Всі дорослі не представляють комфортного сну без м’якою і повітряної подушки і вважають, що малюкам вона теж потрібна. Педіатри запевняє, що малюкам до повного року вона ні до чого, немовлята ще не вміють без проблем перевертатися уві сні і можуть уткнутися носом в постільна виріб і задихнутися. З-за цього немовляти не можна обкладати подушками, він повинен безперешкодно перевертатися і мати навколо багато простору.

На чому можна спати новонародженому

Зміст статті

  • На чому можна спати новонародженому
  • Можна новонародженому спати на подушці
    • Яка подушка потрібна новонародженому в ліжечко
    • Якого розміру має бути подушка
  • Що радить лікар

Дитині необхідно спати на гіпоалергенних тканинах і матерії, ліжечко обов’язково повинна бути просторою і без всяких обмежень над головкою вашого малюка. Бортики у ліжку врятують дитину від падіння та ударів.

На замітку! Лікарі радять підкладати під голову і шию складену вчетверо фланелеву дитячу пелюшку.

Така саморобна подушечка підніме голову немовляті і не буде деформувати його хребет і шийний відділ, виключаючи розвиток сколіозу і можливості раптового удушення уві сні. Такий спосіб використовувався ще нашими бабусями і довів свою ефективність, так як у більшості дітей не було кривошиї та інших проблем з опорно-руховим апаратом.

Можна новонародженому спати на подушці

Педіатри негативно ставляться до подушок у новонароджених, хоча б до року. Аргументують вони це тим, що малюки часто рухаються у сні, постільна може зміститися і завдати шкоди крихкому хребту новонародженого. Взагалі, всі додаткові предмети під шиєю і спиною дитини краще не використовувати, так як опорно-рухова система ще до кінця не сформована і не зміцніла, і ці речі можуть їй нашкодити.

Важливо! Подушку для дитини ортопеди радять використовувати року.

Якщо у дитини діагностується кривошея, різна деформації черепа або хребта, то ортопед пропише спеціальні ортопедичні подушки для немовлят, які будуть фіксувати голівку немовляти в одному напрямку. Це лікування проводиться тільки з четвертого місяця життя немовля.

Яка подушка потрібна новонародженому в ліжечко

На ринку товарів зараз представлено безліч подушок, залишилося тільки знайти підходящу. Деякі популярні моделі:

Ортопедична. Купувати її варто лише за показаннями лікаря-ортопеда. Сама ходова модель —«метелик», вона підтримує шию і череп малюка. Використовувати її можна тільки з другого місяця дитини. Вона виготовлена на основі всіх анатомічних особливостей будови немовляти. Часто її застосовують, якщо у дитини діагностовано кривошея, травма хребта або шиї, недоношеним дітям. Подушка фіксує голову в певному положенні, що сприяє скорішому одужанню.

Позиціонер. Допомагає уникнути більшості проблем з крихким дитячим хребтом, фіксує немовляти в певному положенні і знижує навантаження на спину, позбавляє від м’язового тонусу.

Похила. Вона підійде і здоровим діткам, її треба підкладати під тіло дитини, щоб забезпечити певний правильний нахил тіла, це близько 30 градусів. Вона допомагає уникнути неприємних зригувань молоком і кольок.

Бублик. Вона найчастіше використовується у малюків з кривошиї. Можна зробити власноруч, просто згорнути звичайну вату і бинт валиком, зробити з нього бублик і загорнути в матерію. Здоровим дітям не варто спати на такий подушечці, треба зовсім обходитися без неї.

Обмежувач. Вона обмежує руху під час денного і нічного сну. Малюк спить краще з таким атрибутом, та й мама менше нервує.

Важливо! Будь-яка подушка обов’язково повинна бути покрита матерією з натуральної тканини (бавовна, льон).

Якого розміру має бути подушка

Вважається, що ідеальний розмір – це складена вчетверо фланелева дитяча пеленочка. Спеціальні подушки виробляються багатьма фірмами і мають різний розмір в залежності від їх призначення. Ортопедичний вигляд має розмір 25х18х2,5 див.

Важливо! Подушка стандартного розміру 50х70 підходить дітям з 7 років, новонародженим таку підкладати не можна.

Що радить лікар

На думку лікарів, цей елемент повинен вибиратися ретельно, як і інші предмети вжитку для грудного малюка. Вона зобов’язана бути гіпоалергенною, дихаючої, володіти відмінними ортопедичними властивостями, екологічно чистою.

Сучасні лікарі однозначно відповідають на питання необхідності подушки для новонародженого: фізіологія немовлят до року дозволяє обходитися без цього постільної атрибута, і їх сон від його наявності або відсутності анітрошки не постраждає. Більш того, для новонароджених вона становить небезпеку удушення, розвитку сколіозу грудного і шийного відділів, тому малюки можуть спокійно обходитися без подушки до року.