Через вісім років подружнього життя відзначається бляшана весілля, що свідчить про максимальне зближення пари. Чоловік і дружина повністю дізналися один одного, а проблеми побуту вже не стоять так гостро, як в перший рік спільного життя. У деяких подружжя можуть вщухнути почуття, але це не означає, що вони повністю зникли. А в підтвердження взаємної любові на жерстяну весілля прийнято робити подарунки.

Історичні факти

Існує думка, що цей період є переломним у відносинах, після чого вони виходять на новий рівень. І блискуча бляха як не можна краще це символізує. Існував обряд ввечері напередодні святкової події класти жерстяну платівку в стайні. І якщо на ранок там красувався відбиток підкови, пару очікували щасливі і довгі роки спільного життя.

У сучасних господинь жесть не в пошані, а попередні покоління вельми цінували якості металу. Покриття служило надійним захистом від корозії, в моді були бляшані прикраси. У день свята родина виставляла на вулицю біля своєї хвіртки відро з п’янким напоєм, а поряд розташовувався ківш і кружка з жерсті. З ковша перехожі пригощалися, а в кухоль для побажання фінансового благополуччя клали монету.

Приємні сюрпризи

На жерстяну весілля підносять виключно блискучі подарунки. Вони можуть бути виготовлені зовсім не з жерсті, але обов’язково повинні сяяти і блищати. Доречні побутові речі, але і завалювати винуватців торжества відрами і гуртками не варто:

 • Шкатулка. Це може бути місце для зберігання прикрас, що стане чудовим пам’ятним подарунком. Або коробочка з солодощами, щоб і подальша сімейне життя пари була відповідною.
 • Оригінальні банки. Багато виробників випускають каву, чай або спеції у красивих подарункових упаковках з жерсті, які ідеально підійдуть до цієї дати.
 • Гравірування. Якщо зробити на подарунок вітальну напис, замовивши її у гравера, презент стане унікальним.
 • Посуд. Стане в нагоді в побуті красивий піднос, форми для випічки, набір каструль або блискучий чайник. Однак краще заздалегідь дізнатися, чого саме не вистачає в будинку.
 • Символи. З щирими побажаннями щастя можна піднести парі підкову, яка є традиційним російським подарунком.
 • Торт. В магазині навряд чи вийде купити щось ексклюзивне, але у приватного кондитера можна замовити незвичайний десерт у вигляді консервної банки з парою всередині. І підписати: «8 років в одній банці». Подружжю сподобається такий дивовижний подарунок, до того ж дружині не доведеться витрачати час на випічку.
 • Серед інших варіантів зустрічаються:

  • Бляшані ложки. Щоб «пом’якшити» презент, з ним варто подарувати м’яке махровий рушник.
  • Подружжя можуть дарувати один одному мобільні телефони, планшети та інші корисні гаджети.
  • Дружину порадує новий багатофункціональний фен або спеціальний праску для волосся.
  • Не варто забувати про символіку урочистості – перевернута вісімка являє собою знак нескінченності. Будуть до речі прикраси з вісімкою: колечко, сережки або кулон.
  • А магнітний альбом, подарований на жерстяну весілля, сприяє припливу грошей у сім’ю.
  • Іноді 8 років спільного життя трактується і як макова весілля. Можна проявити творчий підхід і піднести парі жерстяної таз, наповнений пиріжками з маком.

  Необов’язково скрупульозно дотримуватися традиції, адже звичайний подарунок, у який вкладена частинка душі, стане пам’ятним. І займе почесне місце в будинку подружжя, нагадуючи про дарувальника і приносячи щастя.

  Проявіть фантазію — зробіть із звичайної банки, що красиве. Ідеї в допомогу.