Позовна заява про встановлення батьківства, зразок

Шлюб втрачає актуальність для сучасних людей, тому все частіше вони воліють жити разом, не оформлюючи це офіційно. Таке спільне існування може продовжуватися протягом тривалого часу, у більшості пар на певному етапі з’являються діти.

Очевидно, що мало кому хочеться ростити дитину без батька, тому іноді доводиться складати позовну заяву про встановлення батьківства. Після того, як у відповідні місцеві органи відправляється заповнений бланк, відбувається розгляд справи. Як правило, суддя виписує направлення на експертизу ДНК. Головна причина, чому з цим питанням люди звертаються в суд, полягає в необхідності здобуття дитиною всілякої допомоги і підтримки від батьків.

Чому з’являється необхідність оформлення документа?

Позовна заява про встановлення батьківства, зразок

Якщо говорити в загальному про процедуру визнання спорідненості, все досить просто. У пологовому будинку записується необхідна інформація про біологічної матері нової людини, а от батьком стає її співмешканець або чоловік. Зрозуміло, останній повинен визнати дитину і підтвердити свій зв’язок з його матір’ю.

Такий документ як бланк позовної заяви буде корисний тим, хто ще перебуває у відносинах і хоче зареєструвати немовля, так і тим, у кого з цивільним шлюбом не склалося. Звернення до суду має на увазі бажання позивача провести детальну експертизу ДНК. Крім того, можливі такі варіанти, як смерть передбачуваного батька (оспорювання отримання дитиною спадкових прав) чи зрада дружини під час проживання з іншим чоловіком. Зрозуміло, у разі смерті проведення експертизи навряд чи представляється можливим, така ситуація вимагає особливої схеми дій.

Існують два види порядку встановлення батьківства: добровільний та примусовий, рішенням другого займається суд. Суть першого методу полягає в подачі спільної заяви в державний орган запису актів. Він використовується в разі, якщо проживає з жінкою чоловік не є справжнім батьком. Також можливі ситуації, в яких жінка не перебуває в офіційно зареєстрованому шлюбі, але її співмешканець або партнер згоден записати на себе дитину і підтверджує, що є його батьком. Останнім елементарно перевіряється за допомогою експертизи ДНК.

Якщо ж подружжю або співмешканцям не вдається домовитися між собою, доводиться вдатися до другого методу. Під цим мається на увазі позовну заяву про встановлення батьківства. На те, щоб звернутися до суду, може бути декілька причин.

Іноді мати протестує проти призначення її партнера батьком дитини, заперечує його приналежність до цього. В такому випадку має сенс зробити тест ДНК, щоб довести або спростувати факт його батьківства. Для цього чоловік повинен звернутися в суд, заповнивши відповідний бланк.

У такий непростий для розуміння ситуації як смерть справжнього батька, факт їх спорідненості може бути підтверджений за допомогою особливого судочинства. Крім того, якщо біологічним батьком дитини вже був записаний інша людина, спочатку потрібно здійснити процедуру оскарження батьківства. У цьому випадку також призначають експертизу ДНК.

Зовнішній вигляд заяви, правильне оформлення

Позовна заява про встановлення батьківства, зразок

Як показує практика, найчастіше використовується у роботі стандартний зразок позовної заяви про встановлення батьківства. Там рекомендується писати такі обов’язкові дані:

  • направлення в суд, уточнення його місцезнаходження;
  • ПІБ та адресу позивача, а також відповідача;
  • період часу, в яких вони перебували у відносинах;
  • причина, по якій подається такий бланк (розрив стосунків, смерть партнера та інші);
  • наявні у автора заяви докази причетності відповідача;
  • прохання про призначення експертизи ДНК;
  • уточнення інших цілей: стягнення аліментів, встановлення спорідненості та інше
  • інформація про додатки до документа;
  • дата і підпис.

Не всі розуміють, про яких додатках треба писати у такому документі як бланк. Під ними маються на увазі: квитанція про оплаченої держмито (це обов’язкова умова для розгляду справи), копія позовної заяви, дані про склад сім’ї у вигляді довідки, а також два примірники копій свідоцтва про народження. Важливо пам’ятати, що звернення до суду для призначення експертизи ДНК надалі вимагатиме подачі оригіналів відповідних документів.

Позовна заява про встановлення батьківства скласти не так і складно, якщо в наявності хороший адвокат. Але самостійно з цим також можливо впоратися.