Приготування до Великого посту

Чи потрібно готуватися до Великого посту? Як готуватися до Великого посту в 2018 році? Що передує ці сім тижнів старанних молитов і обмеження в харчуванні? Які правила повинні дотримуватися віруючі?

Підготовка до Великого посту починається за три тижні до нього (починаючи з 29 січня 2018 року). Під час першої підготовчої тижня, яка носить назву «суцільний седмиці», дотримуватися посту не потрібно. На другому тижні середа і п’ятниця пісні (в 2018 році це 7 і 9 лютого відповідно).

На третьому тижні (з 12 по 18 лютого 2018 року), яка в церковному календарі називається «Сирною седмицею», на літургії відбувається читання Євангелія «Про Страшний Суд», – тим самим церковнослужителі нагадують віруючим про необхідність робити добрі справи і закликає грішників до покаяння.

У ці дні, на Масляну, не можна їсти м’ясо, щоб організму було легше витримати майбутні обмеження в раціоні.

Як готуватися до Великого посту?

Підготовка до Великого посту полягає і в тому, щоб адекватно оцінити свої можливості витримати обмеження в меню. Адже якщо ви переоціните їх, за цим піде розчарування, нерідко закінчується відмовою від посади взагалі.

Строгий піст не рекомендується дотримуватися маленьким дітям, вагітним і годуючим жінкам, а також хворим людям. Не варто повністю відмовлятися від їжі і тим, хто раніше цього не робив, адже така стриманість може спричинити проблеми зі здоров’ям.

Будь священик скаже вам, що не треба накладати на себе обов’язок додержуватися правил, які ви не зможете виконати фізично.

Подумайте і зважте все як слід, помоліться, запитаєте ради у вашого духівника, щоб віра ваша була не в мудрості людській, але в силі Божій» (1Кор. 2:5).

Приготування до Великого посту закінчується в Прощену неділю (в 2018 році – 18 лютого), коли люди просять один у одного вибачення за завдані перш образи.

На прохання про прощення не можна відмовляти. Якщо образа велика, то на прохання про прощення прийнято говорити: «Бог простить». Також у Прощену неділю слід відвідати могили родичів.

Як правильно розпочати Великий піст?

У Чистий понеділок – перший день першої седмиці посту (19 лютого 2018) – церковнослужителям рекомендується утриматися від вживання їжі. Тим, кому нелегко витримати весь день без їжі, можна їсти трохи хліба з сіллю і пити воду.

Мирянам у перший день посту краще дотримуватися сухоядения: є тільки сирі овочі, фрукти, горіхи, сухофрукти.

Пісне меню можна скласти так, щоб воно включало звичні для вас страви, але без інгредієнтів, які мають тваринне походження.