Не кожна пара може похвалитися стажем сімейного життя в чверть століття. А адже за 25 років у подружжя накопичується роздратування, невдоволення один одним, вони стикаються з безліччю проблем і конфліктів, тому часто так важко зберегти відносини. Але разом з тим – це любов, міцні та чисті відносини, які можна порівняти з сріблом. З цієї причини цю річницю і називають срібне весілля.

Традиційні і неординарні подарунки на річницю

Найчастіше срібну річницю відзначають урочисто, запрошуючи самих близьких і рідних людей, які вітають їх і дарують подарунки. Ідей того, що подарувати винуватцям торжества безліч. Традиційними презентами є всілякі ювелірні прикраси, посуд, срібні аксесуари та сувеніри.

Найпопулярнішим подарунком на срібне весілля є столове срібло. Але за 25 років спільного життя у подружжя вже точно накопичився жоден набір виделок-ложок-ножів, тому краще звернути увагу на функціональні предмети: чайник, кавник, вазочка для солодощів… Добре б, щоб предмет, який хоче подарувати гість, був не лише практичним, але і володів художньою цінністю.

Але якщо ви хочете здивувати «молодят», то варто заздалегідь продумати оригінальний подарунок на срібне весілля, щоб він не один рік їх радував і нагадував про те, що вони пережили за ці роки разом.

Відмінна ідея — подарувати композиційний портрет – це коли з фотографій подружжя (або безпосередньо при їх особистій присутності) малюють їх портрети на будь-якому фоні (сільський краєвид, ліс, казковий луг, вікторіанська епоха, відомі пам’ятники архітектури…). При цьому подружжя можуть бути зображені не просто в інертному стані, але за яким-небудь заняттям. Особливо цікаво виглядає картина, якщо на ній будуть відображені події 25-річної давнини (день розпису, застілля…), наприклад, чоловік і дружина, гості не за весільним столом у залі ресторану, а на лузі, у саду або на березі моря.

Звичайний подарунок чоловікові

Подружжя, у життя яких міцно увійшла традиція вітати один одного з річницею, щороку зазнають труднощів з вибором подарунка. 25-тиріччя не виняток. І якщо для чоловіка це не особлива проблема, адже дружині можна подарувати гарне ювелірний виріб із срібла, то жінці доведеться постаратися, щоб здивувати свого чоловіка.

Існує цікава традиція: в день, коли подружжя відзначають срібне весілля, вони повинні обмінятися срібними кільцями, які потім будуть носити на середньому або безіменному пальці, при цьому, не знімаючи своїх весільних, до наступного ювілею. Набір кілець може бути подарунком чоловікові.

Чоловіки віддають перевагу вироби саме з срібла, тому вибір подарунка для них не стане особливою проблемою, досить зайти в ювелірний салон і придбати ланцюжок, браслет або печатку. Але ідеї на цьому не закінчуються. Чоловікові, який курить, доведеться по душі срібний портсигар, а любителям полювання, риболовлі, коньяку або віскі – фляга, а для того, щоб чоловікові було приємніше удвічі, можна попросити гравера зробити на них дарчий напис. Такий подарунок буде з чоловіком практично завжди, нагадуючи йому про його почуттях коханої жінки.

Тим чоловікам, які люблять носити аксесуари, в якості подарунків можуть бути запонки, срібна шпилька для краватки, на яких можна замовити гравіювання з датою весілля. Такі елементи підкреслять статусність, додадуть чоловікові демократичності і аристократизму.

Срібні годинники можуть бути символом того, скільки часу подружжя прожило разом і що кожна хвилина, проведена разом – це щастя.

Щоб срібне весілля запам’яталася на все життя, можна замовити у ювеліра медаль, на якій буде зроблено напис «Самому коханому чоловікові» або «Кращий на світі чоловік» (це звичайно не всі ідеї написів) або ювілейну монету.

Щоб підкреслити, що ваш союз свят, чоловікові можна подарувати натільний хрестик на срібному ланцюжку або гарну ікону в окладі з срібла.

Але це все ідеї традиційних подарунків. Якщо ж хочеться зробити чоловікові сюрприз, щоб він не забув про весілля, потрібно подумати задовго до цієї дати, а не залишати все на останній момент.

Оригінальні ідеї для подарунка

Ми вже говорили про композиційному парному портреті, так от, дружина може замовити чоловікові одиночний портрет, підкресливши його достоїнства і найкращі якості. Наприклад, чоловік може бути зображений доблесним лицарем, який приймає участь в турнірі, титулованим дворянином, який допомагає людині, який потрапив у біду, поетом, посвящающим чергову поему дамі серця… Чоловік обов’язково гідно оцінить такий подарунок на весілля. Якщо фінансові можливості дозволяють, то нехай рама цієї картини буде срібна.

Якщо за роки спільного життя накопичилося багато фотографій, то можна замовити фотокнигу. Її дизайн можна довірити майстру або, якщо дружина володіє спеціальними комп’ютерними програмами, зробити самостійно, ретельно продумавши кожну станицю і відібравши лише ті фотографії, які найбільш яскраво показують кожен етап відносин пари, від перших зустрічей до останніх подій. Щоб подарунок найбільше відповідав назві річниці, обкладинку можна зробити під срібло або, коли книга буде готова, замовити у ювеліра до неї подарункову коробку, окрасою якої буде срібні елементи або срібна напис. Чоловікові буде приємно гортати сторінки книги і згадувати історію його сім’ї.

Можна подарувати срібну рамку, в яку вставити фото, зроблене на весілля.

Але що б ви не вирішили подарувати своєму чоловікові на весілля, головне, щоб це було зроблено від щирого серця.