Життя людини у XXI столітті стала максимально комфортним. Ми вже почали забувати, як це топити житло дровами і гріти воду для того, щоб прийняти душ або ванну. Однак планові відключення гарячої води влітку, періодично повертають нас у минуле. На щастя, прогрес не стоїть на місці, і сьогодні можна легко вирішити цю проблему, встановивши проточний водонагрівач. Маючи невеликі габарити і вага, він відмінно впишеться в інтер’єр ванної кімнати або кухні.

З чого складається проточний нагрівач

Зміст статті

  • З чого складається проточний нагрівач
  • Різновиди нагрівачів
  • Принцип роботи водонагрівача
  • Висновок

У корпусі проточного водонагрівача знаходиться нагрівальний елемент (ТЕН або спіраль), регулятор потужності, терморегулятор, який відключає ТЕН при досягненні граничної температури нагрівання, і датчики, що відповідають за захист від включення Тена без води в системі і температуру нагрівання.

Різновиди нагрівачів

Розрізняють два основні види проточних водонагрівачів — закритого типу (напірні) та відкритого типу (безнапірні).

Принципова відмінність напірного полягає в тому, що він може працювати відразу на декілька точок. Тобто встановивши його в одному приміщенні, гарячою водою можна користуватися і у ванній, і на кухні, і скрізь, де є змішувачі. Перш ніж експлуатувати пристрій такого типу, необхідно переконатися в тому, що у водопроводі можна створити досить високий тиск. При низькому тиску напірний нагрівач працювати не може.

Безнапірний встановлюється тільки на одну точку. Для його експлуатації тиск в трубі не має значення. Найчастіше безнапірні водонагрівачі оснащені власним краном або душем.

Також водонагрівачі розрізняються за типом використання нагрівального елемента. В його якості якого можуть бути використані Тени або нагрівальні спіралі. Проточні водонагрівачі з Теном всередині мають великі габарити, зі спіраллю більш компактні.

Ще одна відмінність водонагрівачів — це тип управління. Механічні, більш надійні, регулювання температури здійснюється вручну з допомогою тумблера на корпусі приладу. При надходженні холодної води, мембрана, що знаходиться в корпусі приладу, зміщується, приводячи в рух важіль включення. Однак, при слабкому натиску в трубі, зміщення важеля не відбудеться, а, отже, пристрій не вмикається. Електронні, влаштовані на базі мікропроцесорів і безлічі датчиків. Більш точні, дозволяють максимально точно встановити температуру води на дисплеї. Здатні підтримувати будь-яку температуру незалежно від напору води, також використовують оптимальний рівень потужності, тим самим зменшуючи споживання електроенергії.

Принцип роботи водонагрівача

Принцип роботи проточного водонагрівача полягає в тому, що вода нагрівається і підтримується заданої температури, проходячи через нагрівальний елемент. Пристрій підключається безпосередньо до труби безпосередньо біля раковини. При відкритті крана в корпусі проточного водонагрівача спрацьовує реле тиску. Включається нагрівальний елемент і через деякий час (від трьох секунд до двох хвилин) вода нагрівається до заданої користувачем температури і витікає через кран. Температура задається вручну користувачем.

 

Висновок

Перед покупкою водонагрівача слід звернути увагу на деякі особливості експлуатації цього приладу:
— для зменшення теплових втрат, монтувати пристрій нагріву води доцільніше поруч з місцем його використання, тобто близько раковини або душа;
— визначаючись з місцем розташування приладу, потрібно враховувати, що потрапляння бризок і крапель води на нього вкрай небажано;
— якщо тиск у водопровідній системі недостатньо висока, то слід встановити більш низьку температуру, в іншому разі пристрій може не включитися взагалі;
— якщо у воді міститься велика кількість домішок, наприклад, вапна або іржі, то не обійтися без установки очисних захисних фільтрів;
— установка водонагрівача можлива тільки в опалювальних приміщеннях;
— після закінчення використання водонагрівача необхідно перекрити вентиль, який подає воду в прилад, відключити прилад і вийняти вилку з розетки.

Незважаючи на всі свої особливості, проточні водонагрівачі мають ряд переваг:
— більш низька ціна, порівняно з накопичувальними водонагрівачами (бойлерами);
— компактний розмір і вагу. Не потрібно відводити спеціальне приміщення для його встановлення, з легкістю можна повісити безпосередньо над мийкою або під нею (залежно від конструкції);
— легкість у використанні
— можливість нагріву необмеженої кількості води за одне застосування;
— відсутність застоїв великої кількості води в системі, що призводять до розмноження мікроорганізмів.