортному селищі вкрите галькою, тому відпочиваючі часто перекочовують на пісочок Агія Агата.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми
   

  Ліндос

  Линдосу є чим похвалитися – тут знаходиться Акрополь, включений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, тут проповідував св. Павло, тут збереглася система фонтанів, побудована за часів Візантії. І пляжі цього курорту теж входять в число пам’яток. Точніше, один з пляжів, розташований в маленькій бухті св. Павла. Вона майже повністю відгороджена скелями від моря. Спускатися до води доводиться по сходах, так і місця, щоб позасмагати, тут небагато, але зате фотографії на пляжі виходять унікальні.

  Ще один пляж Ліндоса розташований в набагато більш просторої бухти. Велика частина пляжу обладнаний лежаками і парасольками від сонця. Покритий дрібним золотистим піском берег дуже сподобається дітям – якщо тільки вони не вважатимуть за краще весь час проводити у воді. Море в цих місцях дуже дрібне, хорошим плавцям доведеться довго добиратися до справжньої глибини.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми
   

  Кіотарі

  У літні місяці на пляжі Кіотарі маса людей. Чому ж дивуватися – такого широкого пляжу не знайти більше ніде на Родосі. Берег на курорті покритий грубозернистим піском і дрібною галькою, тому навіть під час активного купання вода в морі не стає каламутною. Батьки з дітьми намагаються розташуватися в центральній частині пляжу, де рівне дно. А ось заради сноркелинга варто перебратися ближче до скель – там більш цікавий підводний світ. Крім природних переваг, Китари ще і відмінно обладнаний: до послуг відпочиваючих всілякі бари, кафе, таверни зі спеціальним меню для дітей, ігрові майданчики.

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми

  Егейське море

  Пляжі Егейського моря не так улюблені туристами, як Середземноморське узбережжя. Вітер у західних берегів Родосу сильніше, вода – холодніше, а хвилі – вище: такий характер Егейського моря. І все ж є резон відпочивати саме в таких місцях. Якщо ваша сім’я з тих, хто цінує активний відпочинок, то західні пляжі острова Родос стануть прекрасним місцем для вінд – і кайтсерфінгу. Хвилі на морі більше підійдуть професіоналам, але в центрах водних видів спорту займаються і з новачками.

  Кращі пляжі Родосу на Егейському морі нерідко удостоюються «блакитного прапора». Для відпочинку з дітьми західне узбережжя не рекомендується тільки тому, що пляжі тут покриті великою галькою, а дно знижується досить різко.

  Яліссос

  Це один з найбільш відомих і популярних пляжів західній частині острова. Навряд чи ви отримаєте задоволення від купання в морі, зате завдяки постійному вітру на березі моря та хвиль його можна вважати ідеальним місцем для занять віндсерфінгом. Так що якщо ваша родина захоплюється цим видом спорту, тоді вам сюди. Також ще один “плюс” на користь Яліссоса – зручне транспортне сполучення з довколишніми містами і селищами.

  Іксія

  Це піщано-гальковий пляж в 5 км на північний захід від міста Родос. Як і інші пляжі Егейського узбережжя острова, Іксія – пляж з галькою, тут також часто бувають хвилі, і ми його навряд чи порекомендуємо для відпочинку з дітьми.

  Теологос

  Пляж селища Теологос, або Толоса, – один з небагатьох на західному узбережжі Родосу, у високий сезон заповнений відпочивальниками. Берег тут чистий і безпечний для відпочинку, що і підтверджується «блакитним прапором». Ширина пляжу Теологос на Родосі зовсім невелика: на обладнаній частині узбережжя ледь поміщається кілька рядів шезлонгів. Для відпочинку з дітьми цей пляж не підійде з-за великої гальки у лінії прибою і з-за постійного хвилювання на морі. Зате кайт – і віндсерферів такі умови дуже сподобаються. У центрі Surf&Kite беруться поставити на дошку навіть дітей (якщо ваше чадо важить більше 25 кг і рветься підкорювати хвилю, запишіть його на заняття з інструктором).

  Пляжі Родосу для відпочинку з дітьми(Фото © Pet Neary / flickr.com / Ліцензія CC BY-NC-SA 2.0)

  Віндсерфінг на Родосі

  Пляжі Іксія, Ялисос і Кремасти мало хто розглядає в якості місця для лежання на пляжі. Тут збираються туристи іншої категорії – ті, що люблять вітер і хвилі. На цих пляжах працюють великі станції кайт – і віндсерфінгу. Центр навчання в Іксії Windsurfer’s World розробив програму для дітей старше 4 років: діти користуються обладнанням, спеціально призначеним для їх віку. Центр Pro Center Rhodos в Ялисосе найбільше підходить для професіоналів. У Кремасти створений спеціалізований спот для кайтсерферов Air Riders – курс для новачків можна пройти за 3 заняття.

  Найбільший центр віндсерфінгу, Prasonisi Center, знаходиться на півострові Прасонісі, на півдні Родосу. Незважаючи на те, що півострів омивається двома морями, погода тут більше сприяє активному відпочинку, ніж ледаче проведення часу.

  Дуже зручно, що сезон серфінгу на Родосі припадає на червень – вересень. Ви цілком можете засмагати на спокійному східному березі, а на Егейське море виїжджати заради активного відпочинку.

  Пляжі міста Родоса

  Столиця острова знаходиться на межі двох морів. Вальяжно Середземне море і жваве Егейське не воюють за шанувальників: побувайте на східному і західному узбережжі, і відразу зрозумієте, де подобається саме вам. У гарну погоду цілком можна відпочити на облаштованих пляжах, омиваних Егейським морем.

  Пляжі з блакитним прапором

  «Блакитний прапор» – особлива нагорода. Якщо ви бачите на пляжі синє полотнище з білим колом, усередині якого намальовані хвилі, то можете бути впевнені, що відпочивати тут безпечно. Це не просто гарні пляжі з чистим берегом і прозорою водою: узбережжя щорічно проходить перевірку на відповідність багатьма критеріями, серед яких екологічна безпека, відсутність небезпечних течій, наявність душових і туалетів, робота рятувальної служби, розвиненість інфраструктури, доступність і т. д.

  Греція зазвичай входить в трійку країн, які отримують найбільшу кількість «блакитних прапорів». Цією нагородою пишаються і багато пляжі Родосу. Їх перелік змінюється, але практично завжди нагорода дістається пляжів Каліфея, Фаліракі, Ладико, Колімбія, Афанду, Ліндос, Кіотарі на Середземному морі. Пляжі Егейського узбережжя часто також нагороджуються «блакитним прапором».

  Нагородження відбувається 5 червня, так що лише на початку курортного сезону можна дізнатися, чи відповідає пляж найвищим критеріям якості. Але якщо пляжу і раніше діставався «блакитний прапор», можна розраховувати, що він знову буде удостоєний цього знака відмінності.

  Між тим засмагати можна не тільки на пляжі. Щоб відпочинок з дітьми на Родосі вийшов насиченим, загляньте в колекцію сімейних розваг від Кидпассаж. Вдалої подорожі!