Напередодні Великодня, у Страсний тиждень, віруючі дотримуються посту. Особливо суворим стає пост у Страсну п’ятницю. Помірність у харчуванні в цей період очищає тіло, а молитва – душу.

Як правильно дотримуватися посту в Страсну п’ятницю?

Церковним статутом пропонується дотримуватися певних обмежень в раціоні. Ченці і деякі миряни повністю відмовляються від їжі до винесення плащаниці під час церковної служби. Після цього можна з’їсти трохи хліба з холодною водою один раз в день ввечері.

Однак настільки суворий піст у п’ятницю на Страсному тижні все ж рекомендований лише священнослужителям. Мирянам можна дотримуватися сухоядения, тобто вживання термічно необробленої їжі.

Як постити у Велику п’ятницю? Церковний статут наказує віруючим відмовитися від продуктів тваринного походження. Це м’ясо і всі м’ясні продукти (печінка, ковбаси та ін), риба і морепродукти, яйця, молоко і кисломолочні продукти (кефір, кисле молоко, йогурт, масло, сир, сири та ін).

Хворі та літні люди можуть відмовитися тільки від м’яса або зовсім не робити обмежень в раціоні. Мандрівникам слід по можливості виключити з меню їжу тваринного походження.

Люди, зайняті важкою фізичною працею, також можуть не дотримуватися строгий піст у Страсну п’ятницю. Однак пам’ятайте, що на послаблення під час Великого посту потрібно взяти благословення у священика.

Також слід пам’ятати, що піст – це не дієта. Його сенс полягає в покаянні і духовному оновленні віруючих, а стриманість в їжі лише сприяє цьому.

Як треба тримати піст у Велику п’ятницю? Існує повір’я, що якщо ви вытерпите спрагу в цей день, то ніяке пиття не принесе вам шкоди цілий рік. А якщо відлучити від грудей немовля в цей час, то дитина буде рости сильним, здоровим і буде жити щасливо.

В цей день в храмах готуються до Великодня і освячують паски і фарбовані яйця. Вважається, що спечений у Велику п’ятницю хліб ніколи не запліснявіє і зцілить від усіх хвороб. Хорошою вважається прикмета, якщо хліб вийшов красивим, з рум’яною скоринкою. Якщо ж він підгорів чи пропікся погано, це віщує прийдешні біди.