Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.Весілля припускає ідеальність у всьому. Розміщення декоративних елементів на столах і прикрас вважається таким же важливим заходом як вибір сукні нареченої або підбір розважальної програми і торта. Гості не зможуть залишитися байдужими до оздоблення столу, тому потрібно обов’язково продумати варіант його прикраси.

Загальні правила декору весільного столу

Зміст статті

 • Загальні правила декору весільного столу
 • Як прикрасити стіл нареченого і нареченої: ідеї з фото
  • Декор з живих квітів
  • Композиції зі свічками, декоративним камінням
  • Оформлення тканинами
  • Прикраса шоколадом, фруктами та овочами
  • Оформлення весільного столу повітряними кулями
 • Правила сервірування весільного столу
 • Помилки при оформленні весільного столу

Сьогодні існують спеціальні агентства, які беруть на себе підготовку весільного дня від початку і до кінця. Прикраса залу та декор столів на бенкеті також входить в перелік послуг таких агентств. Однак багато молодята вважають, що самостійно впоратися з подібним завданням і вирішуються реалізувати подібну задачу своїми силами. Для цього існують загальноприйняті правила, які обов’язково потрібно дотримуватися при прикрасі:

 • форма столів диктує правила розміщення декору (якщо передбачені круглі столи і розсадження гостей групами, підійдуть квіткові горщики або невисокі вази в центрі, а на довгих П або М-подібних предметах меблів такі композиції розставляються з проміжком в 1-2 метри вздовж);
 • всі предмети, від посуду до серветок повинні поєднуватися один з одним за стилем, а також бути витримані в стилістиці весільного торжества;
 • декорування проводять за день до свята, особливо якщо планується прикраса живими квітами або свіжими фруктами;
 • вибір повинен лягти на невисокі квіти або свічки, щоб гості безперешкодно могли бачити винуватців торжества, і спілкуватися з сусідами;
 • декор вибирати без яскравих акцентів.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

ВАЖЛИВО! Підбирати декоративні елементи столу потрібно зі смаком і ретельністю. Загальний стиль урочистості повинен бути дотриманий навіть у найдрібніших деталях.

Як прикрасити стіл нареченого і нареченої: ідеї з фото

Молодята і свідки зазвичай сідають за що окремо стоїть столом, який прикрашений більш урочисто, ніж гостьові. Для грамотного оформлення місця молодят краще звернутися до професіоналів. Однак, якщо такої можливості немає, потрібно закликати всю свою фантазію, а також звернутися за допомогою до родичів і друзів.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

Для прикраси можуть знадобитися відріз легкої напівпрозорої тканини, різнокольорові атласні стрічки, живі квіти, свіжі фрукти, намистинки, блискітки та інші елементи декору. Ідей оформлення безліч і так званий політ фантазії може бути обмежений тільки перевагами самих молодят.

Скатертина закріплюють, потім прикріплюють невеликий відріз летить тканини, яку майстерно драпірують. Далі, можна виставляти вазони з живими квітами або оформити композицією з куль, а також виготовити бутоньєрки або картки.

Декор з живих квітів

Квіткові вазони виглядають дуже вишукано і витончено. Необов’язково купувати дорогі флористичні шедеври, можна купити недорогі живі квіти і самостійно скласти композиції.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

ВАЖЛИВО! Вибирати бутони краще нейтральні, без запаху, щоб до кінця вечора гості не мучилися головним болем від великої кількості ароматів.

Прикрасою можуть служити не тільки декоративні квіти, які, безсумнівно, елегантні і підкреслюють креативність події. Можна розставити польові квіти в невеликих вазах, майстерно перев’язані біля основи атласними стрічками або підібрати красиві польові колоски, також склавши з них витончені композиції.

Крім того, прикрасою і додаткової закускою можуть стати невеликі букетики петрушки або м’яти. Головне, грамотно оформити і поставити поруч із стравами, яким вони підходять і вдало гармоніюють.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

Композиції зі свічками, декоративним камінням

Аура романтики і загадковості створюється з допомогою приглушеного світла і запалених свічок. Гості не повинні зачіпати при маніпуляціях над столом. Дуже оригінально виглядає декор з плаваючими свічками.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

Декоративні камені можна просто розкласти в хаотичному порядку. Вони будуть створювати м’яке і загадкове світіння, надаючи свята домашнього затишку і тепла. Такий спосіб декорування вважається досить незвичайним і привабливим для багатьох сучасних пар.

Оформлення тканинами

Тканини – один з найпопулярніших способів прикраси весіль. Красиво драпіровані стільці створюють ауру урочистості, а прикрашені отрезами яскравої тканини столи виглядають дуже ефектно і елегантно.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

Прикраса шоколадом, фруктами та овочами

Їстівні декоративні елементи не тільки виглядають красиво, але і надають смаку свята. Додати оригінальності допоможуть фахівці, вырезающие з фруктів різні фігури.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

В останні роки актуальним рішенням для оформлення столів вважаються шоколадні фонтани. Це завжди красиво і стильно, гості зазвичай перебувають у захваті від такого частування. А в поєднанні з прикрасами з фруктів, які завжди можна занурити в приємну солодку масу, ідея виглядає дуже привабливо і вишукано.

Оформлення весільного столу повітряними кулями

Кулі є популярною декорацією весіль вже багато років поспіль. Сьогодні виробники пропонують величезну кількість відтінків і фактур куль, які відповідають загальній концепції свята і надають йому оригінальності. Повітряну красу розміщують по залу і столів в хаотичній послідовності чи з дотриманням будь-якого малюнка.

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

Правила сервірування весільного столу

Сервіровка зазвичай здійснюється силами персоналу ресторану, де проводиться свято. Проте знати основні правила розкладки приладів і створення затишку, потрібно, щоб простежити за правильністю дій офіціантів.

 • обов’язково повинна бути присутня велика столова тарілка;
 • праворуч від неї розташовується склянку, винні келихи, фужери для ігристого вина;
 • столова тарілка для гарнірів і закусок зсувається на 2 см від краю, глибокі тарілки для перших страв подають тільки після розсадження гостей за місцями;
 • праворуч від тарілки кладуть ніж і вилку для закусок;
 • зліва можуть викладатися десертні прилади (але частіше їх подають після).

Прикраса весільного столу: варіанти декору з фото, яких помилок слід уникати.

ВАЖЛИВО! Фужери молодят обов’язково повинні відрізнятися від загального набору кришталевих келихів.

Як правило, в ресторанах не завжди суворо дотримуються цих правил або відстежують замовлене молодятами меню і вже від нього вибирають столові прилади. Молодятам слід суворо стежити за діями офіціантів, щоб свято не був зіпсований некомпетентними діями співробітників ресторану.

Помилки при оформленні весільного столу

Фахівці, на постійній основі займаються оформленням весільних урочистостей, вже давно склали список основних помилок при прикрасі столів та проведенні свята. Наприклад, не можна вибирати дуже ароматні, з різким запахом квіти і свічки для декорування столів.

Декор краще підбирати стриманих відтінків, без занадто яскравих акцентів. Скатертини і серветки повинні поєднуватися по стилю з сукнею нареченої, композиції з живих квітів обов’язково складаються із схожих за кольором і фактурі квітів у букеті нареченої.

ВАЖЛИВО! Серветки підбирають тканини. Вироби з паперу не відповідають урочистості заходи.

При декоруванні залу і весільних столів, слід пам’ятати про стилістичному поєднанні з іншими деталями свята і подбати про те, щоб оформлення не дратувало. Правильне оздоблення залу і столів створить потрібну атмосферу і дозволить повною мірою насолодитися святом.