У цій статті розберемо парове обладнання, з чого воно складається і на які моменти варто звертати увагу при експлуатації.

Котельні з водогрійними котлами — основний принцип роботи

Зміст статті

 • Котельні з водогрійними котлами — основний принцип роботи
 • Схема теплової котельні для приватного будинку
  • Загальні особливості
  • Поради по експлуатації

Принцип роботи котельні з водогрійними котлами наступний — усередині конструкції здійснюється нагрівання води, однак, бувають випадки, коли температура підвищується за рахунок теплоносія. Крім того, прилад оснащений вбудованими насосами, які необхідні для постійної циркуляції. Рідина надходить по трубах і потрапляє в радіатор (при попаданні туди води, вона охолоджується і повертається в протилежному напрямку — зворотна лінія) або в опалювальний котел (подає). В останньому з них спеціально передбачено регулювання за тривалістю роботи, а також температура.

Схема теплової котельні для приватного будинку

При проектуванні рекомендується брати в якості основи закритий та відкритий види теплових мереж. Другий з них вважається бюджетним варіантом на початкових стадіях, але не в процесі роботи — це слід враховувати. Однак для нашого випадку більше підходить другий з названих типів. Це пояснюється практично точним відсутністю витоку через герметичності пристрою. У схемі використовується примусовий метод циркуляції теплоносія за допомогою призначеного для цього насоса. До того ж відповідно, конструкція складається з котла. Він забезпечує теплом не тільки систему опалення, але і контур для нагрівання води. Для його розташування необхідно розібратися з вибором ділянки.

Є два варіанти: підлоговий і настінний. Останній найчастіше встановлюються на кухні, а також в коридорі, бо багато місця не займають, хоча і включають в себе безліч складових. Головним недоліком виступає слабка потужність, але для невеликого обсягу його буде достатньо. Отже, щоб зібрати самостійно котельню, можна керуватися такими кроками:

 • Для початку потрібно прокласти димохід, каналізацію, електропроводку і магістраль системи.
 • Далі, провести обробку негорючими матеріалами, відповідно, враховуючи всі вимоги СНиП.
 • Встановити і провести у вибраному вами місці котел, бойлер і не забути про розширювальний бак.

Загальні особливості

УВАГА! Щоб працездатність протікала без проблем, бажано враховувати наступні аспекти:

 • В приміщення, де знаходиться агрегат необхідно присутність вікна чи двері, які відкривалися б назовні.
 • Незважаючи на значення площі, дозволено споруджувати простір котлами в кількості більше 2 одиниць.
 • Обов’язково відповідність вимогам пожежної безпеки. Це стосується і застосування різних матеріалів. Наприклад, при обробці потрібно використовувати штукатурку або плитку — вони будуть негорючими елементами.
 • Крім цього, схожість вентиляції, димоходу і обладнання неодмінно повинна бути. Тому що дуже важливо, щоб переміщення повітряних мас було не менше трьох разів на день.
 • Поради по експлуатації

  У процесі використання пристрою необхідно правильно монтувати, так і взаємодіяти з ним, дотримуючись особливі заходи. В іншій ситуації виникає великий ризик виникнення серйозних проблем, а саме пожежі або навіть вибуху. Названі нижче моменти якраз і потрібні для забезпечення безпеки при експлуатації.

  • Як вже говорилося в статті, обов’язково наявність кватирки — природної вентиляційний охолодження всередині приміщення.
  • Для обслуговування спеціальної служби слід враховувати відстань, на якому повинен перебувати котел і меблі (більше 0, 7 метра в ширину).

  Якщо ви застосовуєте для роботи підлогове пристрій, то слід прикріпити до нього підкладку з міцного і теж негорючого матеріалу.