Кожен з нас хоч раз у житті чув фразу «Найкращий подарунок — це книга». Але чи так це насправді? Тоді чому ми так рідко даруємо їх один одному?

Зміст:

  • Книга — найкращий подарунок: Екскурс в історію
  • Книги в сучасному світі

Книга — найкращий подарунок: Екскурс в історію

У середньовічній Франції існувала традиція, згідно з якою прохачі підносили в дар королю саме книгу. У той час було заборонено продавати їх і отримати книгу можна було тільки в якості подарунка. Варто відзначити, що у відповідь на такий подарунок, король не міг відмовити дарувальнику на його прохання. Цим прийомом часто користувалися французькі католики, просячи короля знищити всіх єретиків.

Перенесемося на декілька сотень років вперед. У минулому столітті, книжкова шафа, виступав певним показником заможності господарів. Заходячи в будь-яку квартиру, гість одразу помічав стелажі з книгами, адже їх мали на самому видному місці, як предмет гордості. Дуже цінувалися твір класиків і збірники поезії.

Книги в сучасному світі

На сьогоднішній день, книги стали доступнішими. Справа в тому, що раніше процес друку був дуже трудомістким і витратним справою. Тепер, завдяки технічному прогресу, така проблема відпала. Сотні друкарень і видавництв раді представити покупцеві свою продукцію.

Стелажі книжкових магазинів рясніють тисячами різноманітних книг. Будь-який автор, жанр, мова — все це стало доступно. От тільки проблема: сучасній людині абсолютно не вистачає часу на читання книг. Сьогодні всі кудись біжать, поспішають. Та й гідну конкуренцію своїм паперовим побратимам складають електронні книги. Але справжні книголюби підтримають, що ніщо не зможе замінити даний паперове твір. Шелест перегортання сторінок, запах друку, вага книги …

Отже, ось кілька причин, які доводять актуальність такого подарунка як книга в наш час:

  • Подібний подарунок дозволяє врахувати індивідуальність одержувача. Можна вибрати твір на будь-який вік, будь соціальний статус, яку ситуацію.
  • Книги не потребують постійної турботи.
  • Книга здатна формувати не тільки настрій читача, але і міняти його погляд на навколишній світ, ставити перед ним певні цілі, формувати свідомість.
  • Ось короткий список переваг такого подарунка. Але не варто забувати, що книга повинна бути правильно підібрана. Необхідно з розумом підійти до вибору того або іншого твору.

    Книги завжди були, є і будуть актуальним, а головне корисним подарунком!