При виборі водонагрівача для будинку важливо правильно розрахувати його потужність, щоб не було нестачі або великого надлишку. Але щоб не помилитися у виборі, потрібно знати, від чого залежить потужність техніки. Не обов’язково бути профі в сантехніці, однак корисно знати, що ви купуєте, і як це працює.

Від чого залежить потужність проточного водонагрівача

Зміст статті

 • Від чого залежить потужність проточного водонагрівача
 • Середня потужність проточного водонагрівача
 • Як розрахувати потужність водонагрівача для свого будинку
 • Типи і середня потужність проточних водонагрівачів
 • Економічність проточних водонагрівачів

По своїй суті, водонагрівачі дуже схожі з звичайними електрочайниками або старими кип’ятильниками. Резервуар, наповнений водою, що нагрівається з допомогою нагрівального елемента. Саме він і визначає енергоспоживання апарату. Чим могутніше нагрівач – тим швидше зростає температура води.

Також потужність залежить від типу водонагрівача. Усього їх два:

 • Проточні. Вода в них гріється миттєво, проходячи через резервуар з елементом нагрівання. Їх потужність в середньому вище, ніж у інших.
 • Накопичувальні. У цих водонагрівачах вода накопичується у великому баку і гріється поступово. Така техніка має меншою потужністю, але займає більше місця.

Середня потужність проточного водонагрівача

Потужність проточних нагрівачів залежить від їх пропускної спроможності, продуктивності. Найчастіше вона коливається між двома і п’ятнадцятьма літрами нагрітої води в хвилину. Також на споживання енергії буде впливати і температура, до якої буде нагріватися вода.

У середньому, потужність проточного нагрівача становить від 3 до 28 кіловат. Існують як прості моделі для кухні, гріють не більше 3-х літрів в хвилину з енергоспоживанням 3-4 кіловата, так і справжні монстри на 19 кіловат, що постачають водою одночасно кілька місць у домі.

Однак важливо розуміти, що така техніка витрачає багато електроенергії, а тому менш економна, ніж накопичувальні моделі. Зате вона надає більше зручності, адже вам не доведеться чекати підігріву води і можна не боятися витратити її всю за один раз. Але скрізь є свої підводні камені. У деяких ситуаціях проточний апарат буде вигідніше накопичувального.

Як розрахувати потужність водонагрівача для свого будинку

Щоб розрахувати необхідну продуктивність нагрівача, для початку потрібно дізнатися все про проводці і електромережі будинку. Це допоможе визначити верхні межі навантаження, за які ні в якому разі не можна заходити. Інакше спрацює захист — виб’є пробки, як прийнято говорити в побуті.

ВАЖЛИВО! Не забувайте, що інша техніка у будинку також буде працювати разом з нагрівачем! Це обов’язково потрібно врахувати при розрахунку потужності. Навряд чи ви станете знеструмлювати весь будинок, тільки щоб нагріти води і скупатися.

Далі вам потрібно буде визначити:

 • Бажану температуру води.
 • Витрата рідини в літрах за хвилину.
 • Середню температуру холодної води в трубах.

Знаючи ці цифри, неважко визначити необхідну потужність за простою формулою: витрата, помножений на різницю потрібної температури і середньої температури холодної води. Потім все це потрібно лише розділити на 14,3 і шукане число знайдено!

Типи і середня потужність проточних водонагрівачів

Існує два види проточних нагрівачів – напірні та безнапірні. Вони розрізняються як енергоспоживанням, так і виглядом і механікою роботи.

Напірні водонагрівачі врізаються з труби і розносять гарячу воду відразу на всю житлову площу. Це зручний варіант для будинків, де багато кранів – вода буде доступна відразу звідусіль. Потужність таких моделей починається з 4,5 кіловат і може досягати будь-яких розумних меж. Це багатофункціональний, зручний, але вимогливий до електромережі варіант.

Безнапірні ж надають воду тільки для однієї точки – для тієї, в якій вони встановлені. Вони майже завжди обладнані душем і займають зовсім небагато місця. Однак і споживання енергії у них завжди невелика і коливається від 3,5 до 8 кіловат. Такі апарати найчастіше використовуються на дачах або в квартирах зі слабкою мережею.

Економічність проточних водонагрівачів

Напірні нагрівачі високої потужності, безумовно, програють накопичувальним в економії, але чи означає це, що всі пристрої проточні так погані в плані економії? Так і хочеться сказати «так», особливо враховуючи розумний контроль температури в інших моделях. Але насправді це не так.

Рідина в проточних моделях гріється тільки при використанні, а отже, енергія не витрачається даремно. Також, практика показує, що проточні водонагрівачі служать довше, ніж накопичувальні. До того ж самі по собі вони значно компактніші і дешевші.

Проточні нагрівачі допоможуть заощадити, якщо їх ставити:

 • У багатоквартирному будинку.
 • На дачі за містом.
 • У будинку, де гаряча вода потрібна нечасто і в меншому обсязі.

Для таких ситуацій проточні водонагрівачі будуть кращим вибором по частині зручності та економії.