Так як на даний момент існує кілька різновидів механізмів для дитячого ліжечка, потрібно ретельно думати, перед тим як робити покупку. Щоб зробити вдале придбання, варто докладно розібратися у всіх його достоїнствах і недоліках, а також в принципі роботи. Про це і стаття.

Для чого потрібно маятник в дитяче ліжечко

Зміст статті

  • Для чого потрібно маятник в дитяче ліжечко
  • Аргументи проти пристрої
  • Як правильно вибрати ліжечко з маятником

Потрібен маятник в дитячому ліжечку? Маятник максимально функціональний, він може включати додаткові елементи, завдяки наявності вбудованого шухлядки. Причому потенційному покупцю видається вибір: у нього є можливість зупинитися на поперечною або поздовжньою моделі.

Незважаючи на відмінності у напрямку руху пристрою в процесі роботи із завданнями обидва варіанти справляються на «відмінно». Це пояснюється тим, що і той і інший варіант здатний максимально швидко розслабити малюка практично без допомоги матері. Їй лише необхідно легенько штовхнути пристрій, воно буде плавно переміщатися ще тривалий час.

Це зручно, коли дитина постійно знаходиться в неспокійному стані, тобто йому потрібно регулярне увагу. Але у кожної конструкції є свої недоліки. І застосування маятникової системи не є винятком.

Аргументи проти пристрої

Найчастіше зустрічається думка, що малюкові потрібно заколисування з допомогою материнських рук, при цьому вдаватися до нього слід якомога рідше. Пояснюють це швидким звиканням, з-за чого маляті буде важко засинати самостійно. Крім цього, люди говорять про досить високої вартості виробу, так що не кожен батько зможе собі дозволити цей агрегат.

ДОВІДКА! Важливо пам’ятати, що використання маятника підійде виключно для тих дітей, які ще не навчилися перевертатися і без чиєї-небудь допомоги пересуватися на невелику відстань. В іншому випадку може виникнути ризик того, що ліжечко перекинеться.

Але для цього спеціально застосовують блокувальний механізм, який не дозволяє здійснювати рухи конструкції. Таким чином, немає сенсу купувати цього виду ліжко, якщо дитина досягла певного віку. Можна купити і звичайну на колесах.

Також можна згадати про можливе порушення вестибулярного апарату немовляти. Однак варто розуміти, що це всього лише припущення, а вірити їм чи ні — ваша справа. У будь-якому випадку, експлуатація маятникового механізму безпечна, якщо всі матеріали є екологічно чистими, а його виробники — надійними.

Як правильно вибрати ліжечко з маятником

Розберемо кожний пункт, який бажано враховувати для здійснення вибору:

  • Найголовнішим вважається, як вище згадувалося, екологічна безпека. Важливо, щоб матеріали, з допомогою яких виготовлено споруда, відповідали певним вимогам. Зазвичай вони спеціально прописуються у сертифікаті (видається разом з товаром при покупці).
  • Попередньо слід перевірити відсутність гострих елементів. Це потрібно, щоб дитина випадково не поранився.
  • Залежно від особистих переваг можна вибрати один з типів переміщення пристрою: поперечний або поздовжній.
  • Перевірте наявність полозів. Вони необхідні для забезпечення гойдання.
  • Крім цього, варто звернути увагу на поверхню, яка тримає матрац. Краще всього вибирати рейкове дно, а не суцільне. З допомогою нього буде відбуватися процес вентиляції, а саме усунення небажаних запахів і зайвої вологи.
  • За рахунок представлених рад, кожен зможе вибрати саме той пристрій, який прослужить довгий час.