Гараж призначений для зберігання транспортного засобу. У більшості випадків це правило порушується і в ньому зберігаються всілякі інструменти й інші предмети. У підсумку виходить одне велике і захаращене приміщення. У доброго господаря в гаражі можна покласти дуже багато речей і лежать вони там дуже акуратно. Як цього домогтися? Все гранично просто. Необхідно зробити спеціальні стелажі або полиці, на яких можна буде все акуратно розмістити. Можна зробити стелаж і полиці в гаражі своїми руками — варіанти, фото і креслення розглянемо в цій статті. Хочете, щоб у вашому гаражі все лежало на своїх місцях? Це у ваших силах, просто не відкладайте задумане на потім. Дійте відразу і у вас все неодмінно вийде.

Майструємо своїми руками

Зміст статті

 • Майструємо своїми руками
  • Перетворюємо свій гараж
  • Збірні конструкції
  • Міцні конструкції
  • Дерев’яна конструкція
 • Майструємо своїми руками
  • Навісна полиця
  • Полиця-щит для інструментів

Можна виділити відразу декілька варіантів виконання полиць у гаражі. Це:

 • Стаціонарні конструкції. Можна сказати, вони найбільш поширені. Саме їх все частіше обирають для зберігання різних речей. З особливостей варто відзначити те, що навантаження рівномірно розподіляється на підлогу, так як конструкція встановлюється безпосередньо на нього. Якщо ви приймете рішення самостійно виконати такий стелаж, у вас неодмінно це вийде, в завданні немає нічого складного.

ДОВІДКА. Якщо ви плануєте зберігати важкі предмети, краще віддати перевагу металевої конструкції, в іншому випадку, буде досить і дерев’яною.

 • Збірні — розбірні конструкції. У чому їх основна відмінність від описаної конструкції? Все досить просто. Вони виготовлені з перфорованого матеріалу, а полки на них збираються за типом пазла. Все гранично просто і зручно. Впоратися навіть дилетант у цьому питанні.
 • Пересувні конструкції. Вони виконуються з коліщатками, отже, ви зможете пересувати їх на потрібне вам місце. Для цього не доведеться їх розвантажувати. Тут є обмеження по припустимій вазі. Не складе труднощів купити такий стелаж і просто зібрати його в необхідному місці.
 • Поворотна конструкція. Можна з упевненістю сказати, що даний варіант дуже зручний для майстра. На ньому можна зберігати безліч інструменту і при необхідності дуже швидко отримати до нього доступ. Це все при компактності конструкції.
 • Полиці настінні. За їх допомогою ви зможете раціонально використовувати простір в приміщенні. Їх можна виконати на зручному рівні, щоб не заважали пересуватися по гаражу або ставити автомобіль. Монтаж виконується за допомогою кріпильних елементів.

Перетворюємо свій гараж

Для початку необхідно буде робити проект. Визначтеся які конструкції вам потрібні і в якій кількості. Заміряйте яким вільним простором ви володієте. Зручно буде повністю звільнити одну стіну гаража і біля неї зібрати стелажі або полиці. Прорахуйте кількість полиць вам необхідно і для яких цілей, від цього будуть залежати їх розміри.

Найчастіше домашні майстри надходять наступним чином:

 • Розраховуйте довжину конструкції по всій довжині стіни приміщення.
 • Висоту також робіть максимальну.
 • Ширина полиць повинна визначатися на підставі ваги вантажу, який ви плануєте на них зберігати. Цей показник повинен бути не більш 150 см, найчастіше це 100 див.
 • Глибина полиць зазвичай виконується розміром 50-60 див. Робити цей показник істотно більше — недоцільно.
 • Висота полиць виконується від 25 до 60 см, для зберігання великих речей можна збільшити цей параметр 80-100 див.
 • Збірні конструкції

  Це дуже простий варіант в збірці. Вам нічого складного не треба робити. Просто купіть відповідну конструкцію і зберіть її на місці. Як правило, для їх виготовлення використовується оцинкований метал з лакофарбовим або полімерним покриттям.

  ДОВІДКА. Завдяки перфорированию стійок, полички можуть бути встановлені на будь-якій зручній для вас висоті.

  Ці конструкції відрізняються стійкістю до розвитку корозії і цвілі. Також варто відзначити пожежобезпечність, що дуже важливо. Деякі конструкції мають на увазі можливість установки дерев’яних полиць.

  ВАЖЛИВО. Збирати таку конструкцію зручно в горизонтальному положенні і тільки після цього її можна підняти і встановити на місце.

  Міцні конструкції

  Якщо ви хочете зробити дійсно міцні і надійні конструкції, варто вибирати найбільш надійні матеріали, які здатні витримати великі тяжкості.

