Так влаштований світ, що щодня по всьому світу гинуть і отримують смертельні травми сотні і навіть тисячі людей. Допомогти їм можна, ставши почесним донором. Ви можете віддати хворій людині частинку себе, тобто кров та її компоненти. Адже для травмованої людини дуже важливо, щоб хтось наділив його цим безцінним подарунком. Здати кров хворому людині – значить зробити благородний вчинок.

Хто може стати донором Росії?

Люди, які здають свою кров задарма, тобто безоплатно, гідні великого звання почесних донорів. Крім того, може бути проведений збір:

1.Лейкоцитів.

2.Еритроцитів.

3.Плазми крові.

4.Гранулоцитів.

5.Тромбоцитів.

Донором може стати будь-який громадянин РФ, який досяг повноліття і має масу тіла більше 50 кілограм. При цьому повинні бути відсутні протипоказання до здачі крові. Спочатку у людини беруть приблизно 450 мл крові, процес забору забирає не більше 10 хвилин.

Донорам, як почесним громадянам, покладена видача спеціального нагрудного значка. Цей значок буде свідчити про ваш званні і, відповідно, ви зможете отримувати донорські пільги і виплати.

Які пільги і виплати покладені донорам у 2017 році?

Пільги поділяються на федеральні і регіональні. Деякі привілеї надаються від держави, а деякі – від місця, де людина працює або навчається. Держава дбає про донорів Росії і в 2017 році може надати такі пільги:

1.Щорічну грошову виплату в розмірі 12000 рублів. Не чекайте, що на порозі з’являться люди і запропонують вам цю суму. Доведеться побігати по коридорах, кабінетах і надати деякі документи, необхідні для отримання даної пільги. На користь почесного донора грає той факт, що він може без черги зайти в будь-який кабінет і отримати допомогу практично відразу.

2.Безкоштовні путівки на санаторно-курортне лікування.

3.Надання відпустки в зручний для почесного донора час. Оплатити відпустку зобов’язана установа, де ви працюєте. Ви маєте право боротися за цю пільгу, але шанс, що результат увінчається успіхом, не настільки великий.

4.Почесний донор РФ може безкоштовно їздити на громадському транспорті.

5.На прийом до лікаря донор може пройти без черги.

6.Безкоштовне лікування в медичних установах.

7.Купівля ліків зі знижкою 50 відсотків у всіх аптеках.

Грошові виплати для донорів РФ

В Росії встановлено закон, який говорить про те, що сума грошової компенсації донорам прожитковим мінімумом регіону країни. Розмір виплати буде дорівнює 5 відсоткам, що становить 740 рублів. Це грошова компенсація для почесних донорів РФ.