Щоб відправитися відпочивати на південь під час відпустки спочатку слід вибрати тип транспорту, зазвичай для цього використовується поїзд або автомобіль і рідше літак. Часто туристи навіть не можуть відразу визначитися, який саме спосіб подорожі буде краще, вигідніше і цікавіше.

Автомобіль чи поїзд

Щоб зробити найкращий вибір транспорту для подорожі потрібно проаналізувати всі плюси і мінуси кожного засобу подорожі для туриста. Одним з найбільш актуальних і популярних способів подорожей є саме поїзд, який вибирається сотнями тисяч людей щороку. Також для такої мети часто вибирається автомобіль, так як він має дуже багато переваг, таких як комфорт доставки, мобільність та відсутність галасливої юрби як в плацкарті і вагонах класу економ. З іншого боку, потяг буде більш доступним в плані вартості проїзду, так як квиток у плацкартному вагоні доступний кожному туристу. Так що моменти вибору поїзд або автомобіль під час поїздки на південь це вже питання особисте й індивідуальне.

Автомашина, чи вигідно це

У автомобільної поїздки є ряд недоліків і достоїнств, тут обов’язково потрібно запастися заздалегідь маслом, бензином, тосолом і так далі, а також взяти з собою медикаменти та їжу в дорогу. Головне достоїнство такого автоподорожі — це доступність, відсутність обмежень по часу, а головне, що маршрут ви вибираєте самі. Дивовижне і чудове подорож в автомашині відрізняється багатьма цікавими аспектами, тобто можна побувати в самих різних унікальних місцях і порадіти чудовим краєвидом по дорозі. Для такої туристичної поїздки точно не вимагається оформлення віз та збір додаткових документів, хоча тут є і ряд мінусів, це відсутність туалету і ванної в машині, тоді як у поїзді ці зручності будуть точно.

Мінуси і вигода поїздів для туристів

Сучасне подорож на поїзді є унікальним і особливим способом знайомства з світом, це дійсно цікаво і романтично. Така кількість дивовижних емоцій, як під час поїздки на поїзді, точно не вдасться отримати, подорожуючи літаком. Мережа залізниці сьогодні розвинена відмінно, до того ж так легко можна мандрувати цілий рік, тоді як взимку поїздка на автомашині буде утрудненою. Завдяки потягу турист буде доставлений прямо в центр міста, де зможе оглянути всі визначні місця та легко вибрати готель, також поїздка в поїзді буде більш безпечною, ніж при подорожі на машині.

Реєстрація, як в аеропорту, в поїздах не потрібно точно, через це здорово економиться час, також туристу можна брати з собою скільки завгодно багажу, тобто, в цій справі немає обмежень точно. Тут буде забезпечена спокійна обстановка, рейс запізнюється дуже рідко, єдиний мінус це велика вартість на ряд напрямків руху, а також тривалість далеких поїздок і це дійсної так. Також має місце фактор страйків, так як в Європі залізничники можуть страйкувати навіть кожен рік.