50-ти річчя спільно прожитого життя подружжя називається золотим весіллям. В даний час не часто зустрічаються пари-довгожителі, які можуть похвалитися таким чудовим ювілеєм. А ті подружжя, які пройшли разом через довгі роки непростий сімейного життя, зобов’язані гідно і урочисто відзначити свій обопільний свято.

Символ золотого весілля

Символікою ювілею є дорогоцінний метал — золото. Цей цінний метал відрізняється значною вартістю і незвичайною красою. Блиск золота вабить, а от добути цю коштовність в природних умовах не так вже й просто.

Символіка золота означає, що подружжя пройшли через багато перешкоди, що зустрічаються на їх спільному життєвому шляху, але вони змогли пронести крізь роки всю свою любов, вірність і теплоту стосунків. Сімейні відносини — це завжди нелегка праця, а символіка золотого весілля ще раз доводить, що досягти вірних і міцних відносин всередині родини не так просто, як і добути в природі прекрасне золото.

Подружжя, які зберегли впродовж півстоліття повагу один до одного, ніжність, турботу і любов, гідні почесті і всілякої похвали. Звичайно, в такі роки у подружжя вже є діти і онуки, тому найближчі родичі повинні віддати данину поваги молодятам, відзначають золоте весілля.

Золоте весілля відома численними традиціями і обрядами. Ні в якому разі не можна пропускати така урочиста подія, необхідно від щирого серця привітати ювілярів і влаштувати їм справжнє свято.

Традиції золотого весілля

Святкування золотого весілля обов’язково збирає велику кількість родичів і близьких знайомих. Такий пишний день рекомендується відзначати за пишно накритим святковим столом. А які ще традиції належать до відзначення цієї чудової церемонії?

 • Осипання золотом. У день святкування ювілею весілля молодих треба обсипати золотими монетками, блискучими золотинками, пофарбованим у золото рисом або будь-жовтим зерном. Така традиція висловлює побажання щастя, здоров’я, міцної любові, достатку, розуміння, довгих років спільного життя. Обсипати молодих рекомендується тоді, коли вони сидять за святковим столом. Процес осипання обов’язково поєднується теплими словами та побажаннями з боку дітей або родичів.
 • Подарунок у вигляді золотого хустки. Такий подарунок на золоте весілля своїм батькам повинні обов’язково зробити діти. У давні часи діти самостійно вишивали хустку золотими нитками, а потім покривали прекрасною композицією плечі матері в день святкування ювілею. А в цієї сучасності аналогом самовышитого хустки може стати шаль з вкрапленнями люрексу.
 • Романтичне чаювання. Спільне чаювання чоловіка і дружини — це символ єдності та міцності відносин. Проводиться такий обряд тоді, коли вже всі гості розійшлися після пишного свята, а ось святковий стіл ще не прибраний. Подружжю пропонується випити по чашечці чаю тільки наодинці один з одним. Після романтичного чаювання молодих діти і родичі можуть прибирати зі столу всі наявні частування і посуд. Цей обряд завершує церемонію святкування золотого ювілею.
 • Обмін кільцями. Протягом 50-ти років спільного життя подружжю довелося багато чого пережити, вони зустрічалися з радощами, разом переживали печалі, але завжди вони були нерозлучними і згуртованими. В знак згуртованості та неприпинення відносин на весіллях наречені одягають обручки. 50 років кільця подружжя допомагали їм зберегти відносини і зміцнити свій сімейний союз, але під впливом довгих років кільця поистерлись і втратили свою вишуканість і привабливість. В честь продовження щастя сімейного життя діти повинні вручити в якості подарунка ювілярам-батькам нові кільця, якими вони обмінюються в день золотого весілля. А ось старі кільця необхідно передати дітям чи онукам, з цих пір ці золоті прикраси будуть вважатися сімейною реліквією, яка дарує щастя, любов і довголіття сімейного життя.
 • Запалювання і передача запалених свічок. Обряд запалювання свічок і передачі їх дітям бере свій початок ще з минулого століття. За традицією, перед подружжям в день святкування золотого ювілею ставиться на святковий стіл пара помаранчевих або жовтих свічок. Подружжя запалюють по одній свічці, а потім вимовляють настанову своїм дітям, які приймають від батьків запалені свічки. У словах напуття обов’язково звучать добрі побажання щастя, вірність і кохання в сімейних відносинах. Крім того, ювіляри як-би передають свою мудрість і розуміння сімейного союзу своїм дітям.
 • Куштування калача. Ще один цікавий обряд пов’язаний з куштуванням м’якого калача. На початку церемонії святкування подають молодим калач. Подружжя ламають калач на дві частини, перша частина означає прожиті 50 років спільного життя, а друга частина означає наступні роки сімейного союзу у подружжя. Перша частина калача розділяється між ювілярами і присутніми гостями і з’їдається. А ось другу частину калача молоді повинні розділити між собою і теж з’їсти, запиваючи водою.
 • Весільний танець подружжя. Як і на першому весіллі, в день святкування золотого ювілею молодим необхідно виконати романтичний танець. Музика для танцю підбирається повільна, бажано, щоб вона нагадувала подружжю молодість і першу зустріч один з одним. Запрошені гості та родичі стають у широке коло, обов’язково запалюються свічки, які вручаються дітям і онукам ювілярів. В такому романтичному і незвичайному колі молоді та виконують свій весільний танець любові та щастя.
 • Кидання весільного букета. Невід’ємною частиною будь-якого весілля є кидання нареченою букета. В даному випадку кидати букет належить дружині. В зал виходять жінки, ювілярка повертається до них спиною і кидає весільний букет. Якщо квіти зловила незаміжня жінка чи дівчина, то в цьому році їй належить вийти вдало заміж. У тому випадку, коли букет ловить заміжня жінка, то їй пророчится міцний сімейний союз і велика любов до справжніх сімейних відносинах.

