Напевно багато любителів банних процедур стикалися з ситуацією, коли в банної печі підпадає тяга. Причин даної проблеми може бути декілька. Деякі з них є результатом похибок на етапі проектування. Якщо ви хочете самостійно стежити за працездатністю банної печі, вам варто знати основні методи виявлення і видалення задимлення в парній. Ви будете знати чому погана тяга в банної печі, що робити для її поліпшення.

Основні проблеми

Зміст статті

 • Основні проблеми
  • Довжина труби
  • Недостатній переріз димоходу
  • Мала довжина піддувала
  • Негерметичний димар
  • Проблеми з герметичністю топкових дверцят
  • Засмічення повітроводів в печі
  • Інші можливі причини
 • Як поліпшити тягу в банної печі

Купуючи або своїми зусиллями виготовляючи банну піч вам потрібно дізнатися кілька моментів, від яких у підсумку буде залежати комфортна обстановка у вашій лазні, ви навчитеся оперативно налагоджувати тягу. Розглянемо можливі проблеми, з якими може бути погана тяга в банної печі.

Довжина труби

Цей показник робить найбільш важливий вплив на коректну роботу витяжки. Ви повинні знати як її виготовити і правильно виконати монтаж.

ДОВІДКА. Найменша відстань, яку може бути між караємо димоходу і коником даху — 500-700 мм Оптимальний показник — 1000 мм.

Приыходе димоходу нижче по схилу, його верхній край необхідно розташовувати з урахуванням правила: від горизонтальної площини на конику необхідно відкласти кут в 10 градусів. Верхній край димоходу повинен розташовуватися саме на цій лінії. При недотриманні цього правила, цілком ймовірно, що дим буде виходити в приміщення.

 Недостатній переріз димоходу

Ця причина має вплив на величину проходу газів. Майстри рекомендують викладати цегляну або купувати сталеву трубу, у якій розмір не менше 120-130 див. При зменшенні діаметрі відвідного каналу ви цілком ймовірно можете отримати задимлене приміщення.

ВАЖЛИВО. Розмір витяжки виконується у співвідношенні 2/5 обсягу топкового відділення. Якщо не дотримуватися цього правила — рівень тяги буде недостатнім.

 Мала довжина піддувала

Якщо в процесі банної печі були враховані розміри піддувала або зольного скриньки, це цілком ймовірно може стати причиною поганої тяги. Цей показник особливо важливий, якщо ви збираєтеся розтоплювати піч після тривалої перерви.

Щоб усунути цей недолік необхідно буде повністю розібрати піч, можна доварити відсік необхідного розміру зольника в нижній частині печі.

Негерметичний димар

Дим знайде вихід у найбільш доступному місці, отже, якщо в димоході будуть негерметичні ділянки, задимлення приміщення вам не уникнути. Ваші дії будуть гранично прості. Необхідно знайти місце руйнування витяжки і закрити дефект. В залежності від того з якого матеріалу виконаний димохід, ви можете вибрати відповідний спосіб:

 • Якщо висипався розчин в швах, просто заповніть їх новим розчином.
 • Якщо димар сталевий вам може знадобитися електрозварювання. Також можна використовувати хомут або пов’язку з бинта і глини, силікону.
 • Проблеми з герметичністю топкових дверцят

  Якщо дверцята недостатньо добре прилягає до площини, цілком зрозуміло, що з щілин буде проступати чадний газ. Найбільш простим методом усунення цієї несправності буде закріплення на дверцятах шнура з азбесту, для цього:

 • У дверцятах, якщо вона досить товста, можна виконати паз і запресувати в нього шнур.
 • Якщо ж у вас дверцята тонка, на неї можна приварити відрізки дроту, залиште між ними достатній зазор. Залишиться забити порожнину азбестом.
 • ВАЖЛИВО. Шнур повинен трохи виступати над поверхнею, завдяки чому досягається ущільнення з’єднання.

  Вам знадобиться трохи відрегулювати замок.

  Засмічення повітроводів в печі

  Ця причина є однією з найбільш поширених, якщо своєчасно не виконувати необхідне обслуговування печей. Труба в процесі експлуатації засмічується шаром сажі. При скупченні конденсату на стінках, цей процес прискорюється.

  ВАЖЛИВО. Сажа може повністю перекрити прохід газів. Не забувайте сучасно обслуговувати димохід печі.

  Інші можливі причини

  Серед цих причин можна виділити наступні:

 • Основний димохід, при підключенні до нього великої кількості споживачів може не справлятися з покладеним на нього завданням.
 • При тривалих перервах у роботі банної печі, на стінках труб утворюється конденсат. Він нагрівається і в подальшому випаровується, що призводить до утворення повітряних пробок, а вони перекривають можливість проходу газу.
 • Як поліпшити тягу в банної печі

  Для того щоб швидко розтопити піч і без диму, необхідно прогріти трубу, з метою видалення з неї холодного повітря. Візьміть кілька газетних листів і згорніть їх у трубку, підпаліть ближче до димоходу. Тепле повітря пройде по трубі, тим самим видалить з неї холодне повітря. Якщо всі вищенаведені причини поганої тяги ви усунули, але хорошої тяги немає, можна спробувати її посилити, встановивши на трубу дефлектор.

  ДОВІДКА. Дефлектор — це свого роду парасольку, ковпак, виконаний спеціальної форми.

  Після того як ви встановите цей елемент, навіть якщо вітер буде дути в невдалому напрямку, тяга до вашої печі буде відмінною.