Правильне харчування перед вагітністю за три місяці

Молодим чоловікам, які мріють про появу малюка на світ, необхідно заздалегідь подбати про здоров’я немовляти і відмінному самопочутті його матусі в період вагітності. Все можливе можна зробити ще задовго до зачаття малюка. Головне, на що потрібно звернути особливу увагу перед зачаттям дитини, — це здорове харчування, а також правильний спосіб життя.

Головні основи харчування

Правильне харчування перед вагітністю за три місяці

Щоб організм майбутньої матусі ретельно підготувався до майбутньої вагітності і майбутніх пологів, жінці необхідно дотримувати правильний і збалансований раціон. Бажано, якщо початок здорового харчування почнеться за три місяці до планованого зачаття. В подальшому, жінці також необхідно дотримуватися важливих засад у харчуванні, це забезпечить немовляті відмінне здоров’я та швидке розвиток, а молодий матусі відмінне самопочуття і легкі пологи.

Що необхідно включити в щоденний раціон жінки перед зачаттям?

Правильне харчування перед вагітністю за три місяці

 • Білкова їжа тваринного походження. Оптимально, якщо це буде куряче м’ясо без шкірки.
 • Білки рослинного походження. Їх можна знайти у великій кількості у всіх бобових культурах — сочевиця, квасоля, боби, горох.
 • Злакові крупи. У харчування майбутньої матусі кожен день необхідно включати вівсянку. Крім цієї крупи рекомендується готувати страви з гречки, рису, пшона, перловки і пшениці.
 • Кисломолочні та молочні продукти. Перед зачаттям малюка молода мама повинна подбати про те, щоб в її щоденному раціоні були продукти, у складі яких є кальцій. Оптимально віддавати перевагу кисломолочним продуктам, так як вони мають властивість очищати кишечник від шкідливих факторів і нормалізують обмін речовин. Крім того, кисломолочні продукти не викликають алергічних реакцій, чого вже не скажеш про незбираному молоці.
 • Жир. Не можна повністю відмовлятися від жирів перед зачаттям і народженням, але жири повинні бути легкими і корисними. Добре в раціон майбутньої матусі включати морську рибу, насіння соняшнику, різні горіхи.
 • Фрукти, овочі. У харчування важливо включати такі продукти, які в своєму складі містять повний набір вітамінізованих і мінеральних речовин. Подібними якостями володіють свіжі фрукти і овочі в різної варіації приготування.
 • Хліб. У житньому та пшеничному хлібі містяться корисні вуглеводи, які незамінні для організму людини.
 • Фолієва кислота. Компонент міститься в цитрусових, злаках і печінки.

За три місяці перед плануванням вагітності жінці потрібно перейти на вживання страв, які піддаються мінімальній термічній обробці. Якщо в меню міститися продукти, які не підлягають вживання у свіжому вигляді (риба, злаки та інші), то рекомендується використовувати варення, ширяння, гасіння або запікання для приготування готового страви. Майбутній мамі слід повністю відмовитися від вживання готових продуктів, які піддавалися жарению, маринування, копченню.

Що їсти не можна?

Так як правильне харчування жінки є запорукою не тільки малечі, але і самої мами, то жінці необхідно запастися тільки корисними речовинами і компонентами. Існують продукти, які провокують на активність різні захворювання і патології під час вагітності. Від подібних шкідливих страв майбутній мамі необхідно повністю відмовитися, особливо за 3 місяці перед бажаною вагітністю.

Що заборонено їсти і пити жінці перед плануванням вагітності?

 • Фаст-фуди та інші страви швидкого приготування. Потрібно повністю відмовитися від супів швидкого приготування і напівфабрикатів. Всі зазначені страви мають у своєму складі ті компоненти, які мають властивість накопичуватися в організмі, а потім наносити шкоду здоров’ю людини.
 • Солодощі з великою кількістю рослинних жирів, а також важких вуглеводів. До таких страв належать улюблені багатьма жінками торти і тістечка. Якщо майбутня мама мріє про те, щоб у її дитини було ідеальне здоров’я і розвиток, яке відповідає нормам, то їй слід відмовитися від жирних солодощів.
 • Напої, що містять кофеїн.
 • Солодкі напої з великим вмістом цукру. До таких належать газовані води.
 • Консервовані страви. Подібні продукти заборонені в меню майбутньої мами, тому що в їх складі є у великій кількості шкідливі ароматизатори, підсилювачі смаку, консерванти та інші небезпечні речовини, які негативним чином впливають на здоров’я жінки і її майбутніх дітей.
 • Спиртовмісні напої.

Чому правильне харчування мами важливо для дитини?

Правильне харчування перед вагітністю за три місяці

Харчування майбутньої мами повинно відповідати основам правильного харчування. Чому сприяє збалансоване меню жінки перед плануванням вагітності?

 • Корисні компоненти, накопичені в організмі майбутньої мами, передадуться з часом її плоду. Брак вітамінізованих і всіх мінеральних речовин в організмі малюка веде до дефіциту маси тіла, неповного розвитку, фізичній невідповідності та іншим негативним факторам, які можна виявити лише після народження малюка.
 • Збалансоване і здорове меню сприяє протіканню вагітності без ускладнень.
 • Корисні продукти допомагають легкому розродження.