Позовна заява про розірвання шлюбу не може бути заповнено в довільній формі. Воно регламентоване російським законодавством. Вірно заповнений бланк — гарантія того, що вам не доведеться повторювати цю процедуру знову і знову.

Але, перш ніж розібратися в цьому питанні, необхідно розглянути порядок розірвання шлюбу, тим самим навчитися оперувати юридичними поняттями стосовно даного питання.

Нижче ви знайдете всю необхідну інформацію, актуальну в 2016 році і представлену в доступній для людини формі. І почати слід з елементарних понять.

Розірвання шлюбу – загальне уявлення про процедуру

Укладення та розірвання шлюбу – є не що інше, як шлюбні взаємини, які потрапляють під регламент цілого ряду діючих нині нормативних документів з усіма виправленнями, внесеними вже в 2016 році.

Не варто запам’ятовувати номери статей та актів, відповідно до яких дотримуються всі необхідні умови. Ви повинні усвідомлювати, що розірвання шлюбу носить офіційний характер. Документи надаються на підставу загальноприйнятого порядку.

Розірвання шлюбу вважається таким, що відбувся, якщо буде видане відповідною інстанцією свідоцтво про розірвання шлюбу.

Причини розірвання шлюбу – що вказати в заяві

Подаючи позов, необхідно заздалегідь сформулювати причину. При цьому важливо розуміти, що позовна заява про розірвання шлюбу – офіційний документ, в якому неприпустимі формулювання з обивательським ухилом.

Умови 2016 року такі: позовна заява про розірвання шлюбу не містить причину, якщо сторони ухвалили спільне рішення. Односторонній позов обов’язково підкріплюється грамотно сформульованих підставою.

Причини розірвання шлюбу можуть носити:

 • Особистий характер. Мова йде про взаємне охолодження почуттів, втрати довірчих відносин. В ряді випадків – навіть взаємної неприязні.
 • Побутовий характер, коли не дотримуються умови спільного ведення господарства. Одна з варіацій — наркотична і алкогольна залежність. В цьому аспекті необхідно зазначити, що в 2016 році досить часто позовна заява містить таке формулювання, як «психологічне насильство щодо членів родини». Як і раніше актуальним залишається фізичний вплив на свою другу половину.
 • Матеріальний характер. Будь-які матеріальні труднощі, такі як відсутність власної житлоплощі, небажання працювати, суттєві обмеження в сімейному бюджеті. Загалом, все те, що призводить до частих сімейних розбіжностей на ґрунті скрутного матеріального становища.
 • Сексуальний характер. Говорячи про зраду або сексуальної незадоволеності, слід знати, що інтимне життя подружньої пари не регламентується законодавством. Відповідно, мотивувальна частина остаточного рішення не може бути сформульована, тому як ці умови не вважаються достатніми.

Як правило, шлюборозлучний процес зумовлений не однією, а відразу кількома причинами. Від позивача потрібно скласти позовну заяву таким чином, щоб воно не апеллировало заплутаним клубком власних почуттів та емоцій. А базувалося на аргументованих факти і неупередженому їх викладі.

Порядок розірвання шлюбу – алгоритм проведених маніпуляцій

Рішення про розірвання шлюбу може бути прийнято, як спільно, так і однієї з сторін. В останньому випадку змінюються лише терміни більш тривалі.

В момент подачі позовної заяви, при собі необхідно мати такі документи:

 • Свідоцтво, що посвідчує особу;
 • Свідоцтво, що підтверджує законність шлюбу;
 • Квитанцію, в якій зазначено, що держмито сплачено в повному обсязі, згідно з тарифами 2016 року. Зразок заповнення і відповідний бланк завжди можна знайти в інтернеті.

Може статися так, що порядок розірвання шлюбу порушиться. Виною тому є низка винятків, а саме:

 • Період вагітності дружини;
 • Перший рік спільного життя дитини.

Дані умови не залежать від бажання подружжя розірвати шлюбні відносини. Важливо знати, що мертвонароджена дитина або його смерть на момент пологів, не має під собою підстав одностороннього розірвання шлюбу. У тому випадку, якщо дружина не дає своєї згоди на шлюборозлучний процес, то чоловікові доведеться дочекатися закінчення дванадцяти місяців. І лише через один рік він зможе подати відповідний позов і подати необхідні документи.

