Принципи виховання дитини дошкільного та шкільного віку

Всі батьки люблять своїх дітей і намагаються виховувати їх у любові та взаєморозумінні. Звичайно ж, відповідальні дорослі розуміють своє значення в житті кожного малюка і намагаються зробити йому краще. Адже саме від батьків залежить, який життєвий шлях обере дитина і ким він стане.

Початок виховання

Принципи виховання дитини дошкільного та шкільного віку

На самому початку життєвого шляху дитини батьки виконують для нього в основному життєзабезпечувальну функцію. Мама годує малюка, доглядає за ним, грає з ним. Так він знаходиться в безпеці щодо навколишнього світу.

Пізніше, коли дитина стає дорослішою, він має потребу в спілкуванні. На даному етапі життєвого шляху малюка батькам необхідно приділяти йому багато уваги, розмовляти з ним, грати в розвиваючі ігри, таким чином дозволяючи малюку пізнавати світ. У такому віці для дитини важливо дізнаватися якомога більше нового. Важливо, щоб він спілкувався не тільки з мамою і татом, але і звикав до суспільства бабусь, дідусів, тіток та інших родичів. Так ваше дитя буде поступово соціалізуватися та освоюватися в суспільстві людей. Цей період дуже важливий для майбутнього сприйняття дитини в соціумі. Саме у цьому віці у нього закладається основне поняття про світ і про ставлення до оточуючих.

Наступний етап виховання

Принципи виховання дитини дошкільного та шкільного віку

Коли дитина починає відвідувати громадські заклади на зразок дитячого садка і школи, він починає розуміти своє місце в ієрархії суспільства і починає мислити, як сформований індивід. В цей час батькам важливо знайти підхід до свого чаду і, найголовніше, навчитися розуміти його. В такому віці малюк вже досить самостійний чоловік, який має свою думку і смаки. Тому батькам треба постаратися побудувати довірчі відносини з дитиною. Тут важливо враховувати індивідуальний характер і темперамент свого чада.

Не варто змушувати його займатися захопленнями, які йому не по душі, або вимагати від рухомого та активного дитини, щоб він спокійно сидів вдома більшу частину часу.

Батькам потрібно виходити з нахилів своїх дітей і підбирати їм відповідні захоплення.

Батьки часто соромляться показати дитині свою любов, а даремно. Хоча дитина і проводить велику частину часу з однолітками, але він так само потребує турботи і ласки. Батькам потрібно якомога більше часу проводити вдома зі своїми дітьми, спілкуючись і приділяючи їм все так само багато уваги. Адже за день в дитячому саду або школі дитина втомлюється і відчуває стрес, який він може зняти тільки вдома.

Батькам також варто більш лояльно ставитися до недоліків своїх дітей і їхніх захоплень. Слід пам’ятати, що діти не можуть стати повним втіленням очікувань своїх батьків. Вони можуть мати свої смаки і погляди, з якими треба змиритися. Якщо поведінка дитини змінилося в гіршу сторону, то кращим засобом щоб виправити цей недолік буде довірча бесіда. Бажано спокійно пояснити дитині, чому її поведінка не відповідає бажаному, і спробувати виправити цей недолік разом.