Якщо на одруження запрошують велику кількість гостей, це багато до чого зобов’язує. Наприклад, до смачного частування і продуманому декору приміщення, в якому зазначається весілля. До святкового столу буде прикута загальна увага, так що до його дизайну слід підійти з особливою ретельністю.

Що потрібно на столі

Традиційне прикраса весільного столу — квіти. Вази для них можуть бути дуже незвичайними. В декоративних цілях підійдуть не тільки живі, але і сухі букети. Незвично виглядають підвісні композиції, які не займають простір на столі.

Дуже урочисто виглядає оформлення з великою кількістю атласних стрічок. Вони можуть бути прикріплені по всьому периметру столу, натягнуті на стінах і під стелею, використані в поєднанні з повітряними кулями.

Свічки і електричні гірлянди додають романтики і урочистості. В класичному стилі розставляють свічки у красивих свічниках на рівній відстані один від одного. Замість воскових можна використовувати електричні, які будуть висвітлювати свято рівним світлом аж до його завершення. З гірляндами можна придумувати дуже цікаві композиції. Наприклад, штучне дерево з китайськими ліхтариками, всередину яких вставлені маленькі лампочки, встановлене на стіл, може стати центральним елементом дизайну.

Сердечка, листівки, серветки та інша дрібна романтична весільна атрибутика дуже бажані і створюють відчуття затишку та завершеності. Вони можуть містити імена молодят, побажання їм кохання, вірність, сімейного благополуччя. У моді пропонувати гостям написати на спеціальних картках свої вітання нареченому і нареченій.

Тарілки з фруктами теж є елементом дизайну, а крім того смачним частуванням. Вони повинні бути розставлені у великій кількості по всіх святкових столів.

Шоколадний фонтан — модна ідея для прикраси урочистого застілля. Замовити це технічне пристосування можна через інтернет у постачальників, наповнити його — не тільки темним, але і молочним або білим шоколадом. І весілля буде в шоколаді!

Колір весілля

Оформлення весільного торжества повинно бути витримано в єдиному стилі. Для цього слід задуматися про палітрі або домінуючих кольорах, які будуть присутні в декорі. Вибір багато в чому залежить від уподобань нареченого і нареченої, немає поганих квітів, але є невдалі поєднання відтінків. Слід також врахувати і колір сукні нареченої, якщо він відрізняється від традиційного білого, щоб вбрання молодої добре гармоніював з оточенням.

Пристрасний червоний

Червоний сприймається людьми як колір любові, романтики. Теплі відтінки свідчать про інтенсивні почуття, холодні — інтимні, еротичні. Цей колір на весілля можна поєднувати з фіолетовим або синім — тоді оформлення вийде більш урочистим.

Ніжний рожевий

Як і білий, дуже добре підходить для декору, якщо молода дівчина виходить заміж в перший раз. Весільні композиції з рожевим повинні включати велику кількість квітів, бажано справжніх, таких же, як перша любов. Теплі відтінки можна поєднувати з жовтим або світло-фіолетовим.

Чистий білий

Весілля в білому кольорі — це традиція. Кому-то ідея може здатися занадто нудною, однак символіці і в наш час надається велике значення, а білий на весілля в європейській культурі — свідчення щирості помислів, вірності, ніжності. Якщо одруження проходить навесні, прекрасним прикрасою столу стануть композиції з справжніми пролісками.

Сонячний жовтий

Зарядити молодят позитивним настроєм на довгі роки спільного життя допоможе жовтий колір.

Жовтий колір досить незвичний. Але чому б не зробити це урочистий захід ще радісніше?

А щоб колір не бив по очах, розбавте його приглушеними відтінками.

Загадковий зелений

Цей колір любимо мудрецями, спокійними і врівноваженими людьми.

Якщо оформити весілля в зелених відтінках, то все у молодят піде на лад, і вони будуть жити в повній гармонії один з одним.

Задумливий синій

Синій — дуже благородний колір, який у багатьох культурах вважається оберегом від злих духів. Він символізує розміреність, щирість, чистоту, надійність. Особливо синій шанується в Індії. Так що невелика кількість елементів в індійському стилі на святковому столі буде цілком доречно.

Багатий золотий

Це колір традиційно асоціюється з багатством, успіхом, процвітанням. Використовуючи його в дизайні, можна наставляти молодят жити щасливо і в достатку і мати багато дітей.

Палітра сезону року

Весілля можна оформити так, щоб вона гармоніювала з квітами природи, домінуючими в поточний сезон. Для весни підійдуть салатовий, квітковий жовтий, блакитний, білий, рожевий, ніжно-фіолетовий відтінки. На столах можуть стояти букети з тюльпанів, бузку.

Влітку розквітає величезна кількість рослин. В цей час року доречно використовувати природні поєднання смарагдово-зеленого з іншими відтінками: червоним, жовтим, синім, фіолетовим. Розмаїтий весільний стіл влітку, заряджений енергією сонця, з великою кількістю фруктів, живих квіткових композицій, стрічок, повітряних кульок наповнить молодят упевненістю в своїх силах.

Осені, і зими, притаманне відчуття містики. В композиціях на столах можуть використовуватися засушені листя, квіти і ягоди. Кольори — насичений фіолетовий, бордовий, темно-червоний, помаранчевий, коричнево-жовтий.

Взимку весільний стіл може бути прибраний з особливою витонченістю. Кришталеві келихи і порцелянові тарілки будуть нагадувати про вишуканих морозних візерунках на вікнах і снігу. Оформлення може включати велику кількість білого, золотого і смарагдового квітів, декорації з ялинових гілок і висушених букетів.

Затишні елементи дизайну

Маленькі деталі надають святкової композиції враження завершеності і продуманості.

Картка з ім’ям (номером) для кожного гостя

Урочисті заходи за традицією передбачає складання схеми, де хто сяде за столом у відповідності з прийнятими правилами етикету. Для того, щоб присутнім було легше знайти свої місця, поруч з кожним приладом можна покласти стильну картку з іменем гостя або номерок.

Меню і програма свята

Для того, щоб гості краще орієнтувалися в тому, що їх чекає на заході, на місце кожного з них за столом можна покласти красиво надруковане меню і програму урочистості.

Книга побажань

На весіллях прийнято писати привітання для молодят. Не обов’язково оформляти місце, де можна залишити свої побажання, у вигляді книги або альбому. Наприклад, досить оригінальна ідея — штучне дерево з прикріпленими до нього листівочки, на яких кожен, хто прийшов на свято може залишити свій підпис.

Стрічки, мотузки, бантики і бусинки

Прикраса весільного столу буде виглядати більш витонченим, якщо використовувати різні стрічки і мотузочки для декору столових приладів. Наприклад, на кожен келих можна пов’язати з бантику з бусинкою на кінці. Вилку і ніж, загорнуті в накрохмалену серветку, можна зав’язати атласною стрічкою. Кажуть, що вузлики на весілля приносячи щастя.

Підбірка ідей.