Сучасні господині, особливо завзяті кулінарки, вже не уявляють своє життя без кухонної витяжки. Адже з одного боку, в процесі приготування їжі запахи і частки жиру в повітрі осідають на стіни, стеля, меблі та інші поверхні, а з іншого, виділяються в повітря канцерогени і продукти горіння можуть завдати шкоди здоров’ю, особливо якщо цілий день стояти біля плити.

Не варто нехтувати технікою такого вигляду, тому що сучасні моделі витяжок можливо встановлювати навіть на самі мініатюрні кухні. У магазинах побутової техніки можна зустріти купольні, похилі, кутові, вбудовувані, моделі кантрі та інші.

Характеристики похилій витяжки

Зміст статті

  • Характеристики похилій витяжки
  • Похилі витяжки: плюси і мінуси

Похилі моделі одні з найбільш затребуваних на сьогоднішній день. Вони відрізняються від решти сучасним і стильним дизайном. Ці прилади не тільки не зіпсують зовнішній вигляд кухні, але і додадуть їй сучасний дизайн. Виробники порадували великим асортиментом кольорів і розмірів, тому таку витяжку можна з легкістю підібрати до будь-якого інтер’єру кухонної зони. Найбільш популярними залишаються моделі з чорного скла.

Їх головним конкурентом прийнято вважати купольні витяжки. Вони являють собою прилад у вигляді трапеції або півсфери. Для них потрібно трохи більше простору.

ДОВІДКА! За принципом очищення повітря і купольні і похилі витяжки ділять на відвідні та рециркуляційні.

Відвідні відводять забруднене повітря у вентиляційний отвір. При використанні техніки з таким принципом роботи, обов’язковою умовою є наявність цього отвору, яке буває розташоване далеко від приладу. У цьому випадку доводиться прокладати повітровід, який не завжди вписується в інтер’єр приміщення.

Рециркуляційні агрегати очищають повітря від забруднень, використовуючи вбудовані фільтри. Повітря нікуди не йде, а проходить через систему фільтрації і виходить вже очищеною. При використанні цього способу очищення не можна нехтувати своєчасною заміною фільтрів.

Існують також варіанти 2 в 1, що поєднують в собі обидва принципу очищення, перемикання між двома режимами відбувається за допомогою клавіші. Техніку з таким принципом очищення доцільно купувати тільки при наявності вентиляції в кухонному приміщенні.

Як вертикальні, так і купольні витяжки володіють великою продуктивністю. Продуктивність показує який обсяг повітря прилад може очистити за годину роботи. Для великих приміщень краще використовувати відвідну купольну витяжку, так як в таких моделях практично не використовуються вугільні фільтри, які знижують швидкість потоку повітря. Похилі моделі володіють великою продуктивністю не тільки за рахунок додаткових двигунів, але і за рахунок похилого розміщення, яке дозволяє вловлювати потоки повітря, що піднімається від варильної поверхні під час його природного руху.

УВАГА! Основна відмінність похилій витяжки від купольної полягає в способі установки. Похилу можна встановити практично в будь-якому місці, єдине що потрібно дотримати — це кріплення до стіни. Встановити таку модель на кухонному острівці не вийде. Купольні моделі випускають різних конфігурацій, в тому числі й острівні.

Похилі витяжки: плюси і мінуси

Плюсів використання похилих витяжок досить багато, основні з них:

  • невеликий розмір і ергономічність дозволяють отримати зручний доступ до варильної поверхні;
  • легкість і простота монтажу;
  • сенсорне управління;
  • автоматичне регулювання потужності;
  • автоматичне вмикання та вимикання;
  • низький рівень шуму;
  • висока продуктивність;
  • стильний дизайн.

До мінусів можна віднести відсутність варіантів острівного типу і більш високу вартість у порівнянні з іншими моделями.