Подарунок начальнику на день народження: від колективу, жінці, оригінальний

Подарунок начальнику на день народження: від колективу, жінці, оригінальний Подарунки – це чудово, але тут виникає одвічне питання – що подарувати на День Народження начальнику? І якщо другові або колезі можна запропонувати і грошовий презент, то з вибором подарунка для керівника доведеться постаратися.

Ми і самі як подарунок

Подарунок начальнику на день народження: від колективу, жінці, оригінальний А може, і не треба зовсім дарувати щось начальнику? Зрештою, на роботу ми приходимо насамперед роботу робити, а не дружити. Та й взагалі, нехай радіє вже тому, що у нього такі чудові підлеглі! Тим більше, що зарплата у нього вище, ніж у цих підлеглих…

Але з іншого боку – дружні відносини на роботі теж потрібні, та й правильно підібраний подарунок часом може стати приводом для нових ідей або перегляду поглядів керівника на колектив. Крім того, не забувайте, що будь-яке суспільство тримається на традиціях і неписаних правил ввічливості, одне з яких – подарунки. Нехай і символічні. Тому подарункам бути!

Вибираємо виходячи із загальних правил

Подарунок начальнику на день народження: від колективу, жінці, оригінальний Яким критеріям має відповідати подарунок начальнику на день народження від колективу? Звичайно, багато залежить від людини, але є і загальні правила:

  • Статус. Презент обов’язково повинен відповідати посаді, значить, річ повинна бути якісною і солідною. Навіть якщо це подарунок з гумором – завжди помітно, є річ дешевим ширвжитком або предметом, виготовленим з усією ретельністю;
  • Винятковість. Навіть якщо мова йде про керівника середньої ланки, не варто вибирати для нього щось зовсім звичайне. Презент має натякати, що всі працівники рівні, але начальник трохи рівніші;
  • Колектив. Завжди пам’ятайте, що мова йде про роботу, а не особистих взаєминах. Якщо ви хочете подарувати щось від себе особисто, то тут єдино правильним вибором буде ідеальне виконання своїх службових обов’язків. Всі інші індивідуальні подарунки можуть бути розцінені як підлабузництво. Більш того, корисно буде навіть підкреслити, що подарунок загальний, наприклад, зробивши на ньому відповідний напис;
  • Зміст. Презент для керівника обов’язково повинен мати смислове навантаження або приносити реальну користь. Навіть якщо ви зупинили свій вибір на сувенірній дрібнички, виберете таку, яка натякає на згуртованість колективу, наприклад, або на якесь досягнення керівника, або хоча б добре вписується в інтер’єр;
  • Знеособленість. Подарунки, пов’язані з особистими інтересами та вподобаннями можна дарувати тільки в тому випадку, якщо начальник про цих перевагах відкрито і часто поширюється на роботі. І вже, звісно, ні в якому разі не можна дарувати засоби особистої гігієни та навіть парфуми або дорогі крему;
  • Відповідність свята. Презент має відповідати даті: буде досить дивно піднести, наприклад, на ювілей фірми щось, абсолютно не пов’язане з роботою, і навпаки, книга на професійну тематику буде невідповідним вибором для привітання з днем народження.

Особливі дати

Подарунок начальнику на день народження: від колективу, жінці, оригінальний Як правило, найбільшою мукою стає вибір подарунків на день народження, а так само на «особливі» свята – 23 лютого і 8 березня.

Всі інші дати є більш-менш загальними і дозволяють визначитися з тематикою презенту відносно легко. Але ось як привітати начальницю з Міжнародним Жіночим Днем і одночасно підкреслити свою повагу до керівництва? Давайте розбиратися по порядку.

