Послаблення для мирян у Великий піст

У дні Великого посту, який в 2018 році триватиме з 19 лютого по 7 квітня, віруючим протягом 7 тижнів (тижнів) забороняється включати в раціон продукти тваринного походження.

Це м’ясо і будь-які м’ясні страви, риба і рибні продукти, яйця, молоко і всі продукти на його основі (вершки, кефір, кисле молоко, йогурт, масло, сир, сир тощо).

Крім того, в цей період не можна вживати спиртне. Однак витримати такий раціон буває непросто. Тому для хворих людей, мандрівників, дітей, вагітних і годуючих жінок робиться виняток.

Ченці, які присвятили своє життя служінню Господу, зобов’язані дотримувати строгий піст. Від мирян ж цього не потрібно. Священнослужителі радять їм не виснажувати себе голодом, а насамперед, утримуватися від переїдання.

Кому вирішуються послаблення у Великий піст?

Хворі та літні люди можуть відмовитися тільки від м’яса або зовсім не робити обмежень в їжі. Мандрівникам слід по можливості виключити пишу тваринного походження.

Люди, зайняті важкою фізичною працею, можуть дотримуватися мінімум приписів. Але в будь-якому випадку на послаблення під час посту треба взяти благословення у священика.

Кому ще можна послаблення під час Великого посту? Людям, які мають проблеми з травленням, можна не слідувати рекомендаціям про сыроядении.

А кому дозволяється не виконувати Великий піст? Це діти до семи років, вагітні і годуючі жінки.

Які пільги для мирян у Великий піст передбачені церквою? Замість відмови від їжі в перші та останні дні посту (у Чистий понеділок, Страсну п’ятницю) можна дотримуватися сухоядения, тобто вживати термічно необроблений їжу.

У Велику суботу можна не дотримуватися сухоядения і їсти варену їжу; у вигляді виключення також дозволяється рослинна олія.

В понеділок, вівторок і четвер у вигляді виключення мирянам можна їсти рибу.

Але навіть ті, кому дозволено не виконувати Великий піст, можуть постити хоча б в деякі дні, наприклад, в понеділок, середу і п’ятницю, відмовившись в цей час від продуктів тваринного походження, солодкого і, звичайно, повністю відмовившись на сім тижнів від перегляду розважальних передач, відвідування театру, цирку, кіно.

Послаблення для мирян під час Великого посту стосуються і часу прийому їжі. У цей період рекомендовано одноразове або дворазове вживання страв, а сучасні люди звикли харчуватися три-чотири рази на день.

Тому віруючі в дні посту їдять як зазвичай, але виключають з раціону скоромні продукти. Щоб вам легше було витримати піст, готуйте звичні для вас страви, але без інгредієнтів, які мають тваринне походження.