Вибір весільного плаття — один з найбільш хвилюючих і відповідальних етапів у процесі підготовки до весільного торжества.

Будь-яка наречена хоче виглядати в цей день неповторно, і на шляху до свого єдиного неповторного образу переглядає фотографії в популярних журналах і вивчає самі останні тенденції у весільній моді.

Зробивши вибір на користь певного образу, наречена переходить до наступного етапу — примірці весільних нарядів. Але перед тим як відправитися в весільний салон, слід вивчити деякі рекомендації, так як примірка сукні для весілля дещо відрізняється від звичайного походу в магазин за одягом.

 • Перед походом в салон слід дізнатися, чи не потрібна попередня запис. Якщо потрібно, то необхідно записатися на примірку на певний час. В такому разі не доведеться витрачати час на очікування, і сам процес вибору та примірки буде проходити в більш комфортних і спокійних умовах.
 • Необхідно з’ясувати, чи є послуга примірки сукні платній або надається у даному салоні безкоштовно. Зустрічаються і такі випадки, коли безкоштовно можна приміряти лише два-три варіанти, а за решту доведеться все-таки заплатити. З іншого боку, поширеною також є практика, коли в разі купівлі сукні в даному магазині вартість примірки віднімають від кінцевої суми оплати.
 • Потрібно розраховувати на те, що процес примірки можна затягнутися, тому варто підійти до цього з гарним настроєм і запастися терпінням. Поспіх і роздратування будуть поганими порадниками у виборі вбрання для такої важливої події.
 • Самостійно вибирати весільну сукню — не найкраще рішення. Краще захопити з собою «спільника» в особі мами, сестри або близької подруги. Рекомендується також робити фотографії в процесі примірки. Згодом по зроблених знімках можна буде у спокійній обстановці розглянути сукні і зробити остаточний вибір на користь будь-якої моделі.
 • Ніколи не варто забувати про особисту гігієну: перед походом в салон слід прийняти душ і скористатися дезодорантом.
 • Краще утриматися в день примірки від прикрас, які можуть зачепити і пошкодити тонку тканину сукні. Також не варто зловживати косметикою і парфумами, так як таким нареченим навряд чи сподобається міряти сукню зі слідами помади або запах чужих духів.
 • На примірку треба взяти або весільні туфлі, або якісь інші туфлі з каблуком такої ж висоти. Це допоможе зорієнтуватися з довжиною спідниці. Також незайвим буде приміряти вбрання плаття з нижньою білизною, яке буде на нареченій в день весілля.
 • Перед початком примірки слід озвучити продавцям максимальну суму, яку наречена готувати витратити на покупку. Це відразу відсіє багато моделей, і не доведеться потім відчувати розчарування через те, що вподобане сукню виявиться не по кишені. Крім того, така підготовка дозволить значно заощадити час.
 • Дуже складно буває вчасно зупинитися, і наречена міряє одну сукню за іншим. У підсумку, образи поєднуються в голові, і стає важко згадати, що саме сподобалося, і з якої причини. Відразу варто визначити максимальну кількість нарядів — приблизно п’ять штук.
 • Існує три основних параметри, на які слід орієнтуватися при виборі весільного плаття:
  • сукня має подобатися нареченій, прикрашати його, підкреслюючи достоїнства і приховуючи недоліки;
  • у плаття повинно бути зручно і ходити, стояти, сидіти, адже у весільний день в ньому доведеться провести тривалий час;
  • сукня має бути якісно пошита, в ньому не повинно бути ніяких видимих дефектів.

  Найголовніше, потрібно пам’ятати, що кожна наречена індивідуальна: хто-то відразу вибирає вподобану модель і не потребує подальших примірках, а комусь треба порівняти кілька суконь, щоб знайти своє.