Всім і завжди важливо, як виглядає їхній одяг. Навіть сучасні змішані матеріали потребують, хоч іноді, прасування, а натуральні тканини без праски перетворюються на «сумну тряпочку». Робота з праскою на кухонному столі не вдячне заняття, незручний стіл для цього, та й домочадці будуть не в захваті. Сучасний ринок пропонує багато моделей цієї потрібної в будинку меблів.

Найпоширенішим є складаний стіл, обладнаний металевою підставкою для праски.

Конструкція

Зміст статті

 • Конструкція
 • Який повинен бути розмір згідно стандарту
  • Ширина, Висота, Довжина
  • Опис малогабаритних дощок, стандарт
 • Які бувають види прасувальних столів

Важлива частина – це прасувальна поверхня, від її розміру, матеріалу основи і покриття чохла, залежить зручність роботи і довговічність:

 • найпоширеніший варіант, він же самий дешевий і не найкращий – це ДСП або фанера. По мірі використання такий матеріал розшарується, постійний скрип буде супроводжувати прасування, поки не буде куплена нова меблі;
 • металева пластина з отворами здорово ускладнює конструкцію, після нетривалого часу, при використанні праскою з парою, чохол буде сильно зіпсований;
 • металева сітка добре пропускає пар, не обважнює, з недоліків – пропечативаніе сітки через чохол. Виправити становище може підкладка з повсті;
 • пластиковий лист — хороша основа тільки для праски з парою;
 • дошка з дерева практично не має недоліків, особливо якщо виробником була проведена спеціальна просочення деревини.

Основа прасувальної поверхні покрита чохлом. Він буває з бавовняної тканини – цей варіант найпоширеніший і хороший для прасування. Ще сучасні моделі доповнюються чохлом з антипригарній тканини. Такий чохол термостійкий і водонепроникний, недоліком можна вважати мінімальне тертя створюється поверхнею, речі на такій дошці сильно ковзають, що дещо ускладнює роботу. Бажано щоб знімний чохол був доповнений повстю, особливо якщо сама прасувальна поверхня виконана з металевої сітки.

Важливо! Добре, щоб чохол був знімним. Його кріплення переважно на мотузках.

Одна з важливих характеристик – це стійкість. Для цього бажано, щоб ніжки виступали за її периметр. Прасувальний стіл буде трохи менш компактним, але зате більш стійким. На ніжки повинні бути одягнені гумові наконечники, щоб стіл не дряпав підлогу.

Добре якщо обрана дошка оснащене металевою підставкою під праску. Це дозволить, відкладаючи праска не перевертати його кожен раз у вертикальне положення.

Якщо є бажання довести прасування до досконалості корисно придбати рукавну підставку. З її допомогою випрасувані рукава більше не будуть мати запресованих згинів, кожен окат рукава буде ідеально випрасуваний.

У деяких моделях під дошкою закріплена полиця для речей, на ній випрасувані речі можуть охолонути.

Довідка! Тільки що поглаженное білизна гарячим шафа ховати небажано, щоб уникнути неприємного запаху згодом.

Приємним доповненням буде спеціальна сітка для прасування, при використанні сітки більше не буде запресованих плям від праски.

Який повинен бути розмір згідно стандарту

Ширина, Висота, Довжина

Універсальні (класичні) прасувальні дошки відносно легкі. Навіть мініатюрна дівчина може самостійно розкласти таку конструкцію, при необхідності без чужої допомоги її скласти і прибрати за шафу.

Такі дошки випускають наступних габаритів:

 • великі бувають довжиною від 140 см до 120 см, ширина прасувальної поверхні від 38 см до 40 см, в складеному положенні довжина буде від 163 см до 168 див. Така дошка дозволяє вирівняти речі різних розмірів. При цьому вона досить легка;
 • малогабаритні бувають довжиною від 110 см до 120 см, шириною поверхні від 30 см до 35 см, в складеному положенні довжина буде від 133 см до 143 см;
 • обидва розмір в складеному вигляді бувають шириною всього сім сантиметрів, що дозволяє їх легко ховати в малогабаритній квартирі.

Класичні дошки при встановленні для прасування, мають два механізму розкладання.

