У зимові деньки часто центральне опалення може не давати необхідного ефекту, з-за чого використання джерел тепла, встановлених додатково, стає обов’язковою умовою для комфортного життя в цей період. Часто люди купують обігрівачі, щоб не мерзнути взимку. Конвекторний прилад обігріву на даний момент є найпопулярнішим з усього сегмента приладів. Існує плутанина між конвекторнимі і микатермическими агрегатами. Насправді, микатермический обігрівач, який з’явився нещодавно в магазинах, лише трохи схожий на свій аналог. Нове обладнання має іншим пристроєм і принципом теплораспределения.

Принцип дії микатермического обігрівача

Зміст статті

 • Принцип дії микатермического обігрівача
 • Плюси і мінуси микатермического обігрівача
 • Які критерії врахувати при виборі приладу обігріву

Слова маркетологів про використання принципово нової космічної технології можна пропустити повз вуха, як і інші рекламні гасла. Виробники заявляють, що микатермические обігрівачі є електричними пристроями, які завдяки інфрачервоному випромінюванню сприяють виділенню тепла.

Промениста складова тепла становить близько вісімдесяти відсотків, тоді як конвективна – близько двадцяти. У технології виготовлення нагрівальних приладів є назва – «Мікротерм», воно і сприяло появі найменувань пристроїв.

Досягнення ефекту відбувається, тому що нагрівається пластина, яка ізольована з обох сторін слюдою.

ДОВІДКА! Слюдою називається мінерал, який є відмінним електричним ізолятором, але володіє разом з цим гарною теплопровідністю.

Пластина, яка ізольована за допомогою слюди, поміщається всередину металевого корпуса нагрівача. На кожному корпусі є решітка, яка не служить перешкодою для проходження інфрачервоного променя. Випромінювання променистої складової пластини з двох сторін обумовлює і кількість даних решіток: виробники часто встановлюють по дві решітки на корпусах, щоб тепло не йшло в одному напрямку.

ДОВІДКА! Як тільки інфрачервоні промені потрапляють на об’єкти навколишнього середовища, відбувається їх нагрівання, що сприяє в подальшому прогріванню повітря всього приміщення. Микатермический обігрівач працює саме таким чином.

Для посилення напрямку потоку інфрачервоних променів вже існуючий «бутерброд», що включає металеву нагрівальну складову та пластини з слюди, накладається ще пара шарів:

 • Відображає тепло.
 • Концентрує тепло.
 • Складові шарів – оксиди металів. Така прошарок посприяла появі обігрівальних пристроїв, які не гірше звичайних нагрівають повітря з одного боку, а значить, можуть кріпитися і на стіну для економії простору. Найчастіше такі апарати мають плоску практичну форму, але можна знайти і оригінальну модель, яка відповідатиме індивідуальним потребам покупця. Існує, наприклад, обігрівальне пристрій, що має циліндричну форму трубчастого виду.

  Плюси і мінуси микатермического обігрівача

  Звернемося до переваг і недоліків микатермических обігрівачів для повної картини.

  Що відноситься до плюсів:

 • Економічність. Традиційний вид обігрівача споживає електроенергії більше ніж на тридцять відсотків, що істотно впливає на статтю витрат власника.
 • Безпека. Максимальна температура нагріву корпусу апарату – близько шістдесяти градусів, що виключає ймовірність опіку.
 • Збереження мікроклімату в кімнаті. Завдяки принципу роботи пристрою не відбувається спалювання кисню будинку. Скільки б приміщення не прогрівалося, нестачу в кисні не буде.
 • Безшумність. Встановлення приладу можна зробити в спальні, офісі, в дитячій. При роботі пристрій не видає зайвого шуму.
 • Що можна віднести до мінусів:

 • Нагрівання лише певної ділянки. Зона спрямованості буде нагріватися, але по мірі віддалення від нагріваючого пристрою тепла стає недостатньо. Далеко від агрегату, ефекту від роботи нагрівача майже немає.
 • Випромінюють пластини мають кілька отворів, які забиваються пилом. З-за цього включення приладу може супроводжуватися запах горілих мельчающих частинок.
 • Які критерії врахувати при виборі приладу обігріву

  До покупки інфрачервоного микатермического обігрівача необхідно приділити час вивчення технічних параметрів пристрою.

  На що варто звернути увагу, перш ніж купувати обігрівач?

 • Потужність. Це основний показник, призначений для виміру продуктивності апарату і тепловиділення. Необхідно вибирати пристрій, виходячи з площі приміщення, яким потрібне додаткове джерело тепла.
 • Проводка. Необхідно впевнитися у здатності домашньої проводки витримувати потужність агрегату, перш ніж віддавати перевагу певному нагрівника. Це необхідно, щоб пристрій міг працювати безперебійно і без зайвих проблем.
 • Місце. Важливим моментом є підбір місця, в якому буде розташовуватися пристрій. Необхідно при виборі певної моделі продумати, де можна встановити обігрівач.
 • Зовнішній вигляд. При підборі обігрівального приладу необхідно звертати увагу на інтер’єр всього приміщення, щоб агрегат не вибивався із загальної стильової спрямованості. Необхідно підібрати обігрівач тієї ж колірної гами, щоб він не виглядав незграбно в кімнаті. Часто воліють білі, а також темно-коричневі тони.