Розірвати шлюбний союз можна:

 • В органах Загсу;
 • В судовому порядку.

Умови, при наявності яких можливий той або інший варіант:

 • Бажання подружжя;
 • Наявність неповнолітніх дітей.

Яким би не був результат, вам все одно доведеться звернутися в ЗАГС, будь то адміністративна процедура або розірвання шлюбу в суді. Підстава – отримати на руки відповідні документи. В кінцевому підсумку кожному з подружжя буде видано свідоцтво про розірвання шлюбу.

Не обійшлося і без загальних правил, застосовних до всіх варіантів. З моменту подання позовної заяви повинен пройти один місяць. І лише через тридцять днів будуть розглянуті всі подані документи та винесено рішення відповідних органів. Ці умови є обов’язковими для всіх і не підлягають перегляду. Так говорить закон.

Розірвання шлюбу в органах загсу – досить обопільної згоди

При наявності обопільної згоди і відсутність неповнолітніх дітей одержати свідоцтво про розірвання шлюбу простіше простого. Від вас лише потрібно зібрати всі необхідні документи, прийти в ЗАГС і заповнити бланк заяви, зразок якого завжди можна побачити на стенді. Попередньо сплачується держмито.

Через один місяць вам знову доведеться відвідати ЗАГС, щоб отримати свідоцтво про розірвання шлюбу. При собі необхідно мати документи, що підтверджують вашу особу. Мова йде, звичайно ж, про паспорті.

Порядок розірвання шлюбу для тих, хто не обтяжений дітьми, зберігається і для бажаючих залишатися інкогніто, і для тих, хто занадто зайнятий. В даному випадку документи поповнюються нотаріальним згодою на шлюборозлучний процес. Бланк, як, втім, і зразок, видається в нотаріальній конторі вже через кілька хвилин, як тільки ви туди прийшли.

Якщо один з подружжя перебуває під вартою або в місцях позбавлення волі, то складений ним позов завіряється через начальника цієї установи.

У 2016 році стало можливим подати позов на ведення шлюборозлучного процесу через портал державних послуг. Там же ви знайдете і зразок заяви, і необхідний вам бланк. Обов’язковою умовою у всіх випадках є держмито, яка в 2016 році вноситься в бюджет ініціатором розлучення.

Розірвання шлюбу в судовому порядку – особливості процедури

Розірвання шлюбу в суді відбувається в тому випадку, якщо:

 • Подружжя обтяжені неповнолітніми дітьми;
 • Один з подружжя не згоден на розлучення;
 • Одна із сторін ухиляється від явки в ЗАГС.

Так само, як і колись, складається позов із зазначенням причини шлюборозлучного процесу. Зразок потрібний бланк вам нададуть на місці. Сплачується держмито згідно з порядком розірвання шлюбу, встановленому в 2016 році.

Як тільки всі необхідні документи будуть представлені суду, можна очікувати повідомлення з зазначенням часу і місця судового розгляду. Через два тижні вона виявиться у вашій поштовій скриньці.

Якщо позов складений правильно, згідно з регламентом, позначеному в 2016 році, розірвання шлюбу в судовому порядку буде призначено через один місяць.

Процес може затягнутися через розбіжності подружжя або при наявності бажання у судді примирити ворогуючі сторони. Позов буде задоволений повністю без проведення повторних засідань, якщо подружжя прийшли до обопільної згоди.

Рішення суду про розірвання шлюбу вступає в свою повну силу через десять днів після закінчення процесу.

Тут важливо знати, що позов про шлюборозлучному процесі подається за місцем реєстрації відповідача. При наявності неповнолітніх дітей або проблем зі здоров’ям позивач подає позов за місцем своєї реєстрації.

Деякі тонкощі шлюборозлучного процесу

При наявності з боку позивача додаткових вимог, повинні бути подані всі необхідні документи. Кожен окремий випадок можна вирішити через юридичну контору, де вам нададуть повну консультацію. Тут же можна побачити зразок, а також сам бланк заяви.

Якщо процедура носить стандартний характер, зовсім необов’язково витрачати свої кошти на послуги юриста. Труднощі можуть виникнути при наявності неповнолітніх дітей або яких-небудь інших об’єктивних причин.

Якщо рішення про шлюборозлучному процесі прийнято остаточно, тоді беріть зразок заяви в руки і приступайте до дій. При наявності нестерпне бажання все може закінчитися дуже швидко.