Звичайно ж, кожній людині хочеться мати затишну квартиру з незвичайним інтер’єром. У цьому випадку можна приділити увагу невеликим, але значущим для образу кімнати предметів — полкам, або зробити стелаж своїми руками з підручних матеріалів. Їх можуть змайструвати самостійно навіть люди, не маючи спеціальних навичок і особливих інструментів. У цій статті ми постараємося розглянути різні способи виготовлення полиць.

Особливості виготовлення полиць з підручних засобів своїми руками

Зміст статті

 • Особливості виготовлення полиць з підручних засобів своїми руками
  • Як зробити поличку зі старої фоторамки
  • Робимо книжкову полицю в класичному стилі
  • Виготовлення полиці для дитячої кімнати
  • Цікаві ідеї для створення сучасних полиць

Зробити поличку своїми руками з підручних матеріалів просто. У розглянутому справі головне: проявити свою фантазію і кмітливість. Сам процес не є складним, від вас потрібні виключно бажання і ентузіазм.

Як зробити поличку зі старої фоторамки

Навіть з самого непотрібного вироби можна створити гарну річ. Щоб надати вишуканості їй, можна використовувати злегка потерті деталі. Прикрасити полку зможуть і вази, розставлені на ній.

Вам знадобиться непотрібна рамка. З неї витягується скло так, щоб в результаті залишилася тільки основна частина виробу. До неї прикріплюються по контуру дерев’яні бруси і приєднується кріплення. Як бачите, все дуже легко.

Робимо книжкову полицю в класичному стилі

Для створення настінних полиць своїми руками з підручних матеріалів, фото яких ви бачите вище, намічаються розміри виробу, а матеріали обробляються лаком. Потім потрібно просвердлити отвори для майбутнього виставлення труб. Вставте дюбелі і скріпіть частини полиці.

Завершальним етапом є встановлення самої полиці на виготовлену опору, яка змазана будівельним клеєм, або прикріплення її до стіни. Такий варіант відмінно витримує різний діапазон навантаження: важкі книжки, м’які іграшки.

Виготовлення полиці для дитячої кімнати

У створенні вам будуть потрібні:

 • Рулетка;
 • Ножиці;
 • Дриль;
 • Дюбеля;
 • Швейна машинка;
 • Два карниза і для них кріплення;
 • Гвинти;
 • Тканина.

Для початку слід зробити викрійку з двох полотен, попередньо розстеливши їх і приготувавши розмітку. Далі боку зшиваються з виворітного частини.

ВАЖЛИВО! Не забудьте залишити отвір, на відстані приблизно від 15 до 20 см від краю. Після цього можна вивернути отриману деталь і акуратно розрівняти, щоб обробити краю, а саме — зшити їх.

Наступним кроком стає створення кишені, на який буде навішуватись карниз. Для цього треба скласти вдвічі тканина, відступивши 10 см від краю і зашити її. Потім встановлюються дюбеля, для яких попередньо проробляються поглиблення. Якщо використовувати на цьому етапі клей, то надійність конструкції буде високою. На завершення потрібно надіти на карниз полку і встановити власники.

Цікаві ідеї для створення сучасних полиць

Досить оригінальним здається спосіб використання труб в якості полиці. Для цього розрізається виріб так, щоб його довжина складала менше 300 міліметрів. Ширина деталі не повинна бути більше 100 мм. Після цього детальки потрібно обробити і приєднати один до одного за допомогою клею.

Порядок, в якому вони будуть розташовуватися, представляє з собою шахову дошку або бджолині стільники. Щоб надати виробу цікавий вид, змінити колір і відшліфувати поверхню, усунувши різні шорсткості на ній.

Крім цього, існує ще безліч різних варіацій. Наприклад, якщо зібрати кілька фанерок, випиляти їх з однаковими параметрами і скріпити разом, то вийде не просто полиця для книг, а своєрідне виріб. Його також можна пофарбувати в будь-який бажаний колір і покрити морилкою. Цей спосіб зручний тим, що в такий виріб містяться предмети різних розмірів. Якщо проявити кмітливість, будь-яку річ можна перетворити до невпізнання.