З часом в результаті використання м’які меблі втрачає деякі свої характеристики, стає не такою зручною як спочатку. На дивані утворюються ямки або горбки. На такому дивані вже неможливо добре відпочити. Це може відбуватись через використання неякісного наповнювача або ж із-за неправильної експлуатації м’яких меблів. При бажанні ви самостійно зможете відновити меблі, досить купити новий поролон і замінити його на дивані. Потрібно вивчити меблевий поролон, щоб зрозуміти який вибрати для дивана.

Різновиди меблевого поролону

Зміст статті

 • Різновиди меблевого поролону
  • Показники якості
 • Призначення марок меблевого поролону
  • Який поролон використовується в диванах?

Вибираючи м’які меблі для будинку дуже важливо звернути увагу на її зручність. Незайвим буде поцікавитися, який наповнювач виробник вибрав для виготовлення конкретної моделі. Широке різноманітність марок може заплутати недосвідченого спеціаліста, не те, що звичайного покупця. Критеріями вибору є щільність і товщина.

ДОВІДКА. Для збору м’яких меблів необхідно використовувати матеріал з показником щільності від 30 кг на куб. м. Такі дивани можна використовувати як для сну, так і для відпочинку в положенні сидячи. В процесі експлуатації наповнювач не продавлюється.

ВАЖЛИВО. Від показника щільності поролону залежатиме тривалість експлуатації меблів. Працює залежність — чим вище щільність, тим довше період експлуатації.

Для виготовлення сидіння меблів і підлокітників звичайного застосовують матеріал з різними характеристиками, це пояснюється різним ступенем навантаження.

Товщина є не менш важливим показником. Якщо мова йде про дивані для сну, товщина повинна бути не менше 4 див. Часто виробники меблів нехтують цим критерієм і використовують тонкий поролон, що істотно знижує якість меблів.

Показники якості

Вибираючи поролон необхідно в першу чергу звертати увагу на його основні параметри, це товщина і щільність. На якість і область застосування даного матеріалу впливають такі якості:

 • Ущільненість наповнювача. Чим вище цей показник, тим довше прослужить матеріал.
 • Напруга стиснення. Стандартний показник кПа має становити 40% в стислому стані.
 • Фортеця. Цей показник визначається на розрив і подовженні в процесі розриву.
 • Пружність. Цей показник визначається на підставі висоти відскоку в момент проводиться тестування.
 • Залишкова деформація. Після того як знімається навантаження, поверхня повинна максимально швидко приймати початкову форму. Тут працює залежність — чим вище показник ущільненості матеріалу, тим менше він піддається деформації.
 • ДОВІДКА. Виробники вказують у назві поролону літери, які дозволяють швидко визначити його клас. Зазначені у назві цифри допоможуть визначити щільність, напруга стиснення.

  Призначення марок меблевого поролону

  Є певна класифікація поролону, на її підставі можна визначити, який матеріал, для яких цілей призначений. В першу чергу слід розібратися з позначенням марки. Виробники використовують латинські літери:

  • ST – це самий звичайний матеріал, стандартного типу.
  • HL і EL – це матеріал вже відноситься до жорсткого типу, другий варіант підвищеної жорсткості.
  • HS – це м’який або ж ультрамягкость матеріал. Досить часто використовується в диванах.
  • HR – це позначення високоеластичного матеріалу.
  • LR – цей матеріал буде м’яким і в’язким по структурі.
  • RTC – це ретикулированный пінополіуретан, який відрізняється підвищеною пористістю.

  Позначення латинськими літерами — це тільки частина зашифрованих характеристик. Є ще й цифри. Початкові цифри вказують на щільність поролону, а інші дві вказують на напруження стиснення.

  Вже на підставі маркування можна зрозуміти, який матеріал, для яких цілей підходить.

  Який поролон використовується в диванах?

  Для комплектації диванів виробники використовують декілька різновидів поролону, в залежності від того, які характеристики мають бути в меблів. Розберемося в питанні — поролон меблевий — якої щільності потрібен для дивана?

  Для м’яких меблів відмінним вибором стане показник 30-40 кг на куб. м. Якщо мова йде про дитячу м’яких меблів, тут краще віддати перевагу матеріалу з показником 25 кг на куб. м. Поролон 1620 один з найбільш м’яких, але ось показник довговічності залишає бажати кращого. Він підходить для виготовлення меблів або її елементів, на які не покладається висока навантаження.

  Матеріал марки 2336 і 2310 найчастіше виробники використовують при виготовленні дитячих меблів, вони вважаються витривалими. Їх також дуже часто вибирають в якості прошарку для пружин.

  ДОВІДКА. Найчастіше в меблевому виробництві використовується марка 2536.

  Сучасне виробництво пропонує досить великий вибір марок наповнювача, що дає можливість не тільки виробникам меблів, але і звичайним покупцям підбирати необхідні позиції товарів.