З недавніх пір в Європі, стурбованої збереженням природних ресурсів і екології, повсюдно заборонили використання газових котлів прямого згоряння. При цьому пропонується встановлювати агрегати конденсаційного типу як більш екологічно безпечні і економічні. Спробуємо розібратися, що вони собою представляють і чим відрізняються від звичних нам газових обігрівачів.

Як працює конденсаційний котел

Зміст статті

  • Як працює конденсаційний котел
  • З чого складається конденсаційний котел
  • Правила роботи з конденсаційним котлом

Водяна система опалення приватного будинку працює за рахунок згоряння теплоносія і нагрівання теплообмінників. У класичному газовому котлі природний газ нагріває воду в опалювальному контурі, а продукти горіння видаляються через димар. При цьому разом з чадним газом утворюється також і водяна пара. Саме застосування цього пара для отримання додаткового тепла і лягло в принцип роботи конденсаційних котлів.

Для отримання додаткового тепла встановлені спеціальні металеві ємності, де водяна пара досягає точки роси і перетворюється в рідину. Одночасно з цим, він віддає своє тепло системі опалення.

З чого складається конденсаційний котел

Конструкція, що лежить в основі конденсаційних котлів, була розроблена досить давно, ще в минулому столітті. Реалізації її заважала відсутність металів, здатних витримувати високу температуру і вологість. Сучасна наука змогла створити метал сулимин. Він здатний протистояти хімічно активного водяної пари і витримувати безліч циклів конденсації.

На замітку!

Сулимин – це сплав, що складається з кремнію і алюмінію

Будова котла з конденсатором гранично просте:

  • у корпусі поміщена звична всім камера згорання газу;
  • разом з нею встановлена система уловлювання водяних парів, їх конденсації і відведення рідини.

Як не дивно, такі котли нітрохи не масивніше класичних, а ось їх потужність в кілька разів вище. Особлива помітна різниця у витраті газу навесні і восени. У цей час можна економити до 20% теплоносія на обігрів приміщення.

В зимовий період різниця помітна лише при використанні конденсаційних котлів з системами теплої підлоги, а ось з опалювальними радіаторами витрата не буде сильно відрізнятися.

Правила роботи з конденсаційним котлом

Котли конденсаційного типу розроблені в Європі, де клімат більш м’який і не буває таких суворих зим, як в Росії. Тому там і не потрібно підвищувати температуру в трубах опалення до 70 градусів і вище . Найефективніше конденсація відбувається при несильному нагріванні труб, коли різниця в температурі води і спалюваного газу максимальна. В ідеалі, по зворотній трубі повинна йти вода кімнатної температури.

Встановлювати класичний котел або конденсаційний, що в півтора рази дорожче, вирішувати самим господарям. Якщо будинок знаходиться на півдні Росії, то економія газу буде досить істотною. А ось для північних регіонів з довгими холодними зимами, різниця буде майже непомітною — 5-10 відсотків.