Як провести святкування золотого весілля — це завжди індивідуальне рішення. Добре, коли таке торжество супроводжується старовинними обрядами і звичаями. Багато подружжя в день золотого весілля вирішують здійснити обряд вінчання. Священнослужителі з повагою ставляться до такого рішення, адже до вінчання допускаються лише ті, хто дорожить своїми почуттями і цінує свою другу половинку. Подружжя, які прожили 50 років разом, ще раз доводять, що вічна любов на землі існує, так само, як і щастя небесного шлюбу.

Сценарій золотого весілля

Святкування золотого весілля являє собою грандіозне свято, яке об’єднує людей різних поколінь в одному колі. Як правило, підготовкою ювілею займаються діти або родичі ювілярів. Свято можна відзначати як в банкетному залі, так і в теплій домашній обстановці.

Як провести торжество — це прерогатива індивідуальна. Але існує кілька підказок, які допоможуть зробити ювілей ще урочистіше і величніше.

 • Якщо є можливість, то добре організувати повторну церемонію одруження для золотих подружжя. Бажано, вибрати той самий ЗАГС, в якому подружжя в перший раз обмінювалися кільцями і довіряли свої життя один одному.
 • Після «ув’язнення золотого шлюбу» подружжю пропонується проїхатися або погуляти по пам’ятних місцях їхнього спільного минулого.
 • Автомобіль, на якому будуть кататися подружжя, необхідно прикрасити кульками і стрічками. Ідеально, якщо серед автомобільних прикрас буде присутня символіка з цифрою 50.
 • Винуватцям торжества рекомендується надіти стрічку, на якій золотими літерами та цифрами описана святкова церемонія.
 • Після гулянь, подружжя відправляються до запрошеним гостям, щоб всім разом відсвяткувати золотий ювілей.
 • Вести весільну церемонію покладається тамаді, але також можна і вибрати родича або групу запрошених осіб, які стануть веселими ведучими свята.
 • Обов’язково на святкуванні повинні бути присутніми різні конкурси. Золоті молодята повинні брати активну участь у всьому веселощі.
 • Протягом усього свята запрошеним приділяється час, коли вони вимовляють слова побажання для подружжя. У цей же самий час даруються подарунки та сувеніри.

