Перші місяці нових любовних відносин зазвичай оточені ореолом романтики, коли ви знаходитесь на підйомі, насолоджуючись змінами, наслідками у вашому житті. Увагу чоловіка до жінки часто супроводжується різними маленькими сюрпризами, які завдають їй незвичайне задоволення, а жінки — тим, що вона завжди намагається бути свіжою, красивою і сяючою.

Коли починаються відносини

Нові відносини виникають всякий раз, коли ви знайомитеся з дівчиною чи хлопцем. Поки не відомо, у що вони перейдуть просто знайомство, в дружбу, роман, бізнес-партнерство чи ненависть, але початок вже покладено.

Початок відносин може бути покладено першим побаченням, коли один наважується запросити іншого на спільну вечерю або похід в яке-небудь цікаве місце, першим явним або неявним визнанням в любові, просто парою хвилин, проведених наодинці. А буває, що спілкуєшся з людиною дуже довго, а потім раптом розумієш, що він тобі цікавий не тільки як друг.

Усвідомлення, що хто-то значить для вас дуже багато, може викликати будь-яка ситуація, в якій розкриваються справжні якості майбутнього партнера. Вона може виникнути і при першому контакті, тоді це — любов з першого погляду.

Перша любов

Багато хто погодиться, що сама особлива — це перша закоханість. Не обов’язково вона є справжньою любов’ю, і стосунки можуть тривати не довго і закінчитися зовсім не так, як малювалося в мріях, але все-таки по інтенсивності почуття перевершують все, що доводилося відчувати до цього. Підстав того достатньо: вперше хтось інший починає бути настільки значущим і цікавим, і привабливість цієї людини примушує весь світ крутитися навколо нього.

Багато зустрічають перше кохання в дуже юному віці. З нею пов’язані переживання, пам’ять про яких залишається на все життя. Недосвідченість змушує мучитися великою кількістю питань: як поводитися з хлопцем або дівчиною, як поцілуватися, коли зайнятися першим сексом, що робити, якщо батьки проти побачень.

Часто перша любов буває по відношенню до людини, який старший і більш досвідчений. Особливо це стосується взрослеющих дівчат, які починають відчувати інтерес до того, як зрозуміти чоловіка.

Розрив відносин, які були в перший раз, часто сприймається дуже болісно, адже здавалося, що це — назавжди. Іноді доводиться чекати тривалий час, поки з’явиться бажання починати нові стосунки.

Новий початок

Що б не сталося, після розлуки з колишнім партнером слідують нові відносини. З новою любов’ю починаєте вести себе більш дослідно, знаючи про помилки, які були допущені під час попереднього роману.

Головне, не забувати, що розрив відносин з попередньою пасією уже стався, і якщо немає можливості і бажання нічого виправити, потрібно повністю віддатися нової любові, забувши про минуле.

Помилки на початку відносин

Те, яким буде початок відносин, може визначити подальшу долю. Проявивши себе з тієї чи іншої сторони, ви або завойовуєте захоплення і довіру нової пасії, або наказуєте її глибоко задуматися, а чи не є розрив відносин з вами найкращим виходом із ситуації.

Часто незручності та непорозуміння виникають не з злого умислу, а тому, що, наприклад, дівчина не знає, як вести себе з чоловіком, або хлопець — що робити з новою дівчиною. Намагаючись показати все те хороше, що є у вас, ви часом починаєте здійснювати безглузді вчинки, викликаючи замішання у партнера.

Одним з недоліків на початку роману може бути зайва наполегливість. Молодий чоловік не дає проходу своїй обраниці, поки та не погодиться піти з ним на побачення, а жінка, не розуміючи, як вести себе з чоловіком, турбує свого нового друга дзвінками та смс-ками з нагадуванням «як вчора було добре».

Якщо вона чи він у вас — не перша(ий), не варто занадто акцентувати увагу на минулих романах, натякаючи на свою досвідченість або просто потураючи своїм бажанням згадати минулих партнерів, з якими у вас була тісний зв’язок. Новий початок відносин вимагає вміння дивитися в майбутнє, а не озиратися назад.

Не можна бути далеким від реальності. Якщо, наприклад, жінка чекає принца на білому коні, не дивно, що вона часто відчуває розчарування у своїх партнерах. Чоловік може думати, що відносини з дівчиною — це лише захоплення її зовнішністю і красивим вбранням, забуваючи, що вона — звичайна людина, що потребує розумінні і дружбу.

Сигнали тривоги на початку роману

Ще на перших зустрічах можна визначити, що представляє із себе новий партнер. Для гарних відносин не обов’язково, щоб всі його якості характеру були ідеальними. Але деякі риси людини, що проявилися на початку роману, можуть підказати, що він вам — не найкраща пара.

Слід бути обережними з партнерами, які занадто багато уваги приділяють сексу і мало — всім іншим аспектам спілкування. Це в першу чергу стосується чоловіків, хоча іноді і з дівчиною молода людина стає об’єктом сексуального зловживання.