  Стійки можна зробити з металевого куточка або профілю прямокутного перерізу. Не варто вибирати занадто великий розмір, достатньо буде 40 мм. Створіть каркас на якій, в результаті і будуть кріпитися полички.

  ВАЖЛИВО. Кріплення полиць до каркаса можна виконати за допомогою зварювання або ж болтами.

  Для полиць вам знадобиться дерев’яна дошка товщиною від 15-25 мм, від цього показника залежить міцність.

  ДОВІДКА. Дерев’яні матеріали необхідно фарбувати або вибрати інший метод захисту від грибка.

  Алгоритм ваших дій повинен бути наступним:

 • Заздалегідь підготуйте матеріали та інструменти, які можуть вам знадобитися в процесі роботи.
 • Далі підготуйте всі деталі в відповідності з запланованими розмірами.
 • Необхідно визначити, на якому рівні будуть виконані полиці. Нанесіть розмітку.
 • Приварите куточки — каркас для полиць до вертикальних стійок. На цьому етапі дуже важливо контролювати горизонтальність елементів.
 • Коли каркас готовий, його необхідно прогрунтувати і фарбувати, з метою захисту від корозії.
 • Тепер можна переходити до виконання полиць. Вони можуть бути розташовані уздовж або поперек каркаса.
 • Міцно закріпіть полиці за допомогою саморізів. Подбайте про те, щоб зібрана вами конструкція була надійно прикріплена до стіни, це важливо, адже конструкція з різних причин може завалитися, тим самим пошкодивши автомобіль.

  Дерев’яна конструкція

  Такі стелажі зазвичай роблять у тому випадку, коли є бажання заощадити на матеріалах. Для створення вертикальних стійок необхідно придбати бурса 100 мм, не менше. Для полиць підійде дошка 15-25 мм або ж це може бути фанера, ДСП.

  ВАЖЛИВО. Дерев’яні стелажі є дуже міцними конструкціями, але показник вантажопідйомності набагато нижче в порівнянні з металевими. Також дуже висока пожежонебезпека.

  Для кріплення полиць на такому каркасі використовують металеві кріпильні куточки і болти М5 довжиною 60 мм.

  Майструємо своїми руками

  Полиці в гаражі можна зробити своїми руками починаючи з самого початкового етапу або ж придбати вже готову конструкцію і просто закріпити її в потрібному вам місці.

  Навісна полиця

  Для кріплення таких полиць необхідно скористатися спеціальними кронштейнами. Вони можуть бути різної форми. Ваше завдання вибрати такі, які зможуть максимально компенсувати тиск вантажу, а також розподілити навантаження по всій поверхні стіни. Для кріплення вам необхідно відміряти на стіні горизонтальну лінію, саме орієнтуючись на неї і будете надалі приробляти кронштейн. Для монтажу рекомендовано використовувати анкери, це більш надійно, ніж вибір саморізів. Коли всі необхідні кріпильні елементи будуть встановлені на свої місця, можна переходити до монтажу полиці, яка може бути дерев’яною або з фанери.

  ВАЖЛИВО. Щоб зробити конструкцію більш міцною, для початку необхідно виконати кріплення куточків 15х15 мм, а вже поверх них розміщувати полку. Таке рішення дозволить уникнути ймовірності прогину полки під вагою вантажу.

  Полиця-щит для інструментів

  Із звичайної полицями і стелажами розібралися, а як бути з дрібним інструментом? Його можна точно так само зручно розташувати на полиці, тільки незвичайною. Це спеціальна полиця-щит.

  Також конструкції можна віднести до категорії виробів з високою вантажопідйомністю або міцністю, але вони дуже зручні для розміщення невеликого інструменту, який завжди повинен бути під рукою.

  Не варто перевантажувати таку конструкцію. Наслідки будуть неприємними. Висота повинна відповідати зросту того, хто буде користуватися полицею. Її верхній край не повинен бути вище росту людини.

  Для виготовлення цієї зручної конструкції дотримуйтесь наведеним алгоритмом дій:

 • Для початку визначтеся з зручними для вас і придатними під габарити вашого гаража розмірами.
 • Зробіть щит. Для цієї мети цілком підійде матеріал — фанера.
 • Використовуючи лобзик выпиляйте полиці з бічними стінками.
 • При використанні довгих саморізів зберіть конструкцію і прикріпіть її на щит. Це буде місце для зберігання дрібних баночок з болтиками.
 • Для розташування в подальшому інструментів, прикріпіть на щит гачки з різьбою. Постарайтеся заздалегідь продумати місце для кожного інструмента. Це дозволить раціонально розташувати гачки.
 • Для фіксації створеної вами конструкції на стіні, прикріпіть із задньої сторони кронштейни. Виконайте фіксацію безпосередньо на стіні.
 • Дотримуючись наведеного алгоритму, ви зможете досить просто виконати таку зручну полку у своєму гаражі, на якій все буде на своїх місцях.