Сучасна кухня багата розмаїттям побутових електроприладів. Це розмаїття доповнює мультиварка. Що це за прилад? Прабатьком мультиварки була рисоварка, придумана в Японії. Спочатку на ній тільки варили рис. Потім з’явилися різні режими приготування. Наступним кроком була можливість готувати інші страви. Після з’явилася можливість задавати програми приготування страв. Сучасні мультиварки дозволяють приготувати великий асортимент страв. З їх допомогою можна розігрівати холодну їжу. Мульти означає «багато». І цей прилад виправдовує свою назву. На ньому смажать, тушкують, печуть.

Додатковим бонусом йде набір різних аксесуарів. Такими аксесуарами є додаткова посуд. Можуть входити в комплект прихватки, ложки і навіть довідник з рецептами.

Навіщо потрібна мультиварка

Зміст статті

  • Навіщо потрібна мультиварка
  • Можна замінити мультиварку іншим приладом
  • Яка необхідність цього пристрою в будинку
  • Наскільки доцільно купувати мультиварку

Суперечки про необхідність цієї техніки не вщухають. Кому і навіщо це може знадобитися?

  • Економія часу. За допомогою цього кухонного приладу можна заощадити масу часу. І справа навіть не в тому, що на мультиварці готується все швидше. Якісь страви на ній можна приготувати швидше, ніж на плиті, якісь, навпаки, повільніше. Але вона працює з використанням програми. Можна задати їй потрібний режим і йти займатися своїми справами. Все буде виконано в автоматичному режимі. Єдино потрібен деякий час для навику роботи з цим пристроєм. Час економиться за рахунок того, що відпадає необхідність у великій кількості посуду, який використовується при класичному способі приготування їжі.
  • Економія місця на кухні. Момент важливий. Особливо якщо кухня невелика.
  • Альтернатива загальним кухням. У студентських та інших гуртожитках часто можна зустріти загальні кухні. Альтернативою такій кухні може стати мультиварка. З її допомогою міні-кухню можна організувати у власній кімнаті. Необхідність користуватися спільною кухнею, можливо, повністю не зникне. Але однозначно зменшиться.
  • Простота в застосуванні. Мультиварка – простий пристрій. Це стосується її миття і готування на ній. Але тут потрібно відразу обмовитися. Потрібен час для освоєння різних програм приготування їжі на ній. Зате порівняно із звичайним приготуванням не доведеться відмивати гори посуду. Помити потрібно буде тільки мультиварку.
  • Безпека. Ті, хто постійно готує їжу хоча б раз стикалися з тим, що залишали включеної плиту з їжею, чайником або чашкою. Потім з якоїсь причини забували про цю їжу. Наприклад, відпочинок лежачи на дивані, телевізор, розмова по телефону. Через деякий час відчувався запах гару. Мультиварка допоможе уникнути всіх цих неприємностей. Автоматика проконтролює процес приготування їжі.

Можна замінити мультиварку іншим приладом

Ця техніка більше відноситься до додаткових приладів. Повністю замінити плиту вона не може. Для господарок, яким подобається проводити час на кухні, заміною буде звичайна газова електрична плита і духову шафу. При класичному приготуванні їжі можна урізноманітнити процес. А для тих, хто отримує задоволення, стоячи біля плити, мультиварка може стати в пригоді лише у випадках відсутності часу.

Частково замінити її можуть інші побутові прилади. Наприклад, пароварки або класична скороварка. Але вони не володіють такою кількістю режимів і можливістю приготування такого ж асортименту страв. У цьому вони поступаються мультиварці.

Яка необхідність цього пристрою в будинку

У будинку, де є повноцінна кухня і бажання готувати мультиварка може знадобитися в якості додаткового приладу. Життя не стоїть на місці і завжди може трапитися ситуація, коли потрібно вчасно приготувати обід або вечерю, а часу не вистачає. Мультиварка дозволить робити кілька справ одночасно. Вона буде готувати їжу, а в цей момент можна паралельно займатися іншими справами.

Якщо кухня невелика або зовсім відсутня, то цей пристрій стане відмінним рішенням для приготування багатьох страв. Воно займає мінімум місця. А там, де замість кухні виділено тільки кут, то прилад ідеально впишеться в такий простір.

Важливо! Любителям здорового способу життя мультиварка давно припала до смаку. Їжу можна готувати на пару.

Наскільки доцільно купувати мультиварку

Купувати такий прилад коштує тільки в тому випадку, якщо чітко знати, як він буде використовуватися. В противному разі вона може стати лише гарною прикрасою інтер’єру. Є чимало господинь віддають перевагу готувати традиційним способом. Їм не з руки користуватися кухонними комбайнами, міксерами, мультиварками. Для них ці прилади не будуть функціональними. Тоді варто витрачати грошові кошти на них. Але навіть ті, хто раніше віддавав перевагу готувати їжу традиційними способами, мало-помалу починають оцінювати можливість такої кухонної техніки. Адже вона полегшує наше життя.

Людям, зайнятим офісною роботою, такий агрегат буде просто порятунком. Брак часу – поширена проблема офісних працівників. Все треба встигнути, додому часто доводиться повертатися запізно. Яке вже там приготування їжі. Добра частина офісних трудоголіків знаходить вихід в швидкому харчуванні, випічці, напівфабрикатах. Але якщо постійно так харчуватися, то незабаром виникнуть проблеми зі здоров’ям. Мультиварка може стати відмінним виходом з положення. Можна задати програму і відпочивати. При цьому не боятися, що щось «підгорить».

Любителям технологій і ноу-хау мультиварка буде по душі. Адже вона є чудовим прикладом ефективних рішень.

Вона стане в нагоді там, де багато готують. Коли велика родина, потрібно швидко приготувати велику кількість їжі, на додаток до плити можна задіяти цей апарат. Наприклад, поки вариться м’ясо, риба в мультиварці можна приготувати гарнір.

Сучасні технології міцно входять в наше життя. Якщо ще деякий час тому приготування їжі було під контролем людини, то сьогодні прилади самі можуть контролювати ці процеси. Зрозуміло, кухонний прилад не володіє творчою думкою і може виконувати лише типові операції. Але це економить час, позбавляючи від безлічі рутинних процесів.

Важливо! Хоча мультиварка і вважається безпечним приладом, все ж повністю довіряти весь процес готування апарату не варто. До цього приладу варто обмежити безконтрольний доступ дітям, людям з розладами психіки та обмеженими можливостями.

Мультиварка не є вирішенням всіх проблем. Але з її допомогою можна доповнити та урізноманітнити процес приготування їжі. А зекономлений час буде приємним доповненням.