У всьому світі існує більше чотирьохсот порід собак, а також ще більш 50 схрещених і невизнаних видів. Сімейним людям часто хочеться завести собі вірного улюбленця, але підхід до вибору породи може стати суттєвою перепоною – адже не кожен вид собаки підійде для сім’ї, де є діти.

Неможливо порекомендувати одну конкретну породу, зручну для всіх відразу сімейств. Швидше за все, вибір собаки для приватного будинку і для квартири, де живе сім’я з маленькою дитиною, буде різним.

Вибір собаки за уподобанням членів сім’ї

Існує кілька загальних принципів щодо вибору собаки для сім’ї з дітьми, ідеально підходить по всім параметрам.

Перш, ніж відправитися за новим членом сім’ї, необхідно поставити собі кілька запитань і чесно відповісти на них:

 • Люблять собак всі домочадці?
 • Собачка потребує догляду – готові домашні доглядати за нею, присвячувати їй чималу кількість часу?
 • Скільки часу собака компаньйон буде проводити вдома на самоті?
 • Підходить сімейний відпочинок під критерій активного, або вихідні сім’я проводить в компанії телевізора?

Відповідно відповідей на запитання вище, можна вже або зовсім зупинитися перед прийняттям рішення взяти собаку для дітей, або приблизно визначитися з породою.

Вибір собаки по функціональним особливостям

Сімейні пси мають різне призначення. Можливо, родині потрібен вихованець для конкретних цілей.

 • Собаки для квартири, які мають декоративну функцію.
 • Вихованець-охоронець здатний захистити своє житло.
 • Бійцівський пес, який для звичайних сімей підходить рідко.
 • Пес поводир, нянька та ін.
 • Звичайні домашні породи собак, найпридатніші для квартирних жителів.

Купуючи собаку для дітей в якості подарунка, батьки повинні ставитися максимально відповідально до цього кроку – для дітей бажання мати таку тварину вдома може бути миттєвим і швидко пройти.

Вибір собаки у відповідності з віком малюка

Не кожна порода собак підходить різним віковим групам дітей.

 • Для вікової групи 7-13 років, кращі породи собак – карликові. Це чихуахуа, бішон, болонка та ін. Дітям молодшого віку такі собаки не підійдуть в силу своєї тендітної будови.
 • Собаку для дітей від 14 років можна вибирати вже більш великих порід. Старші діти вже знаю, як доглядати і як дресирувати собаку і будуть цілком здатні з нею впоратися.

Як вже згадував вище, в якості собак для квартири не підійдуть бійцівські і деякі сторожові породи.

Кінологи підтверджують, що велика собачка не завжди небезпечна для маленьких дітей. Багато породи прекрасно впишуться в сімейну ідилію.

Великі собаки:

 • Найспокійніші щодо дитячих пустощів.
 • Не отримають фізичних ушкоджень під час ігор з дітьми.

Дрібні собаки:

 • Більш агресивні, найбільш нетерплячі.
 • Не люблять, коли діти їх тискают, а для малюків така гра – найкраща і найулюбленіша.
 • Відповідні породи собак для сім’ї з дитиною зустрічаються і серед великих, і серед дрібних видів.
 • Кожна собачка зможе знайти сім’ю, в якій її полюблять по-справжньому, незалежно від своїх розмірів. Далі наданий список порід обох різновидів собак з рекомендаціями та поясненнями.

Маленькі

Собачка невеликого розміру ідеально впишеться в квартиру як декоративна прикраса і миле доповнення до сім’ї.

Мопс

Така собака компаньйон володіє доброзичливим і грайливим характером. З нею можна грати годинами, а можна залишити в спокої, і вона буде мирно спати хоч цілий день. Мопси самі невибагливі у догляді, їх не потрібно довго вигулювати. Єдиний важливий момент — мопса не треба перегодовувати, так як ця порода швидко набирає вагу.

Французький бульдог

Обираючи собаку для дітей невеликого розміру, варто особливо пильно придивитися до цієї породи. Забавна зовнішність не самий головний бонус даного вихованця. Найспокійніші дрібні собаки — французькі бульдоги. Вони багато сплять та практично не доставляють ніяких неприємностей свої власникам. З бульдогом французької породи можна геть забути про те, як дресирувати собаку, такі слухняні і податливі ці тварини.

Пудель

Підбирати собаку для сім’ї з дітьми, які ведуть активний спосіб життя неважко, якщо звернути увагу на пуделя. Така собачка має дуже грайливий характер, ніж зможе привести в захват будь-якої дитини. Дресирування та виховання пуделів — процес приємний і необтяжливий.

Кардиган

Хочеться навчити дитину відповідальності і турботи про інших? Найкраща порода для цих цілей — кардиган. Непосида з веселим характером зачарує маляти і навчить замислюватися про те, що потрібно для собаки в першу чергу, любити її і доглядати за нею з особливою ретельністю.

Кокер-спанієль

Ідеальна собака для квартири. Поступлива, не галаслива, обожнює ласку і здатна любити свого господаря так, як не зможуть найвідданіші друзі серед людей. Кокер-спанієлів найчастіше заводять сімейні пари, які мають дітей, і це говорить про багато позитивних якостях породи.

Великі

Підходять великі собаки для дітей? Так. Але до вибору породи необхідно ставитися набагато ретельніше, ніж у випадку, коли розглядається собачка скромних габаритів. Великі собаки потребують вихованні та уваги. Дрессированное тварина не атакує домочадців навіть при попаданні в самі делікатні ситуації. Існує кілька порід, які користуються популярністю у дітей-господарів та їхніх батьків.

Німецька вівчарка

Про цих собак ходять легенди: найрозумніші, навчані і доброзичливі до своїх господарів. Про вівчарок знято безліч фільмів і це одна з найпопулярніших порід собак, яка підходить і для мешканців квартири, і будинку. Важливий момент, про який обов’язково повинні пам’ятати майбутні власники: слухняна собака — результат довгих тренувань і дресури, цього вихованцеві доведеться віддати чимало часу і сил, перш, ніж він стане повноправним членом сім’ї.

Боксер

Агресивне назва породи не відображає характери пса. Собака компаньйон боксера вийде чудова, так як ця порода відрізняється неймовірним терпінням і доброзичливістю. Найбільші труднощі, з якими ризикує зіткнутися власник боксера — йому необхідні постійні фізичні навантаження, довгі прогулянки і пробіжки. В іншому боксер — це найкраща собака у співвідношенні терпіння до дитячих витівок.

Ньюфаундленд

Навіть песик у будинку цієї породи буде виглядати гігантським. Велика, гарна і добра волохата хмара буде чудовим другом сім’ї. Розміри пса не роблять її агресивною, навпаки, ньюфаундленд доброзичливий і спокійний. Така тварина не підійде в якості охоронного пса, але при виникненні небезпеки для своїх господарів, кинеться їх захищати.

Сенбернар

Як і в попередньому випадку, порода відрізняється добродушною вдачею. Головне ж достоїнство сенбернарів в тому, що вони самі спокійні і стійкі до стресів собаки. Розсердити його фактично неможливо, що дуже зручно, коли в будинку є маленькі діти.

Висновки

Для сімей, що бажають мати вихованців, собаки — ідеальний варіант. Найвідданіші тварини, здатні навчити дітей відповідальності та дружбу, будуть супутниками сімейства протягом всього свого життя. Головне — пам’ятати, що пес живе істота, що потребує любові і ласки не менше людей.

Фотопідбірка: собаки і їх маленькі господарі