Полотенцесушитель — це багатофункціональний прилад, який одночасно виконує роль сушителя для рушників і різних речей, обігріває ванну кімнату і є сучасним дизайнерським елементом. І на додаток цей прилад є гранично простим в установці. Але, на жаль, далеко не всі споживачі знають тонкощі самостійного монтажу, а тому ми вирішили розповісти про це більш детально, а також навести деякі особливості обладнання.

Принцип роботи рушникосушки

Зміст статті

 • Принцип роботи рушникосушки
 • Методи підключення полотенцесушителя
 • Робочий тиск і інші умови працездатності системи
 • Регулювання тепловіддачі

В даний час асортимент представленого обладнання досить широкий, і споживачі можуть вибрати підходящий матеріал, виходячи з форми, розмірів, способу нагрівання і матеріалу виготовлення. В цілому можна виділити три виду аналізованого приладу:

 • Електричний;
 • Водяний;
 • Комбінований.

Принцип роботи обладнання гранично простий і полягає в нагріві поверхні з наступною віддачею тепла у ванну кімнату. Але це лише загальна інформація, т. к. кожна різновид полотенцесушителей заснована на своєму принципі роботи. Наприклад, електричні прилади гріються за допомогою Тена, а об’єднані і зовсім можуть нагріватися як від води, так і за допомогою електрики.

Ну а водяній гріється від стандартної опалювальної системи. Іншими словами, гаряча вода потрапляє в труби, віддає тепло, а після знову надходить в основну систему.

В цілому робота обладнання є гранично простий. Але для запобігання всіляких труднощів необхідно правильно підключити його до системи. В іншому випадку можливі перебої. І нижче мова піде про методи правильного монтажу.

Методи підключення полотенцесушителя

Рушникосушки водяні, принцип роботи яких простий, повинні відповідати деяким вимогами і стандартами. Тому при власноручному монтажі вам потрібно вивчити інформацію, прописану в СНиП 2-04-01-85.

Коли підключення до стояка у будівлях з великою кількістю квартир, потрібно виконувати роботи, враховуючи особливості проекту. Найбільш оптимальним методом є підключення до окремого стояка. Це рішення можна назвати оптимальним, оскільки тепло буде надходити в квартиру протягом усього року.

Для різних моделей полотенцесушителей схема монтажу буде ідентичною: головне — створити правильні умови для входу води та її виходу. Тільки так можна отримати подачу води на постійній основі.

В цілому виділяють кілька схем підключення, відштовхуючись від особливості конструкції монтується обладнання, а саме:

 • Верхнє підключення;
 • Нижнє підключення;
 • Установка приладу в нижній частині;
 • Монтаж з діагональною схемою.

Робочий тиск і інші умови працездатності системи

Важливий момент, який слід врахувати при купівлі обладнання — тиск в системі, куди буде виконуватися підключення. У багатоповерхівках система гарячого водопостачання характеризуються високим тиском, через що необхідно купувати прилад з пристойним запасом міцності. Це пов’язано з тим, що в момент опресовування тиск піднімається в 1,5 рази, і ваші труби, не витримавши такого підвищення, просто лопаються, і як підсумок — вся квартира залита гарячою водою.

Важливо! Крім того, при прямому підключенні приладу до стояка потрібно встановити запірну або теплорегулюючі температуру, оскільки в іншому випадку ймовірність порушення циркуляції води у всьому домі буде наближена до максимальної позначки.

Регулювання тепловіддачі

Принцип роботи рушникосушки від гарячої води в цілому простий, але іноді все ж трапляються дрібні несправності. І до основних причин їх виникнення можна віднести наступні фактори:

 • Забилися труби;
 • Зламалися крани;
 • Пропала циркуляція води;
 • Засмітився сам прилад.

Відповідно знижується тепловіддача, або тепло в приладі і зовсім пропадає. У таких випадках необхідно виявити причину і звернутися до майстра, або, при наявності необхідних знань, виправити поломку самостійно і знову насолодитися оптимальної температури у ванній кімнаті.