Кожен чув безліч історій про подорожі автостопом. Деякі з них здаються абсолютно дивовижними, багато нагадують пригодницький фільм. Але які є нюанси при подорожі автостопом, що необхідно враховувати при такому способі пересування.

Що таке подорожі автостопом?

Автостоп – спосіб пересування, використовує попутні машини, притому водій не бере грошей зі свого попутника. По суті – це безкоштовне подорож.

Існує кілька міфів пов’язаних з автостопом:

 • Ніхто не возить безкоштовно. Незважаючи на поширену точку зору, дуже багато автолюбителі, як правило, це стосується самотніх водіїв, дуже поблажливо ставляться до мандрівників автостопом. Це відмінна можливість розважити себе в дорозі, послухати історії попутника.
 • Неможливо спланувати маршрут. Коли тільки зароджувалася ідея автостопу, подорожі справді були виключно хаотичні, куди їде водій, туди і мандрівник. Однак, на сьогоднішній день при бажанні можна точно прорахувати напрямки і ловити машини, відповідні за напрямом.
 • Подорожі автостопом популярні не тільки в Росії, але і по всьому світі. Завдяки цьому при бажанні можна доїхати до будь-якої точки на карті. Хоча, безсумнівно, найбільш популярною формою для росіян є подорож по Росії.

  Основи автостопу

  Незважаючи на те, що на перший погляд, автостоп це просте пересування, насправді він являє собою справжню систему. На сьогоднішній день існує кілька шкіл автостопу, заснованих самими визнаними мандрівниками, в яких вони діляться своїми історіями, проводять майстер класи і влаштовують тренувальні змагання.

  Існує кілька основних принципів автостопу:

  Навички спілкування з людьми. Найважливішим фактором, що впливає на те, візьмуть людину в дорозі чи ні, є те, яке враження він справить за кілька фраз спілкування. Тому вміння розташувати до себе — зіграє ключову роль.

  Зовнішній вигляд і настрій. Подорожі автостопом корінним чином відрізняється від бомжетизма. Мандрівник являє собою привабливого попутника, з яким хочеться провести час, послухати його історію. Мандрівник не викликає почуття жалю, всього його дії сплановані, він не відчуває почуття голоду або відсутність сну. Він бадьорий, свіжий. Все це визначається його настроєм.

  З собою треба брати мінімум речей. Подорожі можуть бути дуже динамічними і завжди є ризик десь щось втратити. Деякі мандрівники не радять брати навіть документи, але це ризикове заняття. Краще просто тримати їх ближче до себе. Що стосується грошей, то головний принцип подорожі автостопом – ніде ні за що не платити. Тому відмінним способом перевірки своїх навичок спілкування й уміння вирішувати питання буде рішення відправити в дорогу без копійки.

  Подорож автостопом – це прилив адреналіну, непередавані емоції і відмінний досвід.