Пристрій офісного крісла: особливості, основні механізми

Без офісного крісла не можна уявити жодне робоче приміщення. Останні 10-15 років і домашнє простір асоціюється з подібною меблями. Стілець для комп’ютера став зручною і комфортною заміною м’якого крісла.

Покупці все частіше вибирають цей продукт завдяки його конструктивним особливостям, правильно впливає на здоров’я людини. Частини офісного варіанту – його спинка і сидіння – зазвичай оббиваються полотняній або шкіряною тканиною з м’яким набиванням, що дозволяє хребту залишатися в правильному положенні тривалий час. Крім того, ролики, прикріплені знизу, дарують людині свободу: з цим пристосуванням він може рухатися в радіусі робочої зони. Щоб підібрати вигідну і правильне виріб в офіс або додому, ми підготували лікнеп технічного спрямування.

Конструктивні особливості офісного крісла

Зміст статті

 • Конструктивні особливості офісного крісла
 • Основні механізми офісних крісел
 • Що таке мультиблок в офісному стільці

Пристрій офісного крісла: особливості, основні механізмиНавіть у різних модифікаціях ця меблі має єдине будова: сидіння зі спинкою, регулирующееся під спину, і опорна частина на роликах, з допомогою якої можна змінювати висоту.

УВАГА! Якщо ви купуєте офісне виріб, то в комплектацію повинні входити кріплення і ключі для збірки. Обов’язково по інструкції перевіряйте наявність всіх деталей.

Відзначимо, що в моноблочних варіантах крісел до спинки кріпляться підлокітники. У такому випадку В комплекті повинні йти наступні деталі:

 • Підлокітники;

 • Сидіння;

 • Спинка;

 • Механізм, за допомогою якого спинка і сидіння регулюються і з’єднуються.

Опорний механізм, в свою чергу, складається з газ-ліфта, хрестовини в вигляді зірки з накладками, роликів. Завдяки йому комп’ютерний стілець їздить по підлозі, навіть якщо з нього не вставати.

ДОВІДКА! Газліфт будь-якого офісного крісла має 13 чи 16-сантиметровий пневмопатрон. В залежності від розмірів цієї деталі крісло буде підніматися вище. Не слід розбивати молотком пневмопатрон, тому що в ньому знаходиться газ під величезним тиском!

Основні механізми офісних крісел

Пристрій офісного крісла: особливості, основні механізмиЦіна на офісне виріб варіюється в залежності від опорного механізму, який встановлений у ньому. Тому давайте пройдемося від дешевих до дорогих варіантів:

 • Пиастра – пристрій офісного крісла відрізняється тим, що це звичайний механізм, що працює в режимі «верх-низ». Він регулюється ручкою-важелем, впливаючи на клапан газліфта. Це найдешевший варіант.

 • Пружинно-гвинтовий механізм – другий дешевий варіант. На спинці крісла пружина знаходиться під пластиковою крутилкой. При закручуванні вона скорочується, тим самим регулюючи нахил спинки. Є варіант, який йде в елітарних конструкціях, але він працює трохи по-іншому. У цьому випадку діють три гвинта, при закручуванні яких регулюється висота та відхилення спинки стільця.

 • Топ-ган – варіант ставиться тільки в «директорських» або руководительских кріслах. За своїм виглядом воно нагадує крісло-гойдалку. По суті справи, це механізм, що дозволяє постійно розгойдуватися і відриватися ногами від крісла, але не падати назад.

 • Що таке мультиблок в офісному стільці

  Пристрій офісного крісла: особливості, основні механізмиНа найдорожчих кріслах, як правило, ставлять мультиблоки. В його основі лежать синхромеханизмы, які дозволяють розгойдуватися з ще більш ідеальною пропорцією, ніж, приміром, у топ-гані. По суті справи, під час руху відбувається пропорційна розвантаження всього хребта по його довжині.

  Незалежно від механізму такі дорогі стільці забезпечені різними регулюваннями.