Варто задуматися, якщо людина, з якою ви почали ходити на побачення, занадто часто захоплюється вашим другом / подругою (колегою, братом / сестрою і т. п.) Це може означати як те, що він не володіє достатнім тактом і не розуміє, що зачіпляє ваші почуття, так і те, що просто використовує вас як проміжна ланка для знайомства з справжнім об’єктом поклоніння.

Занадто багато логіки

Деякі люди занадто багато думають, коли заводять нові відносини. Вони намагаються розрахувати, яким повинен бути ідеальний партнер, обчислити його зріст і вагу, читають про сумісність по гороскопу, шукають в інтернеті психологічні тести. Для жінки стаття в глянцевому журналі про те, як вести себе з чоловіком, стає настільною книгою.

Хлопець, замість того, щоб просто насолоджуватися проведеним з дівчиною часом, намагається аналізувати, чи може вона бути хорошою матір’ю. Гірше всього, якщо молодий чоловік в собі не впевнений, що весь час намагається розгадати «справжні» корисливі інтереси його партнерки, що дозволяють їй зустрічатися з ним. Він підозрює, що їй потрібні від нього гроші, або вона розраховує на його підвищення по кар’єрних сходах і т. д.

Намагайтеся відмовитися від планування на кілька років вперед, навіть якщо цілеспрямованість — одна з основних рис вашого характеру. Поки ще рано говорити, в який дитячий садок піде ваш син або дочка, і в якому районі ви хотіли б придбати квартиру. Порада дівчатам, яким дійсно хочеться дізнатися, як зрозуміти чоловіка: занадто багатьох з них спочатку лякає можливість втрати свободи і відповідальність за утримання сім’ї, ложащаяся на їх плечі.

Вищесказане не означає, що потрібно зовсім вимкнути розум і віддатися почуттям, але варто розуміти, що любов і відносини — явище значною мірою ірраціональна, припускає, що ви не чекаєте від них чогось, а віддаєте заради партнера частину своїх сил і особистого простору. Розрив відносин відбувається в переважній більшості випадків із-за того, що партнери не готові приймати один одного такими, які вони є насправді.

До чого призводять відносини

Люди відчувають закоханість по-різному. Хтось повністю виявляється поглинений моментом, коли не має значення те, що чекає попереду, ні те, що було в минулому. Інші починають малювати собі райдужні картини щасливого та міцного сімейного побуту до старості з великою кількістю дітей.

Часто жінки фантазують на тему моменту, коли партнер нарешті запропонує вийти за нього заміж. Але довгоочікувана подія все не відбувається. Адже шлюб для чоловіка означає дещо інше, ніж для жінки.

Є цікаве психологічне дослідження Руслана Нарушевича, що затверджує, що для закоханої представниці прекрасної статі нормально думати про об’єкт своєї симпатії до 90% часу, в той час, як для нього, незважаючи на велику силу почуттів, — всього 10% часу.

Жінка чекає спілкування, ніжності, сталості для того, щоб жити і виховувати дітей, чоловік — міцного тилу і розуміння, щоб досягати нових успіхів в кар’єрі і свої захоплення. І питання, яким задається, проводячи час зі своєю дівчиною, — чи вона зможе забезпечити його потреби як сім’янина після заміжжя.

Любов і відносини в шлюбі не різні, але й не тотожні речі. Для того, щоб бути хорошою дружиною, потрібно бути вірним другом. Представники сильної статі цінують, якщо партнерки поділяють або підтримують їх захоплення і прагнення. Краще не може бути, якщо зі своєю дівчиною можна не тільки мати хороший секс, але і відправитися в похід або подивитися передачу про спорт.

Не рідко чоловік має хороші сексуальні стосунки з дівчиною, наповнені пристрастю і романтикою, і насолоджується своєю свободою і відсутністю зобов’язання бути постійним, яку б він отримав, зробивши пропозицію вийти за нього заміж. Багато жінки теж люблять незалежність і можливість жити тут і зараз, не обіцяючи вічній вірності. Позашлюбний зв’язок може бути дуже тривалою і міцною, не обов’язково піде розрив відносин.

Коли стосунки закінчуються

Багато закохані пари в кінцевому рахунку розлучаються. Причиною тому може бути не нещирість почуттів, але інші фактори: несхожість характерів, занадто різні інтереси, переїзд когось з партнерів на нове місце у зв’язку з важливими обставинами.

Розрив відносин завжди потребує часу, щоб його пережити. Трапляється, що люблячі люди, прощаючись, кажуть один одному багато негативних речей, яких би не сказали, не випробовуй вони сильних почуттів.

Але якщо вже закінчення роману невідворотно, краще запам’ятати все те хороше, що він приніс, а не носити в собі образу на колишнього партнера. Вам було цікаво разом, у вас був хороший секс, тепер ви набралися досвіду у питаннях, як зрозуміти чоловіка або як поводитися з жінкою, і перебуваєте в повній бойовій готовності до зустрічі нової любові.