Купуючи газову плиту, багато споживачі сподіваються на її тривалу і безперебійну роботу. Цей побутовий прилад працює в екстремальних умовах, на його робочі органи постійно впливають теплові навантаження. З часом, цей вплив приведе дно до різних проблем, зокрема, конфорки почнуть важко горіти, шипіти, видавати тріск.

Чому погано горить конфорка газової плити

Зміст статті

 • Чому погано горить конфорка газової плити
  • Якщо конфорка погано горить і видає звуки
 • Що робити, коли газова плита погано горить
  • Чи можна виправити поломку самостійно
 • Дії, що запобігають цю поломку

Однією з найбільш широко поширених проблем, що виникають у газовій плиті, по праву вважають перебої в роботі конфорки. Це виражається у зміні кольору полум’я, зростання розміру полум’я, що виходить з пальника або, навпаки, різке його зменшення. До неполадок роботи конфорки можна віднести і таку, як відрив полум’я. До всього іншого, при збігу певних обставин, працюючий пристрій починає видавати звуки, яких бути не повинно. Газова плита взагалі практично безшумно працює.

Як правило, будь-які неполадки викликані рядом причин, серед яких можна назвати характерні для більшості моделей газових плит вітчизняного та імпортного виробництва. Серед них виділяємо такі:

 • Порушена конструкція приладу.
 • Пошкоджено газовий рукав.
 • Дефіцит повітряно-газової суміші.
 • Низький тиск газу.
 • Неправильно підібрана пальник.
 • Якщо конфорка погано горить і видає звуки

  Всі моделі газових плит оснащені конфорками. По суті, це головний робочий орган, необхідний для приготування їжі.

  Корпус конфорки, являє собою оконцовку газового крана і бере участь у перемішуванні і приготуванні газового палива, необхідного для нормальної роботи. Цей вузол найбільше схильний до термічного впливу зі сторони палива, що згорає. Рано чи пізно, деталі, з яких складається конфорка, піддаються деформації, втрачається щільність прилягання кришки до корпусу конфорки і результатом цього стає порушення режиму горіння, тобто повітря починає надходити через утворюються щілини. Це призводить до зриву полум’я. У процесі згоряння починає вироблятися кіптяву, а вогняне кільце навколо пальника може поміняти свій колір на червоний. Наслідком деформації стає і те, що відбувається генерація звуків, яких не повинно бути за визначенням.

  Не можна забувати і про те, що з часом спостерігається зменшення отворів (сопло). Це відбувається утворення нагару із-за попадання в них частинок їжі, жиру, миючих засобів. Якщо забруднену пальник можна промити, то деформовану необхідно терміново замінити.

  ВАЖЛИВО!

  ЯКЩО МОВА ПІШЛА ПРО ЗАМІНУ, ТО КРАЩЕ ВСЬОГО ЗАМІНИТИ ВСІ КОНФОРКИ.

  Що робити, коли газова плита погано горить

  Як було зазначено вище, якщо пальники працюють з перебоем, необхідно зрозуміти, чому це відбувається і вже виходячи з цього, приймати рішення або про промивання або заміни пальника.

  Чи можна виправити поломку самостійно

  Насправді, з якими складнощами краще всього звертатися до фахівців. Але все ж деякі операції можна виконати самостійно. Наприклад, промити пальник від скопилася бруду, яка чинить негативний вплив на процес згоряння газоподібного палива.

  Як можна промити пальник? Операція промивки виглядає наступним чином:

 • Видалити з поверхні плити решітку, яка закриває несправну пальник.
 • Видалити з поверхні пальника розсікач (кришку) і витягнути сам пальник.
 • Для того щоб дістатися до форсунки може знадобитися вивернути кілька гвинтів. Втім, це залежить від моделі плити.
 • Напевно під пальником накопичилася певна кількість сміття, яке необхідно видалити.
 • Промивка пальника і деталей, що входять в її склад. Для цього потрібно приготувати миючий розчин. До його складу входять 10 частин будь-якого засобу для миття посуду і 1 частина води. Компоненти пальника має сенс, якийсь час потримати в цьому складі. Тривалість замочування визначається ступенем забрудненості. Для ретельної обробки розсікача доцільно використовувати зубну щітку і зубочистки. Після того як усі деталі промиті, їх необхідно ретельно просушити.
 • Форсунку теж необхідно промити, для очищення отвору можна використовувати зубочистку.
 • Після того як усі деталі просушені, можна виконати зворотну збірку і установку форсунки і пальники на місце.
 • ВАЖЛИВО!

  ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ОТВОРІВ У ФОРСУНКИ ШВЕЙНІ ГОЛКИ НЕПРИПУСТИМО. ВОНИ ДОСИТЬ ЛЕГКО ЛАМАЮТЬСЯ І МОЖУТЬ ПРОСТО ЗАСТРЯГТИ В СОПЛІ. ДІСТАТИ ЙОГО ЗВІДТИ БУДЕ ПРОБЛЕМАТИЧНО.

  Якщо на плиті встановлено електричний розпал, то він теж може стати причиною нестабільної роботи пальника.

  Якщо після виконаної чищення полум’я все ще горить не стабільно або взагалі не працює, то, можливо, причина криється в електричному розпалюванні. Це можна з’ясувати досить просто. Для цього необхідно вимкнути світло на кухні, і в темряві натиснути на кнопку розпалювання. Якщо іскра має жовтим або оранжевим кольором, то, найімовірніше, буде потрібно заміна блоку цілком. Це пристрій не підлягає ремонту.

  Дії, що запобігають цю поломку

  Для того, що уникнути появи несправностей з пальником, її необхідно періодично оглядати й виконувати прочищення. Взагалі, газову плиту необхідно утримувати в чистоті і порядку. Неакуратне її використання може призвести до ряду неприємних наслідків.