Поломка водонагрівача завжди неприємна. Однак, не варто засмучуватися і замислюватися про покупку нового приладу – можливо, несправність легко долається, в особливості, якщо мова йде про протікання.

Чому потік водонагрівач

Зміст статті

 • Чому потік водонагрівач
 • Для чого водонагрівача потрібно запобіжний клапан
 • Що робити, якщо потік водонагрівач
 • Профілактика, щоб в майбутньому не тек водонагрівач

Якщо потік водонагрівач, насамперед потрібно локалізувати проблему. Існує 3 варіанти:

 • Неякісно зібраний водопровід;
 • Протечку дає зворотний клапан;
 • Тече з-під самого бака.

У випадку, якщо витік відбувається в районі стику сантехнічної арматури, спробуйте затягнути сильніше проблемні з’єднання за допомогою пари розвідних ключів. Якщо це не допомогло, треба розібрати тече ділянку трубопроводу, і зібрати його заново, перевіривши якість фітинга, не забуваючи використовувати відповідний ущільнювальний матеріал.

Для чого водонагрівача потрібно запобіжний клапан

Потік водонагрівач, що робити? У схемі монтажу накопичувального водонагрівача завжди використовується зворотний клапан. Це потрібно для двох основних цілей. По-перше, він перешкоджає зворотному току підігрітої води в напрямку холодного стояка.

По-друге, клапан захищає бак, скидаючи зайвий тиск, що утворюється через розширення рідини або надходить з магістралі в період відсутності розбору.

Зворотний клапан являє собою Т-подібний фітінг, який пропускає воду в одному напрямку (від стояка до накопичувача). У випадку, якщо тиск перевищує гранично допустимий для нагрівального пристрою (як правило, це 6 атмосфер), пружина всередині клапана стискається, відкриваючи дренажний отвір.

Чому капає вода з запобіжного клапана водонагрівача? Якщо водонагрівач зібраний якісно, при заповненні бака водою зворотний клапан воду не пропускав, але після початку нагрівання при роботі бака, через нього поступово почала сочитися вода – це штатна ситуація, жодної поломки в цьому немає.

Причому в будинках з централізованим водопостачанням текти може істотно збільшитися в нічні години, коли водозабір значно знижується, а тиск в системі, відповідно, зростає. Для боротьби з надлишковим тиском у системі можна на вході приладу встановити редуктор з манометром для контролю і регулювання цього параметра в процесі експлуатації.

Увага! Якщо зворотний клапан не скидає воду разом надлишком тиску, швидше за все, він засмічений, і його потрібно терміново почистити або замінити, інакше від цього може постраждати сам нагрівач.

Зазвичай воду, що витікає з клапана, через дренажну трубку збирають у накопичувальній ємності або спускають у каналізацію. Обсяг скидається рідини в добу, становить 1,5-3% від розміру накопичувального бака.

Якщо потік інтенсивніше, можливо, пошкоджена пружина всередині запобіжника, відійшла внутрішня прокладка, або він засмічений. В цьому випадку його потрібно демонтувати, розібрати, почистити і зібрати заново. Якщо це не допоможе, замініть клапанний фітінг на справний.

Що робити, якщо потік водонагрівач

Найнеприємніше, якщо протікання пов’язана з самим бойлером. При виявленні течі безпосередньо з водонагрівача необхідно негайно знеструмити прилад і перекрити воду. Після цього потрібно зняти зовнішню кришку корпусу приладу і оглянути місце протікання.

Можливі два основних варіанти несправності: або лопнув сам бак, і тоді дійсно потрібна заміна всього агрегату, або не відпрацьованого з якихось причин клапана, в силу надлишкового внутрішнього тиску видавило прокладку накопичувача в районі кріплення Тена.

В цьому випадку можна спробувати самостійно замінити цю прокладку або викликати майстра. А також необхідно перевірити роботу клапанного запобіжника або замінити його.

Профілактика, щоб в майбутньому не тек водонагрівач

Щоб уникнути подібних проблем, необхідно дотримуватися простих правил при монтажі і експлуатації:

 • Якісно здійснювати стикування сантехнічних вузлів з використанням ущільнювачів;
 • Підключати прилад до системи водопостачання у правильній схемі з використанням зворотного клапана і понижувального редуктора, а також дренажною системою;
 • Контролювати температуру нагріву води в баці, не доводити її до граничного рівня;
 • Відключати нагрівач, якщо його не передбачається використовувати тривалий час;

Також слід використовувати прилад в відповідності з інструкцією по експлуатації, проводити регламентне обслуговування.