Сумне свято

Подарунок начальнику на день народження: від колективу, жінці, оригінальний День народження – це свято дуже особистий, і презент має найменше нагадувати про роботу, але разом з тим важливо дотримуватися субординації. Такий подарунок треба обміркувати заздалегідь, поспостерігавши за керівником. Може бути, він часто цитує якогось письменника, тоді має сенс знайти особливе видання цієї книги. Такий подарунок підійде як чоловікові, так і жінці. А от подарунки начальнику жінці на день народження з гумором підносити зазвичай не варто.

Найпоширеніша помилка при виборі подарунка для жінки – це «вкусняшки». Пам’ятайте, квіти та цукерки – це не подарунок, а доповнення до нього! Втім, букет квітів має бути обов’язково. Сам же подарунок повинен бути витонченим, але не занадто «жіночим» — косметика, манікюрні набори, набори для вишивання тощо краще відразу відкинути. І ні в якому разі не можна дарувати жінці-шефу побутову техніку чи посуд (якщо, звичайно, вона не шеф-кухар у вашому ресторані)! Зате добре підійдуть різні предмети мистецтва або декоративні речі, — вази, шкатулки, незвичайні лампи.

Чоловікам презент на день народження вибрати трохи легше. В цей день начальнику не гріх і вручити подарунок-жарт, і навіть футболку з фотографією колективу. Хоча, звичайно, тут багато чого залежить від характеру керівника. Деякі чоловіки, наприклад, зізнаються, що були б раді отримати в якості презенту річний запас шкарпеток.

Але в будь-якому разі не варто дарувати годинник: по-перше, це погана прикмета, по-друге, годинник дозволено дарувати хіба що на ювілей після 50-ти років. Оскільки мова йде про особистому святі, то можна нагадати шефу про відпочинок, подарувавши йому незвичайну путівку або сертифікат на заняття, наприклад, альпінізмом, або вибрати презент, відповідний захопленням шефа. В крайньому випадку вас завжди виручить краватку або ексклюзивний напій.

Вітаємо захисників

Подарунок начальнику на день народження: від колективу, жінці, оригінальний Інтернет повниться жартами про те, що на 23-е лютого чоловіки отримують в подарунок немислиму кількість бритв, шкарпеток і гелів для душу. Запам’ятайте – не можна дарувати! День Захисника Вітчизни натякає на силу, мужність і благородство, а не на особисту гігієну! Керівникові в цей день можна вручити сувенір з лицарської тематикою, антикварну зброю або швейцарський ніж.

Канцтовари тут не підійдуть, а ось радіокерований танк може припасти в самий раз. І постарайтеся, щоб подарунок керівнику перегукувався з подарунками іншим чоловікам в колективі. Як варіант, можна всім піднести незвичайні пивні кухлі, причому примірник начальника повинен бути трохи крупніше.

Жіночий день

Подарунок начальнику на день народження: від колективу, жінці, оригінальний Найстрашніший день у році для чоловіків – 8-е березня. Але якщо своїй подрузі або родичці ще можна в цей день вручити щось виключно жіноче, і навіть рожеве і пухнасте, то з начальницею такий номер не пройде, тут потрібен особливий такт.

Втім, широке розповсюдження сертифікатів значно спрощують пошуки.

На 8-е березня цілком можна подарувати бізнес-леді похід в салон краси або масаж.

Від сертифікатів на одяг, косметику та парфуми краще відмовитися, як і від прикрас, інакше ви ризикуєте порушити субординацію.

Підкреслити статус керівника і одночасно крихкість жінки можуть підставки та гамаки для ніг або витончений чайний набір. Ну і в крайньому разі на 8-е березня начальниці можна вручити щось з кухонного приладдя, але не прихватки і каструлі, а старовинну кавомолку або фарфоровий чайник.

Але головна складова презенту – це його вручення. Підносити подарунок керівнику, будь то жінка або чоловік, треба всім колективом, з привітаннями і навіть жартами, але без нав’язливості. Пам’ятайте – увага і старанність важливіше, ніж сам подарунок, а ці якості проявляються в дрібницях.