Небажані волоски з тіла можна видалити за допомогою воскової депіляції, шугарінга, збривання або нанесення спеціальних кремів. У кожного з цих методів є свої шанувальники, але навіщо нескінченно боротися з знову з’являється рослинністю, якщо можна позбутися від неї назавжди? Фотоепілятор допоможе в цій справі.

Плюси застосування фотоепілятора будинку

Зміст статті

 • Плюси застосування фотоепілятора будинку
 • Мінуси використання пристрою
 • Протипоказання до застосування приладу в домашніх умовах
 • Техніка безпеки при використанні фотоепілятора

В домашніх умовах багато жінок воліють користуватися епілятором, що працюють на батарейках. Цей прилад не збриває волоски, а вискубують їх, захоплюючи з допомогою обертових дисків або пластин. По мірі просування апарату по шкірі, він чіпляє волосся і видаляє його.

Важливо: процедуру не можна назвати безболісною, щипки будуть дуже відчутні. Якщо на шкірі ніг ця процедура вважається нормальною, то в зоні бікіні або під пахвами неприємне вплив посилиться в кілька разів.

Ефект від процедури залишається надовго, наприклад, його вистачить на відпустку. Але волосяний покрив не зникає назовсім, і незабаром його зростання відновиться.

Воскова епіляція зручна тим, що дозволяє за один раз обробити велику ділянку тіла. Біль від отрываемой смужки буде різкою, але короткочасною.

Обійтися без вищеописаного дискомфорту при видаленні волосків допоможе фотоепілятор. Дія відбувається на фолікули, що знаходяться в активній фазі та розташовані поблизу шкірного покриву. Їх нагрівання і подальше руйнування відбувається під короткочасною, але інтенсивної світловим спалахом.

Важливо: щоб зруйнувати всі фолікули потрібно кілька процедур, так як приблизно чверть із них ховається глибше, ніж може проникнути промінь фотоепілятора.

На рішення придбати прилад (або відвідати аналогічну процедуру в салоні) можуть вплинути плюси і мінуси домашнього фотоепілятора.

Одним з головних плюсів вважається безболісність під час застосування апарату у більшості людей. Але це далеко не єдиний приємний момент. Судячи з відгуків, інтенсивний імпульсний світло гарантує:

 • Дбайливе ставлення до шкіри. Вона не пошкоджується і не дратується. Якщо під час проведення процедури виникають неприємні відчуття, то це може означати невірні налаштування або порушення підготовки до фотоепіляції;
 • Позитивні зміни в шкірі, ефект омолодження. Вплив світловим потоком спочатку передбачалося використовувати в боротьбі з пігментними плямами і змінами судин. Цей метод довів свою спроможність;
 • Відсутність побічного впливу на організм. Імпульсний світло впливає на колірний пігмент волосків, що відповідає за їх відтінок. Паралельно руйнуються фолікули, що виключає повторне появу рослинності;
 • Результат, якого вистачить надовго.

За один сеанс не вийде позбутися від небажаних волосся. Але помітні зміни будуть вже після першої процедури. Як правило, вистачає 5-10 підходів, щоб отримати стійкий ефект і гладку шкіру.

Мінуси використання пристрою

Як і будь-якого приладу, у фотоепілятора є неприємна сторона використання. Вона полягає:

 • У високій вартості послуги в салоні;
 • Зниженому ефект на сивого або тонких світлих волоссі, смаглявою шкірі;
 • Неприємних відчуттях на чутливій шкірі і у людей з низьким больовим порогом;
 • Появі непривабливих плям на дермі.

Перед початком епіляції завжди варто проконсультуватися з фахівцем, адже косметичні процедури – це складні маніпуляції, що вимагають грамотного виконання.

Протипоказання до застосування приладу в домашніх умовах

Фотоепілятор завжди слід використовувати з обережністю. Прилад, безпечний для одних людей, може надати негативний вплив на інших. У зоні ризику знаходяться всі, у кого спостерігається:

 • Велике число родимок, папілом на ділянці тіла, де передбачається проводити фотоепіляцію;
 • Чутливість шкіри і схильність до утворення рубців;
 • Алергічні реакції (останні можуть виникнути на компоненти охолоджуючого гелю або знеболюючі препарати);
 • Онкологія;
 • Хронічні захворювання шкіри;
 • Інфекційні захворювання в гострій стадії.

Важливо: псоріаз, екзема, дерматити також є протипоказаннями для епіляції в домашніх умовах.

Щоб зрозуміти, чи буде процедура безпечної, виробляють тестове короткочасний вплив на невеликій ділянці тіла. Аналогічно поступають з малою кількістю гелю. Якщо через добу або відразу після тестування не спостерігається хворобливих реакцій, почервоніння, свербежу, інших некомфортних відчуттів, то можна провести процедуру цілком.

Важливо: прямого докази шкоди фотоепілятора на вагітних і годуючих жінок немає. Але перед використанням приладу краще проконсультуватися у лікаря.

Техніка безпеки при використанні фотоепілятора

Щоб мінімізувати ризики та зробити процедуру максимально ефективною, потрібно слідувати простим радам:

 • Виключити тривале перебування на сонці мінімум за 14 днів до епіляції. Не відвідувати солярій;
 • Утриматися від походів у басейн, парну, сауну;
 • Відмовитися від інших способів позбавлення від волосся, щоб вони встигли відрости до 2 мм.

Під час процедури, знаючи плюси і мінуси фотоепілятора в домашніх умовах, потрібно захищати очі спеціальними окулярами, а шкіру попередньо обробити охолоджуючим гелем. Після сеансу эпилируемый ділянку тіла зволожують або наносять склади проти опіків.

Повторну обробку проводять через місяць, і повторюють підходи до 10 разів. Ця цифра індивідуальна і залежить від насиченості пігментації шкіри і волосся.

Важливо: весь період, поки проводяться маніпуляції з приладом і в перервах між процедурами варто мінімізувати використання косметики (і повністю виключити її в перші дні після сеансу), уникати відвідування басейну, пляжу, лазні.

Якщо чітко слідувати всім рекомендаціям, то через деякий час ви отримаєте ідеально гладку шкіру, і у вашій ванній кімнаті більше не буде місця для інших засобів епіляції.