Поради по правильному вихованню дитини в 2, 3 і 4 роки

Дитина-це завжди радість для батьків. А питання про правильному вихованні дітей має багатовікову історію зі своїми традиціями, правилами, які не завжди виявляються актуальними в 21 столітті, адже кожне нове покоління – це новий підхід, а кожна дитина – індивідуальність. Написано багато різних книг, існує багато порадників, а в світі інтернету – маса форумів для молодих мам, але все одно є така фраза: «Поки не стала мамою, завжди знала, як виховати дитину». Як же краще ростити своє дитя, як не допустити поширених помилок? На ці та інші питання ви знайдете відповідь у цій статті.

Не варто вдаватися в крайнощі

Поради по правильному вихованню дитини в 2, 3 і 4 роки

Багато батьків не дають дитині повноцінно розкритися, надмірно обмежуючи будь-які прояви у нього свого «я», утискуючи дії дитини. Такий авторитарний стиль виховання загрожує виникненням замкнутості і зайвої слухняності, відсутністю адекватної самооцінки в більш зрілому віці.

У той же час вседозволеність у діях дитини так само є помилкою, в основному бабусь, які потурають будь-яким примхам улюбленого онука. При цьому батьки забувають, що дитина – це особистість, зі своїми проявами власної думки і погляду на світ.

Вміння поєднати повагу та гнучкість в прийнятті дій малюка, розумно і справедливо обмежуючи його поведінку, допоможе зробити дитині правильний вибір самостійно.

Ще однією найпоширенішою помилкою є тривалі тиради обурення на адресу вашого чада. В таких випадках він чує тільки кілька перших речень, а потім його увагу розсіюється. Спробуйте замість негативних, хвилюючих і гнівних повчань схилити дитини до взаємного співробітництва, формулюючи свої пропозиції в одну єдину логічний ланцюжок, легку для сприйняття.

Намагайтеся донести вашому чаду, що він вже повинен відповідати за свої вчинки. Наприклад, при ранковому зборі в дитячий сад, або походу в гості дитина не хоче одягатися, вередує і всіляко чинить опір, бажаючи зіграти на емоціях – прохолодно поставтеся до цього, ігноруйте.

Відповідальність теж важлива

Поради по правильному вихованню дитини в 2, 3 і 4 роки

Замість нагадувань і зайвої критики, до якої з часом дитина стане абсолютно глухим, спробуйте розподілити відповідальність і на нього. Поясніть, що в разі запізнення в садок, гості або гурток, він сам повинен буде пояснити причину затримки, або ж чому в кімнаті розкидані іграшки, коли про це запитає бабуся. Погодьтеся, дуже неприємно говорити, що запізнився через своїх примх і інших дурних причин сторонній людині.

Пам’ятайте про те, що не варто починати з порога обурення з приводу залишеного безладу, скаржачись на свою втому на роботі, і звинувачуючи дитини в бездіяльності, відсутності співчуття і розуміння важливості ваших вказівок. Діти до певного моменту дорослішання просто не вміють співпереживати, тому найкращим рішенням в такій ситуації буде пояснення своїх почуттів, без звинувачень в бік дитини. Розкажіть і постарайтеся донести, що порядок в домі вкрай важливий, а для закріплення ефекту – заберіть іграшки до себе в кімнату, поставивши умову, що вони повернуться в дитячу після повної прибирання. Дайте можливість виправитися малюкові, не навішуйте непотрібних ярликів.

Як важливо розуміти дитину

Поради по правильному вихованню дитини в 2, 3 і 4 роки

Слухайте свою дитину. Саме уважно вислухавши свого дитини про його переживання і хвилюючих його речі, ви проявіть повагу як до особистості. Так, робити домашні турботи і слухати – дуже важко, але постарайтеся приділяти цьому процесу як можна більше часу, дуже важливий при цьому зоровий контакт, щоб малюк відчував співчуття і розуміння з вашого боку. Адже в такому разі він відчуває турботу, увагу і усвідомлює, що його проблеми важливі для батьків, що автоматично робить їх кращими друзями.

Не забувайте, що діти в першу чергу копіюють своїх батьків. Саме від вчинків всередині сім’ї залежить, якими виростуть сини і дочки. Так, виховання – це дуже складно, ця робота потребує багато часу і енерговитрат. Постарайтеся приділяти більше живому спілкуванню з дітьми, не залишайте їх надовго наодинці з планшетом або комп’ютером, проводьте більше часу на свіжому повітрі, водите на екскурсії і пізнавальні гуртки, і тоді, ваша дитина виросте повноцінною людиною з великої літери «Ч».