Повір’я і прикмети на Миколу зимового

День Миколи Чудотворця, що відзначається 19 грудня 2017 року, встановлений на честь найбільш шанованого християнами святого покровителя.

Треба сказати, що православною церквою встановлено три свята в честь Миколая Чудотворця:

19 грудня (6 грудня за старим стилем) – день смерті святого (у народі це свято також називали «Нікола зимовий»),

22 травня (9 травня) – день перенесення мощей святого у місто Барі («Микола весняний»),

11 серпня (29 липня) – різдво Святителя Миколи. Встановлені також свята на честь чудотворних ікон Святителя.

Прикмети на день святого Миколая

За кілька століть склалося чимало прикмет пов’язаних з Днем святого Миколая, який відзначається взимку. Його також називали Нікола Морозний, Микола Холодний, Миколин день. В день свята наші предки намагалися не сваритися з близькими, не виконувати важку роботу.

За переказами, в цей день святий залишає небеса і спускається на засніжену землю. Прикмети на Миколу зимового допомагали передбачати погоду.

Вважалося, що 19 грудня або незадовго до цього обов’язково піде сніг: «На Морозного Ніколу сніг навалить гору». Також на Николин день нерідко били сильні холоди: «Сонце на весну повертає, а зима набирає чинності».

Наші пращури говорили: «Коли зима до Ніколіна дня замете слід, дорозі не стояти», «іній на Миколу – до урожаю».

Прикмети, які мають відношення до Дня святого Миколая склалися і в католицьких країнах, де святитель став прообразом Санта Клауса.

В ніч на свято діти перед тим, як лягати спати, залишають біля ліжок шкарпетки для подарунків. В очікуванні свята діти прагнуть добре себе вести, і без подарунків від святого Миколая не залишається ніхто.

Згідно з православним переказами, святий Миколай обдаровує дітей подарунками в ніч з 18 на 19 грудня. Вважається, що якщо в цю ніч загадати заповітне бажання, то святий угодник його обов’язково виконає.

Ще одна прикмета на день Миколая Чудотворця свідчить, що до цього свята потрібно розрахуватися з боргами, щоб не мати фінансових проблем в наступному році.

У День пам’яті Миколи Чудотворця побувайте в храмі, відвідайте церковну службу, подайте милостиню жебракам, здійсніть інші добрі справи. Прочитайте молитви, звернені до святого.

До нього звертаються люди, які хочуть зберегти сімейний мир і добробут, його просять про допомогу мандрівники і моряки. Молитви до Миколі Чудотворцю здатні зцілювати хворих, допомагати людям у дні бід і напастей.