Подарунок на золоте весілля

Одна з головних проблем, яка виникає у всіх запрошених на святкування золотого весілля, це — що подарувати ювілярам? Вибирати подарунки на торжество рекомендується заздалегідь, а до вибору презенту необхідно підходити з усією відповідальністю та ретельністю.

Що ж подарувати золотим подружжю?

Традиційні подарунки

 • В якості традиційного подарунку чудово підійдуть золоті кільця. Але вручати такий подарунок рекомендується дітям. Аналогом золотих кілець можуть стати хусточки, обшиті золотими нитками, або хустка з золотими вкрапленнями.
 • Добре на день золотого весілля молодим подарувати золоті прикраси або сувеніри. Зазвичай, в похилому віці люди не захоплюються дорогоцінними прикрасами, тому не рекомендується дарувати золоті ланцюжки або браслети. Хорошим подарунком може стати іконка для кожного чоловіка, яка виготовлена з позолоченими вкрапленнями. В якості сувенірів ідеальні статуетки, шкатулки або монети з дорогоцінних металів.
 • Фоторамка з зображенням подружжя послужить ідеальним презентом від близьких родичів. В якості символіки золотого весілля, рамка портрета може бути виконана з позолоти.
 • Саморобний плакат з фотографіями сімейної пари з різних років стане дуже ніжним і душевним подарунком. Аналогом плаката може стати і фотоальбом, прикрашений у відповідному стилі. Головне, щоб у фотоальбомі були присутні фотографії подружжя, які запам’яталися їм теплими і ніжними спогадами.

Корисні подарунки

 • Як правило, ювіляри у свої похилі роки з особливою увагою ставляться до свого здоров’я, тому подарувати їм можна щось, що їм дуже стати в нагоді. Серед варіантів корисного подарунка можуть бути: тонометр, прилад для домашньої фізіотерапії, іонізатор повітря, ортопедичний матрац, грілка, масажер, фільтр для води.
 • Щоб полегшити нелегкий побут подружжю, їм добре подарувати прилади, які необхідні і дуже корисні, наприклад, мультиварка, багатофункціональний пилосос, хлібопічку, електрична м’ясорубка.
 • Сучасним і люблять домашній затишок подружжю добре подарувати електричний камін, електронну фоторамку для перегляду фотографій, вентилятор, телевізор, масляний обігрівач.
 • Недорогими, але корисними презентами будуть: постільна білизна, вовняна ковдра, подушки, рушники, махрові халати.
 • Рекомендується подарувати ювілярам чайний сервіз з позолотою або писану золотом вазу в якості альтернативи до дорогих подарунків з золота.

Подарунок для тих, у кого все є

Коли молоді проживають півстоліття разом, то, як правило, вони вже повністю облаштували свій будинок всьому, що їм необхідно. Дуже складно подарувати ювілярам щось, коли у них все необхідне є. Але і в цьому випадку можна вибрати підходящий і приємний сюрприз.

 • Поїздка в санаторій або профілакторій на двох потішить подружжя, які ретельно стежать за своїм здоров’ям.
 • Абонемент в спортзал або в салон краси стати в нагоді тим молодим, які завжди бажають виглядати на 5+.
 • Квитки в кіно або в театр знадобляться справжнім романтикам та зберігачам сімейних цінностей.

Важливо не забувати, що будь-який подарунок повинен супроводжуватися прекрасним букетом квітів. На золоте весілля молодим рекомендується вибирати композиції квітів, у яких присутні жовті троянди або півонії. Не менш привабливо будуть виглядати і великі білосніжні ромашки з яскраво-жовтими серединками.

Вітаємо!