Вільно підлаштовує висоту столу під потреби господині плавний механізм. Більш поширений ступінчастий механізм. Він має близько п’яти ступенів розкладки, що цілком достатньо для того, щоб підібрати свою зручну висоту прасування.

Увага! Ступінчастий механізм зарекомендував себе, як самий міцний.

Опис малогабаритних дощок, стандарт

Класичною і настільки ж поширеною можна вважати настільну модель. Вона займає мало місця і ще менше важить, ніж попередні моделі. Прасувальна поверхня всього сто тридцять сантиметрів. До недоліків слід віднести неможливість регулювання висоти і малий розмір, що не дозволяє вирівняти великі речі.

У продажу є компактні прасувальні дошки, виготовлені з сталі, зручні і при цьому легені. Вона вішається на стіну за допомогою металевого гачка. Легко сховати, також легко дістати, щоб погладити невелику річ.

Які бувають види прасувальних столів

Сьогодні на ринку можна підібрати по своєму смаку дуже цікаві прасувальні столи. Ця меблі може не тільки полегшити, але прикрасити побут.

Прасувальна меблі, оснащена шухлядками для білизни, виготовлена з дерева. Самі скриньки сплетені з лозин верби. Всередину кошиків для білизни поддеты красиві чохли. Сама вбудована дошка складається з трьох частин, з’єднаних меблевими петлями. Єдиним недоліком можна вважати незнімний чохол.

Стандартна прасувальна дошка– 129 на 35 см, висота вісімдесят п’ять сантиметрів від підлоги.

Тумба — прасувальна дошка в складеному стані залишить гостей в невіданні про призначення красивою тумбочки. Сама тумба виготовлена з натурального дерева. Виручить власників малогабаритних квартир, так як складеною вони займає зовсім не6много місця. У розкладеному стані є полиці, на які можна скласти поглаженное білизна. Прасувальна поверхня у такий дошки невелика.

Широка дошка відрізняється значними розмірами прасувальної поверхні. Поверхня 48 см на 129 см дозволить гладити будь-які, в тому числі великі речі. У неї плавний механізм розкладання, що дозволяє підлаштувати висоту під будь-яке зростання, діапазон налаштування висоти становить тридцять сантиметрів. Основа виконана з металевої сітки, добре підходить для прасування парою, пропечативаніе не загрожує завдяки знімному хлопчатобумажному чохлу на повсті. З недоліків тільки вага дошки, для неї краще визначити постійне місце.

Дошка-стрем’янка сподобається любителям мінімізувати кількість речей у будинку. Зручна міцна сходи в потрібний момент використовується для прасування. Вона складається, але займає більше місця, у порівнянні з класичними прасувальними дошками.

Прасувальна дошка, яка відкидається, ховається на стіні за дзеркалом. Вона встановлена в короб з дерева, двері-дзеркало може відкриватися як ліворуч, так і праворуч, є можливість установки петель з потрібної сторони. Біля дошки механізм плавного опускання. Витримує така дошка при правильній установці до п’ятдесяти кілограм.

Якщо є бажання довести домашнє парою до професійних висот у продажу можна знайти прасувальну систему. В ній праска та прасувальна дошка з’єднані разом. Така дошка оснащена системою видування і вдування повітря. На режимі видування на дошці утворюється повітряна подушка. Підходить такий режим для прасування делікатних тканин. Завдяки цій функції всі складні тканини будуть бездоганно випрасувані. Режим вдуваний притягне тканину до дошки і не дасть їй ковзати по поверхні.

Підходить такий режим для таких виробів, як, наприклад, класичні брюки зі складками.

Поєднання температури, пара і повітряного режиму забезпечує відмінну якість прасування. Найскладніші тканини будуть бездоганно випрасувані, без особливих зусиль з боку господині. З недоліків чимала ціна і розміри, скласти таку дошку за шафу не вийде.

Довідка! Покупка системи може стати розумним вкладення коштів, при оснащенні обладнанням ательє.

Ринок товарів побутового використання дозволяє вибрати зручну і якісну прасувальну дошку виходячи з власних уподобань та житлових умов. Більше не потрібно переставляти меблі в квартирі, щоб внести туди нову складову. Це так важливо для малогабаритних квартир, а якщо ви володар великої площі можна придбати прасувальну систему, якій під силу будь-які завдання для приведення гардеробу в ідеальний стан.